4.kolo RŽL Říčany

24.04.2011 19:38

V Říčanech se nám dařilo

Jaroslav Pýcha

Tak trochu již tradičně pořádají říčanští šachisté „svou“ žákovskou ligu 17. listopadu. Nejinak tomu bylo i letos, a tak se v den státního svátku sjelo do Městského kulturního střediska U Labutě rekordních 103 dětí, když hlavně Říčanští využili domácího prostředí a do doje vyslali mnoho potenciálních budoucích velmistrů. Opět se hrály tři samostatné turnaje podle výkonnosti a náš oddíl měl ve všech svá medailová želízka.

Turnaj „A“ měl tentokrát jednoznačného favorita, Robin Hrdina dal poprvé v letošní sezoně přednost žákovské lize před  úporným domácím tréninkem a přijel ukázat, kdo že stále vládne regionálnímu mládežnickému šachu. Svou roli favorita zvládnul suverénním způsobem, když si po úvodních zahřívacích kolech poradil i s oběma Pýchovými a zvítězil s plným počtem bodů. O zbylé stupně vítězů se podělili Nela (2. místo – 3b) a Patrik (3. místo – 3b) Pýchovi, kteří nestačili jen na vítěze, zbylé partie s přehledem vyhráli a oba mohou být vcelku spokojeni. Partie se celkem povedly i Fandovi Helebrandovi (někdy ovšem se štěstím), 7. místo (2b)lze určitě brát jako úspěch, zvláště když se podíváme na Fandovy soupeře. Na turnaj by naopak asi raději zapomněl Vojta Filip, 8. místo (2b) sice není zase tak úplně nejhorší, Vojtovi se však hlavně  nedařilo herně. Prostě neměl svůj den, což se někdy stává, a příště bude určitě zase atakovat příčky nejvyšší. Výrazněji se nepředvedl aniFilip Zvára (10. místo – 2b), kterého měl chuť po úvodních dvou porážkách Pepa Zvára odvést domů :-) . V každém případě můžeme říct, že jsme turnaj „A“ ovládli!

„B“ turnaji to až do posledního kola vypadalo, že Petr Laňka zopakuje svůj triumf z předposlední žákovské ligy ve Stříbrné Skalici. Po 6. kole byl bez ztráty v čele s bodovým náskokem na své pronásledovatele. Pravda, stálo při něm i štěstí, hlavně v souboji s říčanskou Řeřábkovou, kdy soupeřka spadla na čas s věží navíc v úplně vyhrané pozici. Závěrečné 7. kolo se Petrovi ale bohužel nepovedlo, prohrál s Vackem ze Sázavy a kvůli horšímu pomocnému hodnocení obsadil „až“ konečné 2. místo za vítězným Hosnedlem z Říčan, což je samozřejmě i tak vynikající a Petr dokázal v poslední době stoupající výkonnost.

Pátá celkově a druhá mezi děvčaty skončila s pěti body Anežka Vlkovášestý pakVašek Voldán (5b). Asi dobrý výkon, i když si myslím, že Vašek by se vzhledem ke svým zkušenostem měl pohybovat spíše v „A“ turnaji. Ostatní naši se umístili následovně: 17. Lebeda (4b), 18. Stareček (4b), 27. Roháč (3b), 36. Filip Marek (2,5b), 39. Mysliveček (2b), 40. Vašíček (2b), 41. Laňka Pavel (2b).

„C“ turnaje se zúčastnili Adam Houdek a druhý z Helebrandů, JiříAdam získal4 body a obsadil 13. místoJirka skončil s 3 body na 26. místě. Z vítězství se radoval Ondřej Sklenář ze Zvole(6,5b).

I přes velmi početnou účast proběhlo v Říčanech jako obvykle vše bez problémů, dík patří všem pořadatelům a samozřejmě i svižně losujícímu Petru Havelkovi.

Vzhledem k tomu, že žákovskou ligu  po dlouhé době poctil svou návštěvou i nejvyšší boss vlašimského šachu Maťa, možná i on do komentářů doplní některé své dojmy a postřehy :-) .

Další, již páté kolo letošní Regionální žákovské ligy bude hostit 11. prosince Střítež, kde se na Vás v místním kulturním domě těší hlavní pořadatel Jirka Mejzlík i se svým bufetem :-) !

Výsledky na chess-results

Průběžné pořadí RŽL

Fotky od Marie Filipové

Fotky od Petra Havelky