5 ŠACHISTŮ SPARTAKU VLAŠIM JEDE POMĚŘOVAT SVÉ UMĚNÍ NA MČR

09.03.2011 19:51

PROPOZICE: MČR 2011 Kouty nad Desnou.doc

STARTOVNÍ  A  VÝSLEDKOVÉ   LISTINY: chess-results.com/tnr45428.aspx?art=0&lan=5&m=-1&wi=1000

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/MCR_mladeze_Kouty_nad_Desnou_12.-19.3.2011/

 

     O výpravě na MČR se nebudu moc rozepisovat, nebot články i podrobné komentáře jsou k dispozici na www.sachyvlasim.cz. Já provedu jen krátké zhodnocení z mého laického pohledu dvou šachistů, kteří reprezentovali náš  ŠK.

     V kategorii H14 hrál Vojtěch Filip. Byl čtrnáctý nasazený, skončil na 19. místě, uhrál 4 body a hrál výkonem 1754. Nenapsala bych pravdu, kdybych tvrdila, že jsem spokojená. Opravdu jsem čekala lepší umístění. Je fakt, že tato skupina šachistů byla nejvyrovnanější a boj o umístění byl velice tvrdý. Vojtu zastihla začátečnická tréma a nemohl se "utrhnout". Ovšem podmínky k přípravě měl, myslím, dobré. Nevím, kde jsme udělali chybu, měl zajištěnu individuální trenérskou přípravu, času věnoval také dost. Možná mohl vylepšit předzápasovou přípravu, ale tomu já nerozumím, a tak jsem to nemohla nijak ovlivnit. Budeme tedy pilovat a dále poctivě pracovat! V této kategorii startoval jako mladší, tak snad to bude za rok lepší!

     Národní OPEN odehrál s velice špatným výsledkem Lukáš Filip. Startoval jako 10. a skončil s pěti body na 27. místě a hrál výkonem 1517 !!!!!!!!!!!!!! Chtěla bych věřit tomu, že tímto "vystoupením" končí série jeho "černých partií" a už to bude jen lepší. I Lukáš má zajištěnu každý týden individuální přípravu, doufám, že se výsledky začnou dostavovat.

    Před MČR jsem si sama pro sebe utvořila PRÉMIOVÝ ŽEBŘÍČEK, a to jak pro hráče našeho ŠK, tak pro jejich trenéry a mohu konstatovat, že jediným vítězem jsem se stala, po tomto MČR,  já sama. Bohužel, nebylo dosaženo mých požadavků, a tak uvolněná částka zůstává v "banku" nedotčena. Snad příště!

 

Zpět

Diskusní téma: 5 ŠACHISTŮ SPARTAKU VLAŠIM JEDE POMĚŘOVAT SVÉ UMĚNÍ NA MČR

Datum
Vložil
Titulek

Vojta

Já mám z celého MČR docela smíšené pocity. Zrovna dneska nemohu nějak spát, tak se zabývám i myšlenkou působení Vojty na tomto významném turnaji. Nezastírám, že jsem čekala víc, investovali jsme nemalé prostředky do jeho individuální přípravy, a tak jsem také čekala adekvátní výsledek. Ani jeho předzápasová příprava neodpovídala mým představám, ale už je to za námi. Mám jen obavu, aby na něm některé okolnosti, o kterých se zde nechci rozvádět, na něm nezanechali trochu trpkosti. Vím, že nějaký cit pro šachovou hru v něm je, má dobrý propočet, šachy ho baví, ale já osobně pro něj už více udělat nemohu. Tak uvidíme jak to bude dál?

Datum
Vložil
Titulek

zdravime

Zdravim do Pravonina. Chci je jenom trochu zastat Vojty, predevsim pokud jde o ten konecny vysledek (pristup ke hre hodnotit nemuzu, to jsem nesledoval): On byl poprvne na takovem turnaji,
mladsi ve sve kategorii, turnaj to byl az neobvykle silny a Vojta mel nakonec kousek pod pulkou bodu, stejne jako treba David Miculka, Vit Kratochvil (ucastnik lonskeho ME) a stejne jako Kubik z BSS, ktery pred MCR vyhraval, co se dalo, vcetne uspesnych ucasti na turnajich s dospelymi na Slovensku
a v Polsku (a taky vyhral mistrovstvi Moravy, treba pred Blahynkou). Za sebou nechal Vojta napr.
Matyase Kaluzneho, pravidelneho ucastnika MCR. Kazdej turnaj je jinej, a nekdy vsechno vyjde krasne, jako treba Jirkovi, a jindy nevyjde nic (a to ani nebyl tenhle pripad). At to dal hraje radostne a bojovne

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode