2. SCHŮZKA ŠACHOVÉHO KLUBU 14.9.2009

14.09.2009 19:58

     Přítomni: Daniel Ždych, Marek Filip, Ondra Nácovský, Vojta Filip, Patrik Studnička, Lukáš Filip, Michal Sibal a Tomáš Filip.

     Nejdříve začínali s výukou s trenérem Dan, Marek a Ondra. Opakovali pěšcové koncovky - opozici a kritická pole. Moc to klukům nešlo, jen Dan se nejdříve rozpomenul, co se probíralo minule. Poté dostali k řešení několik úloh, kde měli hledat řešení. Zde byl zase nejúspěšnější Dan. Z jedné z koncovek vyplynula kupením chyb zajímavá pozice na šachovnicích a zrovna dorazil Vojta, tak dostal za úkol dohrát partie se všemi třemi kluky. Výsledek byl 2 : 1, kdy Ondra s Markem své partie prohráli a Dan ji dovedl do vítězného konce, ač udělal jednu hrubku, přece jen dokázal vyhrát.

     Jako obvykle o 16.30 hodině začala výuka pokročilých, tedy Lukáše, Michala, Tomáše (ten přišel později), Patrika a Vojty. Kluci dostávali k řešení složitější situace a rozebírali partie šachových velikánů. Vedli si celkem úspěšně, nejaktivnější byl Vojta. Poté došlo i na rozbor partie, kterou sehrál  Lukáš v Hostivicích. Upřesňovala se sestava pro Regionální soutěž, kterou budeme hrát letos poprvé a zapojí se všichni členové šachového klubu.

     Podařilo se nám také sehnat sponzorský dar, a to 10.000,-- Kč od Obce Pravonín a 10.000,-- od stavitele Pazdery z Vlašimi, za tyto peníze si pořídíme nové šachové soupravy a digitální hodiny právě na Regionální soutěž.

     Domlouvali jsme se také na sobotní (19.9.2009) účast na Regionální žákovskou ligu do Sedlčan. Pojedou Vojta, Dan, Michal, Tomáš a Marek. Připojí se i Lukáš, který bude pomáhat s organizaci.

     Vyměnili jsme také jednu z nástěnek a udělali na ni plán akcí na další měšíce.

     Schůzka skončila v 19.00 hodin.