1. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 14.9.2024 SEDLČANY

15.09.2024 20:36

PRVNÍ „ŽÁKOVSKÁ“ A DO VLAŠIMI 5 MEDAILÍ!

Již 14. září 2024 bylo odehráno 1. kolo Regionální žákovské ligy v šachu. Hrálo se v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech, hlavním pořadatelem byl Petr Havelka.

V letošním školním roce došlo ke změně klasifikačního řádu a všechny výsledky z RŽL budou zasílána do centrálního registru na výpočet rapid ELA. Toto by mohlo být pro některé šachisty impulzem k poctivějším účastem na regionálním seriálu šachových turnajů. Celkem v Sedlčanech hrálo 59 šachistů.

Z vlašimského oddílu se zúčastnilo 14 dětí a 5 z nich dovezlo cenné medaile.

TURNAJ A:

1. Zeman Daniel – Vlašim – 12 bodů
  2. Artamonov Mikhail – Říčany – 11 bodů
  3. Babický Jan – Vlašim – 11 bodů

(Dívky: 1. Lenka Kváčová – celkově 11. místo - 9 bodů)

TURNAJ B:

1. Gia Bao, Dinh – Stamat – 8 bodů
  2. Jindrák Ota – Sedlčany – 8 bodů
  3. Michal Škaryd – Vlašim – 7 bodů

(Dívky: 1. Helebrandová Eliška – Vlašim - celkově 10. místo – 5,5 bodu, 2. Mikešová Kateřina – Říčany – 15. místo 5 bodů a 3. Jindráková Alžběta – Sedlčany – 4,5 bodu)

TURNAJ C:

1. Zajíc Jindřich – Zvole – 7 bodů
  2. Žížala Matěj – Vlašim – 5 bodů
  3. Honcharenko Štěpán – Sedlčany 5 bodů

(Dívky: 1. Šťastná Zora – Říčany – 4 body – celkově 7., 2. Doležalová Kateřina – Stříbrná Skalice – 4 body – celkově 8.a 3.Mikešová Veronika – Říčany – 3,5 bodu – celkově10.)

Podrobněji k výkonům dětí z šachových kroužků Domečku Vlašim:

V turnaji A nehrál nikdo z našich šachistů, hrálo v něm tradičních 16 TOP šachistů. Turnaj B reprezentovali 3 naši šachisté, celkově hrálo skupinu 20 šachistů. Nejlépe si vedl Michal Škaryd, který dovezl do klubu stříbrnou medaili, uhrál 7 bodů, hrál výkonem 1156. Podařilo se mu porazit dva ze svých klubových kolegů. Vladimíru Michálkovi se nepodařilo obhájit startovní pozici a se 6 body končil na 7. místě a Jakub Čáp si sice ohledně nasazení hodně polepšil, ale výkon 1067, 5,5 bodu a 11. místo, je málo. S Michalem dokonce prohrál na nemožné tahy! U Vládi i Kuby rezervy jsou! V C turnaji hrálo 23 šachistů a zde jsme měli 2 zástupce, a to Matěje Žížalu a Natálku Hristovou. Matěj sice získal pro klub stříbrnou medaili, uhrál 7 bodů, hrál výkonem 1007, ale na šachy chodí již dlouho a měl by se co nejdříve „usadit“ v béčku. Pro Natálku to byl první zápas mimo Pravonín, poprvé také na turnaj cestovala jen s trenérem (bez rodičů) a nevedla si špatně. Ze hry uhrála 3 body. Zřejmě tréma způsobila, že přehlédla některé figury, ale to je u začátečníků pochopitelné. Z kroužku Začátečníků B jela jako jediná. Šachům se věnuje poctivě a výsledky se určitě budou dostavovat brzo. Skončila na 15. místě, z dívek pak se umístila na pěkném 5. místě.

Šachisty doprovázel na turnaj trenér Vojtěch Filip, který také pořídil pár fotek a děti zhodnotil.

Průběžné celkové pořadí: RZL_2024 - celkové pořadí 2024-2025.pdf

Zaznamenala: Marie Filipová