REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA V ŠACHU 25.11.2023 V ČERČANECH 4. KOLO

26.11.2023 19:43

Ani sníh neodradil 9 našich šachistů, aby odjeli do Čerčan odehrát další, už 4. kolo RŽL, které pořádala Šachová škola Stamat. Celkem se sjelo 107 dětí, které startovaly ve třech turnajích.

V turnaji A jsme tentokrát měli 2 zástupce, a to Vojtu Břeského a Míšu Škaryda. Vojta startoval z 10. pozice a skončil osmý s 9 body. Míša v turnaji A startoval díky tomu, že minule byl druhý v B turnaji, startoval  z 16. pozice a také tak končil, připsal si 5 bodů. Turnaj vyhrál s 12 body Milan Pešta ze Sázavy, 2. místo obsadil Daniel Zeman z Vlašimi, rovněž s 12 body a třetí místo obsadil Míša Stein, také z Vlašimi s 11 body. Nejlepší dívkou v tomto turnaji byla Veronika Žoudlíková ze Sázavy, která uhrála 6 bodů a celkově obsadila 14. příčku.

V turnaji B startovalo 46 šachistů, z našich kroužků 5. Nejlépe si vedl Jan Babický, který obsadil 3. místo z chlapců a uhrál 7 bodů. Druhý skončil Marek Wiesner z Říčan se 7,5 body a vyhrál ho Petr Hroník z Říčan s 8 body. Celkově první v celém turnaji B skončila Tereza Dufková z Říčan, nikomu se nepodařilo ji porazit a do celkového pořadí si připsala pěkných 9 bodů. Druhá z dívek, celkově 6. byla Lenka Kváčová ze Sedlčan se 7 body a třetí dívkou v tomto turnaji se stala Anna Šperková ze Stamatu s 6,5 bodem. Naši se ve startovní listině seřadili takto: Jakub Čáp 27. místo a 5,5 bodu, Karolína Hrabánková 28. místo a 5 bodů, 41. Bára Švejdová se 4 body a 42. Vladimír Michálek také se 4 body. Z Vlašimi v tomto turnaji hrál ještě Tomáš Zeman, který skončil na 17. místě se 6 body.

V turnaji C hrálo 45 šachistů. Nejlépe si vedl Gia Bao Dinh z Votic, nenašel přemožitele a připsal si celých 7 bodů, druhý s 6 body skončil Jiří Kindl z Říčan se 6 body, stejně bodů zaznamenal i třetí David Hartmann také z Říčan. Nejlepší dívkou, celkově 5. a s pěti body byla Laura Fuxová ze Stamatu, celkově 6., z dívek druhé místo obsadila Barbora Šťastná z Říčan s 5 body a třetí příčku obsadila desátá v pořadí se 4,5 body Kateřina Mikešová. V tomto turnaji hrála dvě naše děvčata, kdy Eliška Břeská skončila na 21. místě a uhrála 3,5 bodu, její sestra Barbora skončila na 25. místě se stejným počtem bodů.

Celkové výsledky: chess-results.com/tnr849810.aspx?lan=5&art=1&rd=4

Výsledky za 4 odehrané turnaje nápočtem: RZL_2023-2.pdf

Výsledky za 4 odehrané turnaje podle kategorií: RZL_2023_kategorie-2.pdf

Někteří naši šachisté si v kategoriích polepšili a pomalu se blíží k postupovým místům na odehrání krajského přeboru.

Děkuji všem, kdož děti doprovázeli a věnovali jim celou sobotu.