6.KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA ŘÍČANY 20.12.2014

20.12.2014 17:22

VÝSLEDKY: https://chess-results.com/tnr155609.aspx?lan=5&art=1&rd=4&wi=821

FOTEČKY: https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Regionalni_zakovska_liga_20.12.2014_Ricany/


VÁNOČNÍ NADÍLKA Z ŘÍČAN ČÍTÁ 3 ZLATÉ A JEDNU STŘÍBRNOU!

 

     Bylo odehráno letošní poslední, v sérii 6.kolo Regionální žákovské ligy, kterou pořádal Klub šachistů Říčany 1925. Tradičně se hrálo v Kulturním domě Labuť, který je pro takovouto soutěž velice vhodný. Organizátoři zvládli celý turnaj na výbornou. Šachistů se sjelo 93.

      V turnaji "A" měla "vlašimská škola" tři zástupce. Podle očekávání a i nasazení zvítězil Richard Mládek. Jako jediný uhrál plný počet bodů. Výkon 2226, soupeři mu byli Petra Píšová, Tadeáš Jiroušek (Říčany), Štěpán Vojta a David Zvolenský - oba z Brodců. Na první příčce mezi dívkami (hrály 4) a na druhé celkově ukončila toto kolo Anežka Vlková. Neprohrála s nikým, celkově 3 body, výkon 1671, remízy s hochy z Brodců Martinem Bláhou a Davidem Zvolenským. Druhou dívkou byla Petra Píšová (celkově 9.), hrála výkonem 1492, pro nás příjemné konstatování. Prohrála jen s oběma výše uvedenými a pěkně je potrápila. Péťa se zlepšuje turnaj od turnaje a je nutné s ní počítat! Petra přehrála Hanu Bartošovou z Říčan a Josefa Pášu z Brodců. Pro úplnost druhý z chlapců skončil Jan Heger (Stříbrná Skalice) a třetí Martin Bláha (Brodce). Třetí dívkou, celkově 10. se umístila Klára Kocourková ze Sedlčan.

      V turnaji "B" hrálo pět "borců", všichni z Pravonína. Výkony nic moc! Určitě za očekáváním. Nejlépe si vedl Štěpán Filip, který uhrál 4 body, výkon 1241. Ten jediný si pochvalu zaslouží. Prohrál v prvním (Lukáš Vitvar - Říčany) a posledním (David Hampl - Říčany) kole. Remizoval s Pavlem Zemanem a Martinem Stanečkem - oba z Říčan a přehrál Vojtu Štochla, Moniku Strnadovou (oba Říčany) a kolegu z klubu Lukáše Zemana. Nasazen byl 27. a obsadil 13. příčku. Lukáš Zeman, výkon 1138 a 3 body. Startovní číslo 29. Na výsledkové listině 22. Rozjel se pěkně 2,5/3, ale pak samé nuly, jen v předposledním kole remizoval s Kryštofem Mojdlem z Brodců. Filip Vopálka měl nejvyšší startovní číslo 15, nakonec 25. příčka, výkon 1091. I Filip měl začátek dobrý 2/3 a přidal už jen dvě remízy v pátem kole s Jáchymem Šmolíkem (1109) a v posledním kole se potkal s Filipem Kůrou a také remizovali. Filip Kůra, startovní číslo 20, umístění 28, výkon 1125. Musel sehrát dvě derby, a to s Fandou Jelínkem a Filipem Vopálkou (remízy v obou případech). Zvývající dva body uhrál nad Václavem Haškem z Brodců a Danielem Schnablem z Říčan. Posledním zástupcem v této skupině byl Fratnišek Jelínek. Nasazen 33, konečné pořadí 32., výkon 1035, 2,5 bodu. O remíze s Filipem Kůrou je psáno vpředu, body uhrál v pátém a šestém kole nad Janem Haškem z Brodců a Mikulášem Hupcejem z Říčan. Tak pánové! Kromě Štěpána Filipa jste si všichni v regionální elu pohoršili, chce to přidat! Medailová umístění v tomto turnaji patřila všechna Říčanům! Hoši: 1. Šimon Jiroušek, 2. Václav Bartoš, 3. (4.) David Hampl a dívky: 1. (3.) Kateřina Pastrnková, 2. (6.) Veronika Zemenová a 3. (16.) Monika Strnadová. Béčko hrálo 38 šachistů.

       To jinou radost jsme prožívali s našimi zástupci v turnaji "C"! Adam Slavík byl druhým nasazeným a Vojta Vopálka 9. nasazeným. Od začátku jsme předpokládali, že by to mohlo "zacinkat"! A podařilo se to, díky Adamu Slavíkovi, který sehrál zodpovědně celý turnaj, uhrál 6 bodů, hrál výkonem 1317. Pravda, hrál se soupeři o maličko slabšími, ale výkonnost v "céčku" je velice proměnná. Prohrál jen v předposledním kole s Andreou Stanečkovou z Říčan, která byla sice z dívek první, ale celkově až čtvrtá. Po této partii bylo pár slziček, ale do posledního kola se Adam zkoncentroval, přesvědčivě svého soupeře přehrál a díky vyššímu pomocnému hodnocení získal "zlato" v této skupině. Druhý byl Vít Němec z Brodců a třetí příčku obsadil domácí Richard Václavík (všichni 6 bodů). Druhý náš zástupce Vojta Vopálka uhrál 4 body, výkon 1053. Začátek měl velice pěkný 4/4, ale pak už se trápil. V pátém kole ho porazil oddílový kolega Adam Slavík a ani další dvě kola neuspěl, ale pár bodíků na zvýšení regionálního ela mu tento turnaj přece jen přinesl. Dívky v tomto turnaji: 1. (4.) Andrea Stanečková - Říčany, 2. (17.) Anežka Havelková a 3.(18.) Stella Vavříková - obě Sázava. Céčko hrálo 39 šachistů.

      Je nejvyšší čas finišovat na krajské postupy. Budete mít k dispozici už jen tři žákovské ligy. Konkurence je veliká a pokud budete chtít postoupit, musíte "zamakat"! Viz průběžné výsledky: RZL_2014.pdf a počítejte s tím, že bude nyní pohyb na postupových místech velice proměnlivý, neboť bude naskakovat u všech průběžně pět nejlepších turnajů a u koho nebude z čeho vybírat, bude tratit.

       Při této příležitosti děkuji všem, kdož děti na turnaj dopravili a doprovázeli a všem přeji překrásné svátky vánoční, přeji vám, aby byly  klidné, šťastné, plné pohody a štěstí a do nového roku pevné zdraví a hodně elánu.

Marie Filipová


 

Zpět

Diskusní téma: 6.KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA ŘÍČANY 20.12.2014

Datum
Vložil
Titulek

No, to je celý Štěpán! Ten až zpomalí, tak já dám na modlení!

Datum
Vložil
Titulek

Štěpán

Škoda poslední Štěpánovy partie. Viděl jsem za něj jasně vyhranou pozici, pak se to ale nějak zvrtlo. Kdyby to dotáhl, bylo by z toho moc pěkné 5. místo...

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode