4. SCHŮZKA ŠACHOVÉHO KLUBU 2009/2010 05.10.2009

05.10.2009 21:22

     Dnešní schůzka se konala, z důvodu zaneprázdněnosti, bez trenéra Ondry Matějovského, který má mimochodem, čeho litovat, že nebyl přítomen. Proč? Dan měl v neděli narozeniny (bylo mu 8 let - ještě jednou blahopřejeme), tak jako každému jsme mu popřáli a dostal malou sladkost, ale...... jeho maminka nám na schůzku, v době svačinky, přinesla veliký dort, tak jsme si "smlsli". Přáli jsme ještě Michalovi, který měl uprostřed týdne svátek.

     Ale nyní k programu schůzky. Nejdříve jsme všichni provedli inventuru a opatřili všechen náš majetek štítky s inventárními čísly. Pak jsme vyměnili jednu z nástěnek, kde mi moc pomáhala Deniska, ženská ruka mi v klubu už chyběla!

     Pak se ujal Vojta výuky Dana a Marka a zkoušel je z matu dvěma střelci. Klukům to moc nešlo, tak to s nimi musel stále opakovat. Já s Deniskou rozehrála partii a přitom jsme se učili malou a velkou rošádu.

     V 16.00 hodin dorazil Lukáš s Michalem a Tomáš a výuky se ujal Lukáš a za pomoci Vojty, dával klukům na magnetické tabuli  příklady zahájení a kluci zapisovali na papír o jaké zahájení se jedná a pak jsme jejich zápisky vyhodnotili. Nejšikovnější byl Michal, pak Dan a Tomáš. Pro Marka to byla tak trochu "španělská vesnice". Bylo by dobře, kdyby si některá zahájení nastudoval, určitě by pak své partie rozehrával přesněji. Knihu zahájení doma má! Malí šachisté odešli domů.

    Pak ve složení: Lukáš, Michal, Tomáš, Vojta a já jsme rozehráli turnaj 2 x 3 minuty.

VÝSLEDKY:

1.místo Michal Sibal,

2.místo Vojtěch Filip,

3.místo Lukáš Filip,

4.místo Filipová Marie,

5.místo Filip Tomáš.

     Schůzku jsme zahájili v 15.00 hodin a skončili v 18.30 hodin.

 

 

Diskusní téma: 4. SCHŮZKA ŠACHOVÉHO KLUBU 2009/2010 05.10.2009

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek