4. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2016-2017 ZVOLE - VRANÉ n.Vl. 5.11.2016

VÝSLEDKY NÁPOČTEM:

- CELKOVÉ: RZL_2016 po 4. kole 2016-2017.pdf

- KATEGORIE: RZL_2016_kategorie po 4. kole 2016-2017.pdf

SKÓROVALA JEN BARUNKA!

Rekordních 111 šachistů zavítalo do stařičké sokolovny ve Vraném nad Vltavou, kde pořadatelé z TJ Medvědi Zvole, v čele s paní Strakovou, pořádali 4. kolo Regionální žákovské ligy 2016-2017. Prostory na hru celkem tradiční, doprovody využili pódium a i několik stolů v sále a sezení v přísálí. Ač už jsme kdysi ve Vraném hráli, přece jen jsme, a to nejen my, trošku bloudili. Naše skupina stačila  přijet včas a na některé dojíždějící šachisty jsme chvilku počkali. V úvodu se zmíním o sortimentu v kiosku, kde měly pořadatelky napečené buchty a různé řezy několika druhů, které všem moc chutnaly. Hned u vchodu naši pozornost upoutaly velice pěkné plyšové, ručně šité šachové figury. Firma Pawnie zde prezentovala své nové výrobky a právě figury jezdů byly cenami pro první v každém turnaji, a to jak pro hochy, tak i pro dívky. Ceny měli pořadatelé pěkné, děti měly z čeho vybírat.

V áčku nám hráli dva šachisté, v béčku 5 a v céčku 3. Hlavně ve druhém turnaji jsme pomýšleli na nějakou medaili,a to tím spíše, že Fanda Jelínek byl prvním nasazeným a v dívkách jsme spoléhali na Barunku Slavíkovou. Předešlu, že jen Barča nezklamala!

Top 16 šachistů, kteří se utkávají v "A" turnaji, hraje své partie na vysoké úrovni a někteří se zde zabydleli už natrvalo. Poprvé se letos RŽL zúčastnil Jakub Vojta z Vlašimi, byl jednoznačným favoritem a startovní 1. místo také uhájil ziskem 3,5 (resp. 12 bodů), i druhé místo Vojtěcha Dudka z Brodců se 3 (resp. 11 body) nebylo pro nikoho překvapením. Na třetím místě v chlapcích skončil Václav Bartoš z Říčan s 2,5 (resp. 10 body). Dívky byly tentokrát úspěšné, celkově třetí, z dívek první se 3 (resp. 11 body) skončila Hanka Bartošová z Říčan, i hostu Lee Resembaumové ze Zdic, se dařilo skončila celkově čtvrtá a uhrála 2,5 (resp. 10 bodů). Trojici dívek doplnila Klárka Kocourková ze Sedlčan (celkově 13. místo), uhrála 1 (resp. 7 bodů). Z našich byl 15. nasazený Štěpán Filip (1426) skončil na 11. příčce, uhrál 1,5 (resp. 8 bodů), hrál výkonem 1462. Štěpán měl pěkný rozjezd, v prvním kole remizoval s Martinem Mačokem (1563) z Říčan, ve druhém kole porazil Honzu Hegera (1508), pak už jen tržil porážky, a to od Hanky Bartošové (1584) a Pavla Kurka (1540) - oba z Říčan. Ovšem hrál pomalu, zodpovědně, příště to snad bude lepší. Hrát přijel i Lukáš Zeman (1484), který nemá v současné době nejlepší období a právě jeho start mi udělal velkou radost a jsem ráda, že je bojovník! Nebyl úplně v pohodě, byl unavený, uhrál půl bodu s Honzou Hegerem v posledním kole, celkově si tedy připíše do tabulky 5,5 bodu.

Turnaj "B" zůstane hodně účastníkům v paměti díky poslednímu kolu a boji na první šachovnici, kdy proti sobě zasedli Šimon Jiroušek z Říčan a Filip Vopálka z Vlašimi. Mírně lepší pozici měl Šimon 6 bodů, Filip o bod méně. Vyhrál Filip, ale na první příčku to nestačilo. Všichni tři medailisté měli nakonec po 6 bodech a rozlišovalo je vždy o 1 bod pomocné hodnocení. Tak tedy 1. místo Jiroušek Šimon z Říčan, 2. místo Filip Vopálka Vlašim a 3. místo Jáchym Němec z Říčan. Dívky: 1. Josefína Dudková 4 body, celkově 18. příčka, 2. místo Barbora Slavíková 3 body, celkově 30. místo a 3. místo Glasbergrová Lucie 3 body, celkově 34. příčka. Celkem v tomto turnaji hrálo 48 dětí. A naši? Nebudeme zakrývat trochu naše zklamání. Proč? František Jelínek (1410) byl prvním nasazeným, a to se neubráníte pomýšlet na medaili, že? Fanda hrál pěkně, výkon 1553, celý turnaj odehrál na předních deskách. Prohrál jen s vítězem a ve 4. kole remizoval s Jakubem Moulíkem ze Sedlčan. Béčko bylo tentokrát velice silné, byly odehrány opravdu hezké partie, uhrál 5,5 (resp. 7,5 bodu), ale stačilo to jen na 5. místo. Fanda se, k naší radosti, zlepšuje, a tak věříme, že medaile se dostaví také! Pěkný výkon podal i Adam Slavík (1295), skončil na 13. příčce (nasazen byl 15.), hrál výkonem 1345 a uhrál 4 (resp. 6 bodů). Porážky musel spolknout od Petra Pravdy z Říčan, Pepy Vajdíka ze Stříbrné Skalice a od oddílového kolegy Filipa Kůry. Přítomný trenér Vojtěch Filip "vysekl" pochvalu nejen Fandovi Jelínkovi, ale i Adamu Slavíkovi, který si na tomto turnaji uhrál 3.VT. Líbila se mu jejich hra. Honza Veselý (1206) skončil 21., oproti nasazení si o jednu příčku polepšil, hrál výkonem 1239 a uhrál 4 (resp. 6 bodů). Prohrál s Filipem Kůrou, Baruškou Slavíkovou (oba z Pravonína) a s Tomášem Bláhou z Brodců. Největším zklámáním bylo tentokrát umístění, ale i hra Filipa Kůry (1326)! Skončil 29., oproti nasazení spadl o 20 příček, uhrál jen 3 (resp. 5 bodů), hrál výkonem 1152! Nevím co s ním bylo, byl otrávený, nehrál s radostí, byl líný přemýšlet, myšlenky na hru vůbec nesoustředil. Nechal se porazit o dost slabšími soupeři! Filip by měl na sobě začít velmi rychle zapracovat! Jednu příčku za ním, ale 45. nasazená skončila Barunka Slavíková (1096), hrála výkonem 1179 a jako jediná zajistila pro ŠK Pravonín medaili, a to stříbrnou! Uhrála 3 body. Porazila Lucii Glasbergrovou z Říčan, oddílového kolegu Honzu Veselého (1206) a Vojtu Vopálku (1183) z Vlašimi. Baruška hraje s velkou radostí, jen dopilovat taktiku a trochu zpomalit, zbytečně v rychlosti chybuje.

V "C" turnaji zahajoval z 8. startovní příčky Karel Vávra (1029), uhrál 4,5 bodu, hrál výkonem 1096 a skončil na 11. místě. Kája prohrál jen jednou v 6. kole s domácím Ivanem Perutkou. Na dnešním turnaji si Kája uhrál IV. VT. Zaznamenal 3 remízy, jedna byla s velikým štěstím, kdy jeho soupeř s bohatým matícím materiálem partii "zpatil". Potkal se i s oddílovou kolegyní Natálkou, kterou porazil. Natálka Štanderová (957) si odehrála svůj druhý životní turnaj. Nasazená byla jako 45. a polepšila si o 5 příček. Uhrála 2 pěkné body, a to se silnějšími soupeři. Hrála výkonem 856. Natálka na kroužku hraje pěkně, i pozorně, ale jak se dostane na turnaj, tak neuvěřitelně chvátá, nechá se lehce strhnout rychlou hrou soupeře, pak dělá zbytečné chyby. Drží si svůj plán a nekouká na to, co plánuje soupeř a pak na to doplácí. Zdeněk Šťastný (984) byl nasazen jako 42., ale o 4 místa si pohoršil, uhrál 1,5 bodu, z toho měl 1 bod za "volno", hrál výkonem 599! To je na Zdeňka velice málo, spěchá, mluví při partii, nedává pozor, nesoustředí se, ztrácí figury, vůbec nepromýšlí matové situace, jen sbírá nebo vyměňuje figurky a pak zbytečně prohrává. Zdeněk musí pracovat nejen na kroužku, ale i doma, jinak se zlepšení nedostaví. V tomto turnaji hrálo 47 šachistů. Výsledky: hoši: 1. Jakub Hart ŠŠ Stamat Karlov, 2. Adam Handl ŠŠ Stamat Karlov 3. Richard Václavík z Říčan - všichni 6 bodů. O pořadí rozhodlo pomocné hodnocení, ve kterém se mezi sebou lišili o jeden bod. Dívky: 1. Fuxová Patricie (celkově 7.) ŠŠ Stamat Jiráskova 5 bodů, 2. Sehnoutková Laura (celkově 13.) 4 body a 3. místo Alice Zelenková (celkově 17.) 4 body - obě z Říčan.

Děkuji všem, kdož zajišťovali dopravu a se všemi se těším na příští RŽL 12.11.2016 u nás v Pravoníně.

Diskusní téma: 4. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2016-2017 ZVOLE - VRANÉ n.Vl. 5.11.2016