07.11.2018 17:05

MEDAILOVÉ POZICE V ČERČANECH ZACHRAŇOVALA NATÁLKA!

Účast v Čerčanech byla poměrně malá (13 šachistů a šachistek). Jednak 6 našich šachitů jelo na podobný turnaj do Poděbrad (předesílám, že odtud dovezli velice pěkné výsledky - bude samostatný článek) a za druhé nám hned tři děti onemocněly ze dne na den.

V Turnaji A hráli naši tři šachisté, všichni uzavírali v závěru výsledkovou listinu. Nejlépe si vedl Vojta Vopálka, stejný počet bodů 8 uhrál i Fanda Jelínek. Nedařilo se Štěpánu Filipovi, který si z Čerčan odváží pouhých 6 bodů.

V Turnaji B, kde startovalo 48 dětí se nejlépe umístil Filip Kůra (8. místo, ale byl nasazen 2.) a o jednu příčku za ním končil Filip Vopálka se stejným počtem bodů. Adam Slavík 6,5 bodu 12. místo a Jan Veselý 35. místo a 5 bodů.

V Turnaji C hrálo 47 dětí. Právě z tohoto turnaje si odvážíme jedninou madailovou - zlatou - pozici díky 1. místu Natálie Štanderové mez dívkami (celkově 5. místo). Na 9. místě Michal Kubec 4,5 bodu, 24. místo Michal Škaryd 3,5 bodu, 26. místo Dan Vopálka 3,5 bodu, 35. místo se 3 body Nela Hejná a 2,5 bodu uhrál Patrik Heřmánek, který obsadil 40. příčku.

Více si vyhodnotí každý čtenář z výsledkových listin a atmosféru zhodnotíte podle fotografií. Celkově jsem byla s výkony spokojena, ačkoliv se netajím tím, že od starších jsem přece jen očekávala o nějaký ten bodík více, ti malí mě zase mile překvapili.

Celkem v turnajích startovalo 111 dětí.  Děkuji všem, kdož děti doprovázeli. Na turnaji se všem líbilo a za 14 dnů se sejdeme na 4. kole RŽL ve Stříbrné Skalici.

Zaznamenala: Marie Filipová

Zpráva Lenky Šťastné o šachovém turnaji O krále a královnu Symfonie Poděbrady:

Dnes 10.11.2018 byl úplně ideální den na to, vyrazit s dětmi na šachy. A že bylo z čeho vybírat. Dostali jsme na
výběr ze dvou turnajů - RŽL v Čerčanech a nebo liga Polabí v Poděbradech.

Rozdělili jsme se na dvě party. My jsme se rozhodli vyrazit do Poděbrad, kde turnaj pořádá místní spolek v DDM Symfonie
pod názvem  "O krále a královnu Symfonie".   S tímto místem jsme byli spokojeni už loni, tak to byla pro nás jasná volba. DDM Symfonie je na pěkném klidném místě. Organizátoři akcemají vše připravené a nezapomněli ani na koutek s občerstvením.
    Do Poděbrad vyrazilo celkem 6 dětí. Jmenovitě Lenka Šťastná, Zdeněk Šťastný, Lukáš Zeman, Tomáš Zeman, Daniel Zeman, Matěj Duda.

Musím konstatovat, že dnes se všichni moc snažili  a celý doprovod byl na děti náležitě hrdý. Děti se snažily hrát dlouho a utržit toužebný bod. I když ne vždy se zadařilo, ale s konečným výsledkem jsme byli spokojeni.

Hráči byli rozděleni na mladší a starší. Při celkovém vyhlášení byly děti vyhlašovány v kategoriích podle věku.

Za mladší hrál Daniel Zeman, na startovní listině  nasazen jako 6,  uhrál krásných 5 bodů a zasloužil si tím druhé místo v kategorii H10 a odnesl si dokonce cenu, kterou si moc přál. Gratulujeme ještě jednou. Další nasazený hráč byl Matěj Duda,
který byl nasazený na 24 příčce. Matěj se moc snažil, a podařilo se mu uhrát 3 krásné bodíky. Na konečném pořadí se sesunul na 36 příčku. Ale s výsledkem byl spokojený.  Pro dnešní den trošku smolař malý Tomáš Zeman. Nasazený jako 46 hráč. Urval poctivé 2 body. Byl smutný, že se mu moc nedařilo, byť se snažil, co to šlo. V posledním kole dostal již výše zmíněného Matěje Dudu, který nad ním vyhrál. Ale i přesto ho musím pochválit a vyzdvihnout, že si polepšil oproti nasazení o 4 příčky. A jako poslední nasazená za mladší byla Lenka Šťastná jako 51. Lenka měla mimořádný den a hrála také pěkně a dlouho. Uhrála 4 bodíky. V šestém  kole hrála s Danielem Zemanem z našeho klubu. Prohrála a tato prohra jí asi nejvíce mrzela. Což i nás ostatní vždy mrzí, když musí proti sobě hrát děti ze stejného oddílu. Lenka se svými čtyřmi body dostala medaili za 3. místo v kategorii D12. V celkovém pořadí je 16.

Za starší hrál jako 5 nasazený Lukáš Zeman. Ten prohrál pouze dvakrát. Takže krásných 5 bodů vyhraných. Celkově si zasloužil moc pěkné 3. místo a dokonce 1. místo ve  své věkové kategorii.  Poslední hráč z naší výpravy byl Zdeněk Šťastný,  byli jsme trošku překvapeni, že hraje už za starší, ale čas letí. Zdeněk se s tím moc pěkně popral. Byl nasazen jako 20. Uhrál 3,5
bodíku a pohoršil si o jednu příčku oproti nasazení.

Všem hráčům moc děkuji za účast, snahu a pěkné reprezentování.

V Poděbradech se nám moc líbí, takže pokud to bude jen možné,  v příštím roce bychom se opět rádi vypravili na tento turnaj.

Zaznamenala: Lenka Šťastná

PROPOZICE ČERČANY: 18_19_3_RZL_Cercany 3. kolo.doc

FOTEČKY Z ČERČAN: sachypravonin.rajce.idnes.cz/3._kolo_Regionalni_zakovska_liga_2018-2019_10.11.2018_Cercany/

FOTEČKY Z PODĚBRAD: sachypravonin.rajce.idnes.cz/O_kralovnu_a_krale_Symfonie_10.11.2018_Podebrady/

PROPOZICE: 18_19_4_RŽL_StSkalice.doc

Diskusní téma: 3.KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA ČERČANY A O KRÁLOVNU A KRÁLE SYMFONIE PODĚBRADY - VŠE 10.11.2018

Datum: 07.10.2021

Vložil: generic cialis

Titulek: cialis online cialiswithdapoxetine.com

Datum: 14.12.2020

Vložil: agizife

Titulek: construction automobile presse sp cialis e Incoria