7.KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 17.12.2016 ŘÍČANY

PROPOZICE: 16_17_7_RŽL_Říčany.doc

VÝSLEDKY NÁPOČTEM: RZL_2016.pdf

VÝSLEDKY PODLE KATEGORIÍ: RZL_2016_kategorie.pdf

PŘEDVÁNOČNÍ ŠACHOVÁNÍ V ŘÍČANECH

Regionální žákovská liga regionu SE nabrala v letošním školním roce neuvěřitelné tempo a k odehrání již 7. kola se sjeli šachisté do Kulturního domu Labuť do Říčan v sobotu 17.12.2016.

Připravený sál se spoustou cen a i slavnostní vánoční stůl (vánočka, vánoční cukroví a jiné dobroty) byl k dispozici 112 dětem.

V TOP skupině nejlepších 16 šachistů hrajících v malém sále. Od nás tři zástupci. Nejlépe si vedl Lukáš Zeman, který byl 13. nasazený a s 9 body obsadil pěkné 9. místo. Hrál výkonem 1459. Dvě remízy se silnějšími soupeři a v posledním kole vítězství nad Filipem Vopálkou (1404). Na místě 13. skončil Štěpán Filip (nasazen byl 11.). Štěpán se nemohl "chytit" až remíza ve 3. kole s Pavlem Zemenem mu dosala sebevědomí a v posledním kole porazil klubového kolegu Františka Jelínka. Štěpán si připsal 8 bodů a hrál výkonem 1404. Fandovi se nedařilo vůbec. Z našich byl nasazen nejvýše (8. příčka), ale skončil až na 15. místě. V prvním kole "opatrná taktická" remíza a pak už neuhrál nic. Celkově uhrál 6 bodů a hrál výkonem 1123. Fanda umí zahrát o hodně lépe!

V turnaji "B" jsme měli pět zástupců. Nejlépe si vedl Filip Kůra. Třináctý byl nasazený a stejně tak i končil. Celkově uhrál 6 bodů. Pochvalu zaslouží za vítězství nad Lukášem Vitvarem (1396) a pak remízami s Vojtou Štochlem (1300) a druhým v konečném pořadí Filipem Čermákem (1272). Filip hrál výkonem 1305. Oproti nasazení si polepšil o čtyři příčky, obsadil 16. místo a uhrál také 6 bodů Jan veselý. I Honzík si připsal na své konto dva pěkné skalpy, a to Petra Mullera (1320) a Adama Feixe (1294). Hrál výkonem 1295. Adam Slavík startoval jako 16. a po odehrání všech kol obsadil 26. místo a hrál výkonem 1160 a uhrál 5,5 bodu. Adamovi se nedařilo. Body uhrál jen se slabšími soupeři. Velice pěknou partii odehrál s Josefínou Dudkovou, ale musel od ní "vydýchat" porážku. Jirka Zeman si oproti startovnímu číslu pohoršil o dvě příčky, hrál výkonem 1048 a uhrál 4,5 bodu. Body získal jen se slabšími soupeři. Barča Slavíková hrála jen čtyři kola (odjížděla na tenisový turnaj), celkově uhrála 3,5 bodu a hrála výkonem 1156. V prvním kole remizovala s vítězem turnaje Michalem Strnadem (1371). Los jí postavil do cesty bráchu Adama, který ji porazil a to byla Barunka pěkně "naštvaná".

V turnaji "C" hráli tři naši zástupci. Čtvrtý nasazený  byl Karel Vávra, tajně jsem si myslela na medailové umístění. Ovšem Kája hrál jako o závod. Vůbec se nesoustředil. Nedokázal porazit ani slabší soupeře. uhrál jen 3,5 bodu,hrál výkonem 983 a skončil až na 24. příčce. Do Říčan se vypravila i dvě děvčata z kroužku začátečníků. Natálka Štanderová uhrála 2,5 bodu a skončila na 37. příčce a Verunka Brzková uhrála 2 body. a skončila na 45. místě. U těchto děvčat mohu vytknout jen začátečnické chyby, nepromýšlení tahů, spěch, nedokončený vývin figur, absence rošády a pak musím přiznat i svoji chybu, neboť v céčku hráli na analogových hodinách (my trénujeme s digitálními) a nepřipomněla jsem jim, jak to vypadá, když spadne praporek a Natálka přišla o půlku bodu v posledním kole, ale je nutné přiznat, že její soupřeka (Eliška Helebrandová) měla zase lepší pozici na šachovnici. Tak remíza byla podle mě spravedlivá.

Z Říčan jsme si nedovezli žádnou medaili, ale líbilo se nám, děti byly uvolněné, spokojené, strávili jsme pěkný den.