2. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2016-2017 28.9.2016 TÝNEC NAD SÁZAVOU

28.09.2016 19:39

Výsledky podle kategorií: 2016-2017 ŘZL kategorie po 2. kole.pdf

DRUHÉ KOLO RŽL PRO PRAVONÍNSKÉ DĚTI TENTOKRÁT BEZ MEDAILE...

Šestičlenná skupinka dětí z pravonínských šachových kroužků vyrazila ve středu o státním svátku 28.9.2016 sbírat bodíky do regionální soutěže do Týnce nad Sázavou. "Juklovci" zde připravili pěkný turnaj. Hrálo 89 šachistů. Vše probíhalo bez problémů a již v 15.00 hodin jsme se rozjížděli do svých domovů.

V turnaji A nás reprezentoval a úspěšně, Lukáš Zeman. Nasazen byl sedmý a své místo ve startovní listině vylepšil o dvě příčky a 10 body obsadil velice pěkné 5. místo (z kluků byl na místě 4.). Hrál výkonem 1505, prohrál jen s vítězem Václavem Bartošem (ten hezky oslavil své jmeniny!) a remizoval s Pavlem Zemenem. Všechny své soupeře měl z Říčan, porazil Jáchyma Šmolíka a Hanu Bartošovou. S Lukášovým výkonem jsem velice spokojená.

V turnaji B jsme měli tři zástupce, a to sourozence Adama a Barunku Slavíkovi a Honzu Veselého. Protože v tomto turnaji hrála jen čtyři děvčata, tak jsem tajně pomýšlela na dívčí medaili. Tentokrát to ale Barunce nevyšlo. Nebyla ve své kůži, nehrála úplně dobře, trápila se, ukápla i nějaká slzička. Prohrála i s bráchou. Startovala jako 17 a skončila na 23. příčce. Uhrála (včetně bonifikace) 5 bodů. Honzík Veselý si jako jediný (z našich) v tomto turnaji oproti nasazení polepšil. Startoval 18 a skončil na 14. místě, hrál výkonem 1225 a připsal si 6 bodů. Nejlépe si vedl Adam Slavík, skončil desátý (oproti nasazení si o jednu příčku pohoršil), hrál výkonem 1248 a jeho hra se mi tentokrát  líbila více jak minule. Moc hezky si poradil v posledním kole s Terezou Pravdovou, ale o kolo předtím pokazil průlom s Kamilou Steinovou, takže má stále co zlepšovat. Adam zaznamenal 6,5 bodu.

V turnaji C si zahráli úspěšně oba naši zástupci. Třicátý nasazený Jirka Zeman skončil na 8. místě s 5 body a uhrál si IV. výkonnostní třídu, hrál výkonem 1167. Jiří vypustil jen druhé a třetí kolo, kdy byl zaskočen "pozdním šustráčkem" a moc ho to mrzelo. Podal pěkný výkon. Byl to pro něj v novém školním roce první turnaj. I Kája Vávra hrál v tomto ročníku poprvé a úspěšně. Zaznamenal 4 body, oproti nasazení si polepšil o 12 příček, skončil na 17. místě a hrál výkonem 1045. S Kájou musíme zopakovat souhru těžkých figur a hlavně musí zpomalit, hrál jak o závod a pak chyboval. Podařilo se mu dát v nezdařené partii mat na poslední řadu a bodovat. Velice se z toho radoval.

Z výkonu našich dětí jsem měla radost, hrály zodpovědně. Samy vědí, že je co zlepšovat, máme na čem pracovat a už se těšíme na další kolo RŽL.

dívky: 1. Licie Glasbergerová, 2. Eva Panušková, 3. Gabriela Vodičková

Diskusní téma: 2. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2016-2017 28.9.2016 TÝNEC NAD SÁZAVOU