4. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA TÝNEC n.Sázavou 22.11.2014

22.11.2014 16:37

ANEŽKA VLKOVÁ  BYLA  DNES NEJLEPŠÍ !!!

Týnec nad Sázavou vítal účastníky 4. kola Regionální žákovské ligy, které se odehrávalo 22.11.2014 v sále místního zámečku. Celkem dorazilo 99 šachuchtivých dětí. Vyhovující prostory, poslední rozkazy od Karla Jukla, který musel kvůli nemoci hupky dupky do postýlky... Nemusel mít ale vůbec žádné obavy. Vše bylo zvládnuto k nejlepší spokojenosti. Pořadatelky měly veliké obavy, které byly zbytečné, protože  celý turnaj dopadl velmi dobře. Rozhodcování se ujali "staří" matadoři, a to Petr Havelka, Jiří Kotzot a Jiří Kocourek. Plynulé nasazování, skvělý servis, široký sortiment v kiosku, teploučko, dost prostoru pro doprovody, řekla bych, že to u vás nemělo chybu. Líbilo se nám u vás, a to moc.

Vlašimští vyslali do dnešních duelů 12 šachistů. Z ŠK Pravonín osm a čtyři pak z Vlašimi. Sluší se začít "áčkem". S šestnáctičlennou TOP skupinou. Zde naše barvy hájila Anežka Vlková, Richard Mládek a Jakub Vojta. Dnes byla nejlepší Anežka! Převálcovala všechny kluky, které za šachovnicí potkala. Půlku darovala jen Michalu Pastrnkovi. Uhrála 3,5 bodu s výkonem 1826 a velice se těšila z celkového vítězství. Druhou z dívek, celkově 4. se 2,5 body byla Klárka Kocourková a třetí, celkově 6. Kristýna Otrubová, rovněž 2,5 bodu. A kluci? Celkově druhý, z chlapců 1.místo a také 3,5 bodu Michal Pastrnek, druhá stříbrná příčka putuje díky Ríšovi Mládkovi také do Vlašimi, uhrál 3 body, výkon 1669 (byl nasazenou jedničkou) a 3. místo Štěpán Vojta  2,5 bodu. Jakub Vojta, byl nasazen čtvrtý, obsadil 8. místo se 2 body, výkon 1529. Oba umí zahrát lépe, ale vždy se nedaří. Ríšu možná "rozhodila" v prvním kole prohra s Kristýnou Otrubovou, možná ji podcenil, nevím?

Skupina "B" měla zástupce dle nasazovacích pozic: Vopálka Filip 16., Filip Štěpán 20., Zeman Lukáš 30., Kůra Filip 34. a Smetana Lukáš 39.. Někteří hráči svá startovní čísla "vylepšili" jiní zase propadli. Tuto skupinu vyhráli tři domácí hráči, a to 1. Josef Páša, 2. místo Fischer Oto - oba po 6 bodech a třetí příčku Vojtěch Dudek s 5,5 bodem. Dívky pak 1. Veronika Zemenová 4,5 bodu (celkově 9.), 2. Kateřina Pastrnková 3,5 bodu (celkově 22.) a 3. Monika Strnadová 3 body (celkově 23.). A naši? Filip Vopálka uhrál 4 body, výkon 1243, 14. místo a mohlo to být lepší. Hrál rozvážně, klidně, promarnil některé šance, zvláště v poslední partii neviděl  mat, této prohry velice litoval. Filip se hodně zlepšil, bude to určitě individuální přípravou, kterou s ním vede Patrik Pýcha. Padesátiprocentní úspěšnost dnes zaznamenal Lukáš Zeman, který skončil na 20. místě s 3,5 body a výkonem 1207. Pět pozic za ním, tedy na 25. místě se umístil Filip Kůra se 3 body, hrál výkonem 1188. Filip měl dnes také smůlu, hned v první partii značně potrápil vítěze skupiny a jen jeho velká hrubka ho připravila o vítězství, ve čtvrtém kole sice porazil Filipa Vopálku a bod "visel" i v následující partii se Šimonem Doležalem. Snad se příště zadaří lépe. Lukáš Smetana obsadil 31. příčku s 2,5 bodem a výkonem 1072. Smolařem dne byl Štěpán Filip. Omlouvá ho zdravotní indispozice, měl problémy i cestou na turnaj. Jeho jeden bod a výkon 812 hodně rychle zapomeneneme.

Skupina "C" čítala 43 účastníků a my zde měli 4 zástupce. Nejvýše nasazený byl Adam Slavík (14.), uhrál pěkných 5 bodů, výkon 1176 a obsadil 6 příčku, řekla bych pěkný výkon!  19. nasazený František Jelínek obsadil 10. místo (polepšil si o 9 příček), uhrál 4,5 bodu, výkon 1141. Barunka Slavíková měla startovní pozici 16 a obsadila celkové 14. místo, uhrála 4 body, výkon 1080. Dalším naším zástupcem byl Vojtěch Vopálka, který uhrál 2,5 bodu, výkon 923. Vojtíkovi se dnes také nedařilo, chytil se až poslední dvě kola,  nebyl "ve své kůži". Celkově "céčko" vyhrál Pavel Gašparín, 2.místo Tomáš Pelák - oba 6 bodů, třetí příčku obsadil s 5,5 body David Studzinski. Dívky: 1. Hana Bartošová (celkově 3.), 2. Veronika Vilímková 5 bodů (celkově 8.) a třetí byla naše Barunka Slavíková se 4 body (celkově 14.).