10. KOLO REGIONÁLNÍ SOUTĚŽ 3.4.2016 ŠK PRAVONÍN x STŘÍBRNÁ SKALICE B

06.04.2016 09:10

VÝSLEDKY: db.chess.cz/soutez.php?sid=1552

FOTEČKY: dám na rajče večer


ZASE O KRŮČEK BLÍŽE VÍTĚZSTVÍ VE SKUPINĚ "E" RS


           Kolegy ze Stříbrné Skalice jsme srdečně přivítali v neděli 3.4.2016 v našem Spolkovém domě, ač původně hledali hrací místnost jinde. Je fakt, že u nás už dlouho nehráli.

           Náš tradiční servis je mile překvapil. Před zahájením jsme stihli ještě kávičku a čaj, z čehož je patrné, že zápas probíhal v přátelské atmosféře.

           Zahájeno rázem 9. hodiny a proti sobě zasedli:

1. Filip Vojtěch x Studzinski Boleslav

2. Lalouček Miroslav x Heger Zdeněk ml.

3. Filip Lukáš x Heger Zdeněk st.

4. Filip Štěpán x Zlámaná Táňa

5. Kůra Filip x Studzinski David.


            Soupeři přijeli v oslabené sestavě, v duchu jsem tedy počítala se třemi bodíky. Ještě před jedenáctou hodinou sklonil svého krále Zdeněk Heger před Lukášem Filipem na druhé šachovnici. Lukáš hrál proti sicilské, rozdílné rošády, získal pěšce, postupně upevňoval pozici a pak po kombinaci získal figuru a lepší pozici a soupeř se vzdal.

            Na první šachovnici končila partie krátce poté. Vojta získal brzo v zahájení pěšce a výhody zvětšoval až se soupeři rozsypala pozice a rovněž se vzdal.

            Na třetí šachovnici se hrála skandinávská s obětí pěšce, kterého však Mirek získal za pět tahů zpět. Svoji pozici upevňoval a tlačil na výměnu všech figur. Aktivoval krále, měl ho podstatně lepšího než soupeř. Partie končila věžovkou a díky aktivnímu králi měl náš hráč dva pěšce do koncovky a vyhrál. Tato partie končila jako poslední krátce po 13. hodině.

            I naši mladíci si vedli dobře. Končili skoro shodně kolem poledne. Štěpán měl silnou soupeřku, která hrála zavřené zahájení a počítala s nějakou chybkou, Štěpán však žádnou neudělal a vybojoval cennou remízu.

            Na poslední desce se potkali kolegové, kteří spolu již několikrát hráli na "žákovské". Filip má s Davidem pasívní skóré, ale tentokrát proti němu zahrál pozorně, měl dost času na přemýšlení, podařilo se mu chytit Davidovi figuru, poměnil další a pak si připravil pěkný mat.

            Vyhráli jsme tedy vysoko 4,5 : 0,5. S tím jsme opravdu nepočítali a podařilo se nám vrátit na čelo tabulky. Naši největší konkurenti z Postupic ve Zruči n.S. vysoko prohráli a posunuli se dokonce na třetí místo. Ovšem do zad nám silně dýchá družstvo ze Sedlčan, které nabralo v poslední době nebezpečný finiš!

             Do posledního kola nás čeká obávaná Zruč nad Sázavou, která bude hrát na domácí půdě, nebude to tedy vůbec lehké.

 

Diskusní téma: 10. KOLO REGIONÁLNÍ SOUTĚŽ 3.4.2016 ŠK PRAVONÍN x STŘÍBRNÁ SKALICE B

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek