2. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA TÝNEC NAD SÁZAVOU 10.10.2015

VÝSLEDKY RŽL CELKOVĚ: RZL_2015_celkem.pdf

VÝSLEDKY RŽL PODLE KATEGORIÍ: RZL_2015_kategorie.pdf

ČTYŘI MEDAILE DO PRAVONÍNA!

To je výsledek 2. kola RŽL v Týnci nad Sázavou!

Do "Juklova kotle" jsme na 2. kolo RŽL v Týnci nad Sázavou 10.10.2015 vyslali hned osm šachumilovných dětí. Barvy v "áčku" reprezentovala naše nejlepší hráčka Petra Píšová a sekundoval jí Štěpán Filip. Petruška nezklamala, byla nejlepší dívkou, tedy "zlatou"! Dokonce byla třetí celkově. Její stabilní výsledky jsou zárukou, že budeme mít v této TOP skupině velice horké želízko hezky dlouho! Před ní byl jen Vojta Dudek z domácí líhně se stejným počtem bodů (jen s horším pomocným hodnocením) jako měla ona (3 x 2 + 5 = 11) a pak vítěz Jakub Vojta z Vlašimi, který uhrál  o bod více a zvítězil s přehledem sobě vlastním.  Pro úplnost třetí z hochů byl domácí David Zvolenský a druhou dívkou, celkově osmá Klárka Kocourková a třetí dívkou Hanka Bartošová, celkově 16. příčka. Štěpán Filip  jakoby chytil ten správný vítr a v Sedlčanech dostal, k naší radosti, tu správnou motivaci se ve skupině "A" udržet zuby nehty! Nasazen byl 14. a umístil se jako 11. s 9 body!

V "béčku" hrálo vlašimáků 9. Od nás z Pravonína nejvíce mile překvapil a podal výkon start - cíl Lukáš Zeman. Ani jednou neprohrál, jen dvakrát remizoval a kromě jednoho byli všichni jeho soupeři papírově silnější. Lukáš si také svým výkonem uhrál 3. VT! Celkově 8 bodů z toho vyplývající první místo - zlatá medaile - a zajistil si v příštím kole, které se bude hrát u nás v Pravoníně, účast ve skupině A! Pokud se nestane nic mimořádného, mohli bychom v ním mít hned tři šachisty. Z Vlašim bronzová medaile pro Kryštofa Křížka, 7,5 bodu. Dále pak 11. Filip Vopálka 6,5 bodu, Lukáš Smetana 14. a 6 bodů. Až na 18. místě (nasazen 12., tedy -6 příček) skončil Filip Kůra s 5,5 body. Filip minule podal hezký výkon, dnes to bylo slabší. Stejný bodový zisk  (-4 příčky) zaznamenal i Adam Slavík. Adam získal cenný skalp v posledním kole, kdy porazil Davida Studzinského (1217). Ondra Hrabě 27. místo a 5 bodů. Další naše dívka Barunka Slavíková sice do Pravonína dovezla bronzovou medaili, ale celkově byla 34. (-3 příčky) a uhrála 4 body. Poslední pak skončil Vojta Vopálka se 2 body.

V "céčku" nás reprezentovali Honzík Veselý a František Jelínek. Mile překvapil a velikánskou radost měl, Honzík! Skončil celkově druhý, jeho první stříbrná medaile v RŽL a pěkného 5,5 bodu! Porazil tři papírově silnější soupeře a odehrál úspěšný turnaj. Méně už se dařilo minulému vítězi céčka Fandovi Jelínkovi, který hraje určitě kvalitnější šachy než začátečníci v céčku! Nevyplatí se je podceňovat! Jiné vysvětlení pro Fandův výkon nemám a pět bodů je málo.

Pevně věřím, že ti úspěšní, kteří dnes dovezli medaile Péťa Píšová, Lukáš Zeman, Jan Veselý a Barunka Slavíková své umístění za týden zopakují v Pravoníně a ostatní se pokusí nějaké body přidat! Všem děkuji za vzornou reprezentaci nejen ŠK Pravonín. ale i ŠO Vlašim.

Zároveň zvu všechny, i ty, kteří dnes nehráli, na 3. kolo Regionální žákovské ligy do Pravonína (Spolkový dům) na 17.10.2015. Máme připraveny hodnotné ceny, bohatý sortiment v kiosku, příjemné prostředí nejen pro hru králů, ale i pro rodiče a ostatní doprovody k popovídání si o všem možném a týkajícího se nejen šachů. Těšíme se na vás!

---------------------------------------

Při této příležitosti ještě zvu k nám děti, které by si chtěly zkusit hrát šachy a navštěvovat naše šachové kroužky. Máme volná místa v těchto kroužcích:

č. 89: Pokročilí (pondělí) 13.30 - 15.30 hodin (2 místa)

č. 88: Mírně pokročilí (pondělí) 13.30 - 15.30 hodin (1 místo)

č. 87: Začátečníci školní (pondělí) 13.30 - 15.30 hodin (1 místo)

č. 92: Pokročilí (středa) 13.30 - 15.30 hodin (2 místa)

č. 95: Pokročilí (pátek) 13.30 - 16.45 hodin (1 místo)

č. 94: Mírně pokročilí (pátek) 13.30 - 16.45 hodin (1 místo)

č. 93: Začátečníci školní (pátek) 13.30 - 15.30 hodin (1 místo)

PS: Kroužky Začátečníků předškolních jsou plně obsazeny

V pátek máme u pokročilých a mírně pokročilých nejdříve hodinovou výuku a poté hrajeme vážnou partii do Oddílového turnaje. Děti to moc baví a na vážné partie se moc těší. Stihneme ještě partie rozebrat a vytknout dětem chyby. Přínos tohoto záměru bude možné vyhodnotit až později. Nám se nápad líbí.

Diskusní téma: 2. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA TÝNEC NAD SÁZAVOU 10.10.2015