5. kolo REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2017/2018 16.12.2017 STŘÍBRNÁ SKALICE

16.12.2017 19:53

PROPOZICE: 17_18_5_RŽL_StSkalice.doc

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/5._kolo_Regionalni_zakovska_liga_2017-2018_16.12._Stribrna_Skalice/

VÝSLEDKY PO 5. KOLE NÁPOČTEM: RZL_2017 - nápočtem - celkové - po 5. kole.pdf

VÝSLEDKY PO 5. KOLE PODLE KATEGORIÍ: RZL_2017_kategorie - po 5. kole.pdf

POSLEDNÍ KOLO RŽL V ROCE 2017 SE KONALO VE STŘÍBRNÉ SKALICI

Do Stříbrné Skalice se v sobotu 16.12.2017 sjelo 109 šachistů z celého regionu SE. Neodehrávalo se nic mimořádného, dokonce i ve Stříbrné Skalici praskala místní sokolovna ve švech. Ostatně tak je to ve všech prostorách, kde se RŽL pořádají. Máme sice radost, že šachy hraje čím dál více dětí, ale pomalu to bude někde problém. Výborně fungující kiosek, který nabízel široký sortiment občerstvení přišel v chladném počasí vhod. Děti se odměňovaly za své výkony párkem v rohlíku, či palačinkou opravdu pilně a i dospěláci využívali výborného občerstvení, pochvalně byla hodnocena bábovka místních kuchařek. O to, aby byli všichni spokojeni se staral vzorně Bolek Studzinski. Losování a průběžné vtipné glosy mezi koly měl v popisu práce Petr Havelka.

Turnaj "A" se tradičně odehrával v místní knihovně, kam se přesunula skupina 16 nejlepších šachistů na tento turnaj přihlášených. Vzhledem k nemoci a účasti na jiném turnaji nám zde chyběli hned tři hráči. Naše kroužky reprezentoval jen Filip Vopálka. Ten sice neodehrál svůj nejlepší turnaj, ale podařilo se mu v posledním kole přece jen "uloupit" jeden bodík a na své konto si připsal 7 bodů do celkového hodnocení. Jakým výkonem kdo z našich hrál a jak se umístil můžete vyčíst z tabulky zveřejněné níže.  Vítězem této skupiny se, přesvědčivým výkonem, stal Jakub Vojta z Vlašimi. Opět se nenašel jeho přemožitel a on si do tabulky výkonů připsal plný počet 13 bodů. Druhý skončil s 11 body Vojta Štěpán z Brodců a za ním na třetím místě pak Václav Bartoš z Říčan s 10 body.

V Turnaji "B" jsme měli 7 zástupců z našich šachových kroužků a také brali dvě medaile. O bronzovou se přičinil Vojta Vopálka, který uhrál 7,5 bodu  a o druhou se postarala Barbora Slavíková, které se turnaj moc nepovedl (nasazená 5.), skončila celkově na 17. místě s 6 body, ale na stříbrnou medaili v dívkách to stačilo. Vydařený turnaj odehrál i Filip Kůra, který uhrál stejně jako Vojta, 7,5 bodu, ale skončil na nepopulární "bramborové" pozici. Za své výkony však oba kluci zaslouží pochvalu. Devátý nasazený a devátý také končil Honza Veselý, který uhrál pěkných 7 bodů. Na 16. a 17. příčce se seřadili sourozenci Slavíkovi. Nejdříve Adam, pak Barča oba 6 bodů. Jirka Zeman hrál na své podle nasazení, uhrál 5 bodů. Trochu hůře dopadl Zdeněk Šťastný, tentokrát jen 3,5 bodu, výkon na posledním turnaji byl o trochu lepší. Celkem v tomto turnaji hrálo 46 šachistů.

Ve třetím turnaji "C" hrálo 6 našich nejmenších dětí. Nejlepší výkon předvedl Daniel Zeman, který hrál stále na předních deskách, škoda, že mu nevyšla poslední partie, to by pak určitě "cinkalo". Příště se to třeba podaří! Dan se tedy musel spokojit s 5. místem, uhrál krásných 5 bodů. Stejný počet bodů uhrála i Natálie Štanderová, která v dívkách získala stříbrnou medaili. Oba musím pochválit za odehrání partií, které už nemají tolik chyb, nechybí vývin figur, dokáží ovládnout střed a pak tvoří plán, nechvátají, zkrátka plní rady trenérů. Jen o jeden bodík byl horší Tomáš Zeman, který ještě stále chvátá, ale i jeho partie jsou čím dál lepší. Největší radost měl, když v předposledním kole porazil Matěje Fialu z Vlašimi. Jakub Janda 3,5 bodu, stejně jako minule, musím konstatovat, že musí trochu více trénovat doma a vzhledem ke svému věku by se měl snažit posunout do výššího turnaje. Lenka Šťastná tentokrát uhrála 3 body, výkon byl lepší než minule, a to si Lenička, díky své rychlosti nejméně dvě partie prohrála sama, protože přehlédla figury a musí pamatovat na to, že i její soupeř má plán hry a ona na něj musí pamatovat. "Školková" Terezka Slavíková měla ze svých 3 bodů velikou radost, chyby, které zaznamenala jsme si probrali na místě a ona se jim jistě příště vyvaruje. Na svůj věk odvádí pěkné výkony. V Turnaji "C" se utkalo 47 dětí.