PELHŘIMOVSKÝ PĚŠEC 10.6.2017 - PELHŘIMOV

10.06.2017 18:47

PROPOZICE: propozice_2017 O Pelhřimovského pěšce 10.6..doc

VÝSLEDKY PODLE JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ: Pelhřimovský pěšec 10.6.2017 - Konečné pořadí.pdf

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/O_Pelhrimovskeho_pesce_10.6.2017/

ŠACHY VE MĚSTĚ REKORDŮ

Za mírně deštivého počasí jsme vyrazili do Pelhřimova, kde pořádali místní šachisté s Vyšší odbornou školou a Střední skolou hotelovou Pelhřimov. Vše v rámci festivalu Pelhřimov - město rekordů a sportovního projektu ČUS "SPORTUJ S NÁMI" tradiční turnaj O PELHŘIMOVSKÉHO PĚŠCE, a to IV. ročník rapid šachu.  Místo konání turnaje jsme velice rychle našli a dobře se nechalo i zaparkovat. Škola, ve které se konal turnaj propůjčila pěkné prostory jídelny. Zajištěno bylo stravování formou objednaných baget, ale byl otevřen i bufet, ve kterém bylo drobné občerstvení jako sladkosti, pití  a káva.

O zábavu všech se zde do odpoledních hodin starali dvě ochotné paní z VZP. Pro děti měli omalovánky a  různé skládačky, za jejichž složení a vyřešení  děti dostávaly různé propagační ceny. Tento koutek využívala naše děvčata, jak jen to čas dovoloval. Dospělé doprovody mohly využít měření tlaku a tuku v těle.

Turnaj začal přesně v 9:00. Hrálo se na 9 kol tempem 2x15 minut. Hned první kolo nás, ale hlavně malé děti zaskočilo v tom, že proti dětem hráli i dospělí šachisté. Docela je to vykolejilo, nebyly na to připraveni. Odráželo se to i na jejich výsledcích. Ač v propozicích bylo jasně dáno, že turnaj je pro hráče všech věkových kategorií. Pevně věříme, že příště budou děti lépe naladěni na tuto skutečnost.
           Tento turnaj byl závěrečným, takže na konci se zde vyhlašovali celkové výsledky podle jednotlivých kategorií. A medailová umístění čekala i na nás. Pořadatelé měli připraveny spoustu odměn pro všechny hráče. Poháry pro první tři nejlepší a medaile pro první tři k každé kategorii a další věcné ceny nejen pro vítěze, ale i pro všechny ostatní hráče. Každý hráč zde obdržel i účastnický list a salámové bonbónky a pitíčka.
          Kategorie byly od D8 děvčata (H8chlapci) po pro hráče s ELO nad 1500 starších  narozených 2001. Šachový klub Pravonín reprezentovalo 7 dětí v různých kategoriích.  Za kategorii D8 hrála Lenka Šťastná, která byla nasazená 85., uhrála 2 a půl bodu a skončila jako první v kategorii D8, měla ohromnou radost. Celkově pak 84. Další byla Verunka Brzková. Nasazena 56., uhrála 2 krásné body a dostala medaili za druhé místo v kategorii D8. V kategorii H8 hrál Míša Škaryd. Nasazen jako 37., snažil se a uhrál 3 bodíky.  H10 reprezentoval Zdeněk Šťastný a Karel Vávra. Zdeněk uhrál 3 a půl bodu. Kájovi se ale velmi dařilo. Startoval z 87. místa, zaznamenal celkem 5 bodů  a skončil 29. Kája mile překvapil. Fanda Jelínek hrál také moc pěkně. Zaznamenal 3 vítězství a 3 remízy, celkově 4 a půl bodu. Ve své katagorii H12 byl 7. Fanda vypustil poslední tři kola! V kategorii H15 jsme měli velikou radost z medaile a krásného 2. místo,  a to díky výsledkům  Lukáše Zemana, který uhrál krásných 6 bodů.

V Pelhřimově jsme si to užili a zajisté se sem budeme rádi vracet.

Zaznamenala: Lenka Šťastná

Dodávám shrnutí výkonů:

Nejvíce se dařilo Lukáši Zemanovi, který uhrál 6/9, výkon 1452, 2. místo ve své kategorii. Fanda Jelínek 4,5/9, výkon 1373. Karel Vávra 5/9, výkon 1262 a skončil na 5. místě ve své kategorii. Michal Škaryd 3,5/9, výkon 912. Zdeněk Šťastný 3/9, výkon 1053. Lenka Šťastná 2,5/9 , výkon 844 a 1. místo ve své kategorii. Veronika Brzková 2/9, výkon 838 a 2. místo ve své kategorii.

Diskusní téma: PELHŘIMOVSKÝ PĚŠEC 10.6.2017 - PELHŘIMOV