6. kolo REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 6.1.2018 - ŘÍČANY

05.01.2018 18:54

PROPOZICE: 17_18_6_RŽL_Říčany.doc

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/6._kolo_Regionalni_zakovska_liga_2017-2018_6.1.2018_Ricany/

VÝSLEDKY NÁPOČETEM CELKOVÉ PO 6. KOLE: RZL_2017 - nápočtem - celkové po 6. kole.pdf

VÝSLEDKY DLE KATEGORIÍ PO 6. KOLE: RZL_2017_kategorie - po 6. kole.pdf

REKORDNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ RŽL 2017/2018 OPĚT PŘEPSÁN!

Na další, již 6. kolo Regionální žákovské ligy 2017/2018 se do Říčan dostavilo 134 šachistů, čímž byla pokořena účast z Čerčan. Hráno bylo tradičně v Kulturním domě Labuť ve velkém sále (béčko a cečko) a "A" turnaj se odehrával v přísálí. Tentokrát v béčku hráli i 4 šachisté z družebního šachového klubu z Německa. Musím předeslat, že v Říčanech nápor šachistů zvládli s grácií a předvedli výbornou organizaci. Po celou dobu soutěže fungoval kiosek a před polednem i restaurace v přilehlých prostorách.

Výsledky:

TURNAJ "A":

1. místo Jáchym Němec Říčany 12 bodů, 2. místo Kryštof Křížek Vlašim 12 bodů (o půl bodu horší pomocné hodnocení), 3. místo Vojtěch Štěpán z Brodců 11 bodů. Dívka hrála jen jedna Monika Strnadová z Říčan, celkově 8. místo (z dívek 1.) 9 bodů.

Z našich zde hrál jen František Jelínek (1425), startoval jako 15., uhrál 10 bodů a ve výsledkové listině byl na 5. příčce, hrál výkonem 1617. Fanda prohrál jen s Monikou v prvním kole, pak se mu podařilo přehrát Dana Vasileva (1509), remizoval s Václavem Bartošem (1617) a v posledním kole porazil Tobiase Presslera. Pro Fandu pochvala, odehrál poměrně úspěšný turnaj.

TURNAJ "B":

1. místo Lukáš Vitvar z Říčan 8 bodů, 2. místo Adam Feix z Říčan 8 bodů (jen o půl bodu horší druhé pomocné hodnocení), 3. místo Štěpán Filip - Pravonín 7,5 bodu. Dívky: 1. místo Glasbergerová Lucie z Říčan (celkově 17., 6 bodů, 2. místo Josefína Dudková z Brodců (celkově 24., 6 bodů a 3. místo Ivana Čiháková ze Stamatu (celkově 29., 6 bodů).

Z našich tedy nejlepší Štěpán Filip (1396), uhrál 7,5 bodu, hrál výkonem 1525. Prohrál jen jednu (poslední) partii s Lukášem Vitvarem a v pátém kole remizoval s Adamem Feixem - oba z Říčan. Štěpán odehrál zdařilý turnaj, stále hrál na předních deskách a většinou končil mezi posledními, hrál zodpovědně. Mile překvapil i 12. nasazený Filip Kůra (1303), který skončil na 7. místě se 7 body, hrál výkonem 1321. Prohrál jen první partii s Jonasem Schenkem z Německa. I Filipovi se turnaj povedl a zaslouží si pochvalu. Na 13. místě (startoval jako 7.) skončil Filip Vopálka (1356), uhrál 6 bodů, hrál výkonem 1287. Filip rozjel turnaj třemi výhrami, pak hrál se Štěpánem Filipem, který ho přehrál, následně jednou remizoval a v posledním kole potkal stejného soupeře z Neměcka jako Filip Kůra a také s ním, stejně jako Filip, prohrál. Filip umí zahrát lépe, ale nezdálo se mi, že by dělal nějaké mimořádné chyby. V béčku byla první třetina startovního pole (20 šachistů) velice vyrovnaná, na předních příčkách mohl skončit kdokoliv z těchto dvaceti hráčů. Následoval až 30. Jan Veselý (1223), uhrál 6 bodů, hrál výkonem 1198, 33. Vojtěch Vopálka (1373) 5 bodů, výkon 1128. Myslím, že ani jeden (Honza ani Vojta) nebyli se svými výkony příliš spokojení. Honza nedokázal porazit "hratelné" hráče v prvním a třetím kole a do posledního kola měl smůlu na los, kdy hrál s Tomášem Nykodemem z Říčan, ten je přece jen zdatnější než on. Vojta začal také velice pěkně, po třetím kole to vypadalo na úspěšný turnaj měl 3/3, ale pak už nepřidal ani bodík. Příště to bude určitě lepší, že?  Karel Vávra a Natálka Štanderová byli nešťasní, že se dostali do béčka! Kája uhrál 5 bodů, hrál výkonem 1136 a Natálka 4 body, výkon 952. Vím, že oba umí zahrát lépe, ale někteří jejich soupeři byli o třídu lepší. Oba bojovali statečně.

TURNAJ "C":

V tomto turnaji to děvčata chlapcům pěkně "natřela"! První 4 místa obsadily právě dívky. 1. místo Eva Panušková 6,5 bodu, 2. místo Veronika Žoudlíková 6 bodů - obě ze Sázavy a 3. místo Natálie Skolková ze Stříbrné Skalice. Z chlapců zlatá pro nás, a to díky Zdeňku Šťastnému, který uhrál 5 bodů, 2. místo Lukáš Zelenka z Říčan 5 bodů a i 3. Matěj Zeman ze Sedlčan 5 bodů. Zdeněk měl z prvního místa neuvěřitelnou radost, hrál výkonem 1165 a kdyby si ještě trošku více věřil a nebrebentil u partie, tak by bylo bodíků určitě více. Ovšem za dnešní výkon si zaslouží pochvalu. Lenka Šťastná uhrála 3 body, hrála "na své" a dnešní její výkon byl lepší, než minule.

Pořadatelé měli pro první tři vítěze jednotlivých turnajů připraveny poháry, pro první tři chlapce a první tři dívky v každém turnaji diplomy a medaile. Každý ze 134 účastníků si odvezl nějakou věcnou cenu.

Blahopřejeme všem vítězům, dětem z našeho šachového klubu děkuji za vzornou reprezentaci a vzorné chování. Trenérům děkuji za doprovod a řidičům za odvoz.

Ještě jednou pochvala pořadatelům za bravurně zvládnutý turnaj.

Zaznamenala: Marie Filipová

Diskusní téma: 6. kolo REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 6.1.2018 - ŘÍČANY