03.11.2017 18:30

PROPOZICE - JIHLAVSKÝ KOLÁČ: KOLAC_2017_propozice.pdf

PROPOZICE - 3. KOLO RŽL: 17_18_3_RŽL_Jilove.doc

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÁ LISTINA Z JIHLAVY:

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÁ LISTINA Z JÍLOVÉHO: chess-results.com/Tnr308172.aspx?lan=5

FOTEČKY Z JIHLAVY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/Jihlavsky_kolac_4.11.2017/

FOTEČKY Z JÍLOVÉHO: sachypravonin.rajce.idnes.cz/3._kolo_Regionalni_zakovska_liga_2017-2018_4.11.2017_Jilove_u_Prahy/

VÝBORNÝ VÝKON BRATRŮ ZEMANOVÝCH

V sobotu 4. listopadu 2017 se auto s naším dědou, babičkou, Danem a Tomášem rozjelo jiným směrem, než početná skupina dětí vypravovaná šachistickým klubem z Pravonína. Důvodem byl 23. ročník šachového turnaje mládeže, který pořádal Dům dětí a mládeže, p.o. a Gambit Jihlava pod názvem "O Jihlavský koláč", hraný současně jako přebor kraje Vysočina mládeže.

Turnaj se hrál ve dvou skupinách 2008 a mladší a 2007 a starší Švýcarským systémem na 9 kol 2x15 minut na partii. Místem konání byla ZŠ Kollárova v Jihlavě, kde bylo pořadateli vytvořeno jedno z nejhezčích zázemí pro doprovod účastníků turnaje. Děti měly k dispozici prostory pro aktivní trávení svého volného času mezi odehranými partiemi a velkou pochvalu si rovněž zaslouží kuchařky z místní školní kuchyně, které připravily a napekly spousty dobrot.

Kluci mi oba udělali velkou radost, Tomášek uhrál 5,5 bodu z 9 možných a Daneček cenných 5 bodů, neboť je uhrál převážně na předních šachovnicích se silnějšími soupeři. Tomášek skončil celkově 17. a Daneček 18. z 54 účastníků, kteří bojovali ve skupině 2008 a mladší. V kategorii H8 bojovalo 15 chlapců a Tomáškovi jeho 5,5 bodu stačilo na třetí příčku a medaili v podobě úžasného koláče.

Musím konstatovat, že liga Vysočiny je pro tyto malé děti schůdnější a tím, že dochází k vyhlašování i jednotlivých kategorií, tak i mnohem více motivující. Prostě děti potřebují zažít občas ten pocit úspěchu, aby měly novou energii, aby je to bavilo a těšilo.

Jsem šťastná, že jsem vybrala tento turnaj a do Jihlavy se určitě opět rádi vrátíme. Organizátorům patří obdiv a velké poděkování za profesionálně uspořádaný turnaj.

Zaznamenala: Dana Zemanová

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TENTOKRÁT BEZ MEDAILE!

Třetí kolo Regionální žákovské ligy jsme jeli odehrát do Jílového u Prahy, pořadatelem byli Medvědi ze Zvole pod vedením paní  Strakové. Na regionální soutěže jezdí čím dál více dětí (dnes 115) a pomalu se budeme potýkat se pronájmem vhodných prostor, a proto jsme hráli ne v místní škole, ale v Sokolovně. Tato prostorově vyhovovala a i přilehlá restaurace byla fajn.

Dětí z Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi hrálo tentokrát 15. Tři v turnaji "A", 5 v turnaji "B" a 7 v turnaji "C". Byla jsem velice ráda, že se vypravili hrát i nejmladší začátečníci Nela Hejná, Patrik Heřmánek a Tereza Slavíková, které se vedlo z těch malých nejlépe. Zaznamenala 3 body ze hry. Velká pochvala pro Terezku za hru a ostatním za statečnost. Pokud budou jezdit hrát, tak se budou i zlepšovat.

Jak se komu vedlo, uvádí následující tabulka:

TURNAJ  "A"
   Jméno                                  Rtg     start.č.       umístění      Výkon     body

49 startujících

Na turnaj v Jílovém bude chtít co nejdříve zapomenout Štěpán Filip, který se velice snažil, ale smůla ho pronásledovala od samého začátku až do úplného konce. Příště to bude určitě lepší! V béčku hrál na své jen Honzík Veselý. Výkony Filipa Kůry a Barunky Slavíkové neodpovídaly jejich možnostem. Míša Škaryd to v béčku docela zvládal a odehrál hezké partie. V "C" turnaji hrál hezky Zdeněk Šťastný, podařilo se nám, aby se soustředil, hrál stále na předních šachovnicích a o medaili přišel skutečně je o "fous"! Bramborové umístění trochu mrzí, že? V dívkách byla také bramborová medaile, a to pro Natálku Štanderovou. Celkově výsledky naší skupiny průměrné, možná i o trošku horší.

Pro pořádek ještě uvádím ty nejúspěšnější šachisty, kteří obsadili medailové pozice. V turnaji "A" hráli jen kluci a nejlepší, nikým neporažený se stal Vojta Dudek z Brodců, následoval ho Pavel Kurek z Říčan a třetí příčku obsadil Dan Vasilev také z Brodců. Kryštof Křížek z Vlašimi, tak jako někteří z Pravonína "bramborové" umístění, díky horšímu pomocnému hodnocení.

Turnaj "B" vyhrála Monika Strnadová z Říčan, druhý, ale první z hochů skončil Petr Pravda rovněž z Říčan a třetí příčku obsadil Tomáš Bláha z Brodců. Druhá z dívek Kamila Steinová (celkově 9.) ze Stamatu a třetí pak Josefína Dudková (celkově 12.) z Brodců.

Turnaj "C" vyhrál Filip Bláha ze Stamatu, z druhé příčky se radoval František Hrdlička ze Sedlčan a třetí příčku obsadil domácí Šimon Novák ze Zvole. Nejlepší z dívek se umístila Alice Zelenková (celkově 7.) z Říčan, druhá Veronika Žaloudíková (celkově 8.) ze Sázavy a třetí Anežka Havelková (celkově 10.), také ze Sázavy.

Pro vítěze jednotlivých turnajů měli pořadatelé připraveny textilní figurky od firmy Pawnie, medaile a diplomy. I všichni ostatní si odnesli drobné ceny.

Všem dětem děkuji za vzornou reprezentaci, doprovodům děkuji za dopravu a pomoc při usazování dětí. Poděkování patří i trenérům, kteří děti doprovázejí na každém turnaji.

Zaznamenala: Marie Filipová

Diskusní téma: PRVNÍ LISTOPADOVOU SOBOTU BOJE NA DVOU FRONTÁCH!