5. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2018-2019 22.12.2018 - ŘÍČANY

Turnaj A: chess-results.com/tnr395524.aspx?lan=5&art=1

Turnaj B: chess-results.com/tnr402307.aspx?lan=5&art=1

Celkové pořadí dle kategorií: RZL_2018_kategorie.pdf

Celkové pořadí: RZL_2018.pdf

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/5._kolo_Regionalni_zakovska_liga_2018-2019_22.12.2018_Ricany/

DALŠÍ RŽL V JÍLOVÉM U PRAHY 5.1.2019: 18_19_6_RŽL_Jilove.doc

DVĚ ZLATÉ A JEDNA BRONZOVÁ - PĚKNÝ DÁREČEK POD STROMEČEK TRENÉRŮM

Těsně před Vánocemi, tedy 22.12.2018, bylo v Říčanech uspořádáno další ze seriálu Regionálních žákovských lig mládeže regionu SE. Sjelo se, což bylo určitě ovlivněno tím předvánočním termínem, jen 103 šachistů, kteří soutěžili ve třech turnajích. Hrálo se tradičně v Kulturním domě Labuť a organizaci měli pod "palcem" pan Jaroslav Říha a Marie Jiroušková. Losoval, také tradičně, Petr Havelka. Vše šlo jako po drátkách.

V turnaji A zářili domácí šachisté. První z chlapců byl Jáchym Šmolík, na druhém místě končila Monika Strnadová (z dívek 1. místo), druhý z hochů Jan Svoboda z Brodců a na třetí příčce Pavel Zemen z Říčan. Druhou dívkou (celkové 11. místo) se stala Kamila Steinová ze Stamatu. Z našich hráli v "áčku" Štěpán Filip (nasazen 11.), končil na 8. místě s 9 body, stejně bodů uhrál i 9. Filip Vopálka a sedm bodů uhrál František Jelínek, který skončil na 15. příčce.

V turnaji B jsme měli 8 zástupců. Turnaj vyhrál náš Jan Veselý, kterému se opravdu dařilo, hrál moc pěkně a do skóre si připsal 8,5 bodu. Na 8. místě skončil Filip Kůra se 7 body, na 10. příčce končila Barbora Slavíková se 6,5 body a z dívek obsadila 3. místo, 17. místo obsadil Vojtěch Vopálka (13. nasazený), uhrál 6 bodů. Dvacátý byl Jiří Zeman, který měl nyní delší šachovou přestávku (nasazený 41.) a přesto uhrál 5,5 bodu. Příliš se nedařilo Adamu Slavíkovi - 26. místo a 5 bodů, je málo. 35. místo obsadila Adéla Janoušová se 4,5 body, kopírovala nasazovací pozici a zdá se, že se už uvelebila v béčku natrvalo. Dnešním smolařem byla Kateřina Mrázková, které se opravdu nedařilo, tolik se snažila, ale nešlo to! Příště to bude určitě lepší! Pro úplnost medailové pozice: chlapci 1. místo Jan Veselý MěDDM Vlašim, 2. Křivánek Dalibor Stamat, 3. Mlýnek Jakub Brodce. Dívky: 1. Glasbergerová Lucie Říčany, 2. Dudková Josefína Brodce, 3. Slavíková Barbora MěDDM Vlašim. Celkem v turnaji B startovalo 44 dětí.

Turnaj C: chlapci 1. místo Ottomanský Ondřej Stříbrná Skalice, 2. Novák Jakub Sázava, 3. Žvejkal Filip Říčany. Dívky: 1. Natálie Štanderová MěDDM Vlašim, 2. Vodičková Gabriela Říčany, 3. Helebrandová Eliška Vlašim. V turnaji C startovalo 43 dětí, našich 7. Nejlépe se dařilo Natálii Štanderové, která uhrála krásných 5 bodů a z dívek skončila na 1. místě. Pak už byly výsledky slabší. Na 15. místě skončil Michal Kubec (3. nasazený) se 4 body, stejný bodový zisk měl Michal Škaryd (byl 5. nasazený), 30. Tereza Slavíková 3 body, 32. Eliška Škarydová 3 body, 33. Dan Vopálka 3 body a 38. Matěj Duda.

Všem, opravdu všem dětem děkuji za vzornou reprezentaci. I když se někomu nedařilo, snažili se všichni. Moc hezky jsme si turnaj užili, neboť se po odehrání partií všichni scházeli na stanoviště, kde jsme probírali všechno možné a i doprovázející rodiče a trenéři měli čas si popovídat.

Říčanským se turnaj vydařil, vítězové obdrželi za své výkony (první z každého turnaje) pěkné poháry, všichni na medailových pozicích medaile a diplomy. Každý obdržel nějakou cenu. Po dobu celého turnaje byl v provozu kiosek.

Další kolo RŽL se bude konat v Jílovém u Prahy, ale až v novém roce 2019, do kterého přeji všem dětem hodně radosti ze hry a pěkné výsledky.

Zaznamenala: Marie Filipová

Diskusní téma: 5. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2018-2019 22.12.2018 - ŘÍČANY

Datum: 30.12.2018

Vložil: Filipová Marie

Titulek: Úspěšný nový rok 2019

Kamilko, moc děkujeme za přání a já Tobě, bráchovi a Tvým rodičům přeji pevné zdraví, elán, radost a štěstí v nadcházejícím roce 2019. Totéž všem trenérům a šachistům v našem regionu i mimo něj.

Datum: 24.12.2018

Vložil: Kamča

Titulek: Veselé Vánoce!

Přeji všem pravonínským šachistům krásné vánoční svátky!