7. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2018 - 2018 23.2.2019 TÝNEC NAD SÁZAVOU

23.02.2019 17:07

PROPOZICE: 18_19_7_RZL_Tynec.pdf

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÁ LISTINA: chess-results.com/tnr415102.aspx?lan=5&art=1&rd=4

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/7._kolo_Regionalni_zakovska_liga_2018-2019_23.2.2019_Tynec_n.S

VÝSLEDKY CELKOVÉ ZA 5 NEJLEPŠÍCH KOL: RZL_2018.pdf

VÝSLEDKY PODLE KATEGORIÍ ZA 5 NEJLEPŠÍCH KOL: RZL_2018_kategorie.pdf

ŠACHISTÉ SE TĚŠÍ ZE STŘÍBRNÉ A BRONZOVÉ MEDAILE!

V pořadí už sedmé kolo Regionální žákovské ligy v šachu se tentokrát odehrálo v sobotu 23.2.2019 v Týnci nad Sázavou. Pořadatelé připravili turnaj v pěkném sále Společenského centra a hotelu Týnec.

Současně se hrál turnaj A, B a C, ostatně, tak jako vždy.Tentokrát byl turnaj silně obsazen, je vidět, že se jde do finále (celkem 9 kol), vybírá se z pěti nejlepších zápasů a ti, kdož mají "políčeno" na přední umístění, finišují.  V áčku hraje 16 nejlepších šachistů, tam jsme tentokrát neměli žádného zástupce. Vítězem se stal Václav Bartoš  s 12 body a stejný bodový zisk získal jeho klubový kolega z Říčan Jáchym Němec. Třetí příčku obsadil s 11 body Kryštof Křížek z Vlašimi. Dívky v tomto turnaji hrály jen dvě. Lepší byla Monika Strnadová z Říčan (celkově 5.místo) s 10 body a druhá z dívek se umístila (celkově 10. místo) Josefína Dudková z Brodců s 9 body.

Silné bylo i béčko. Soutěžilo zde 42 dětí. Od nás hrálo 7 šachistů. Nejlépe se vedlo Štěpánu Filipovi, který se z chlapců umístil na 3.místě se 7 body. Pěkného výsledku dosáhli i 6. Jan Veselý a 10. Filip Kůra - oba uhráli 6,5 bodu. Ostatním se moc nedařilo. Ohromnou smůlu měl 5. nasazený Fratnišek Jelínek, který se musel spokojit až s 26. příčkou a 5 body. Adam Slavík uhrál 4,5 bodu a obsadil 33. místo, hned za ním Zdeněk Šťastný (také 4,5 bodu) a i Kateřina Mrázková na 35. místě uhrála 4,5  bodu. Nejlepší z chlapců v tomto turnaji byli kluci ze Zvole. Bez porážky na prvním místě Marek Kůrka, na druhém místě se 7,5 body Matyáš Jouja a třetí, jak je výše uvedeno náš Štěpán Filip. Nejlepší dívkou byla Kamila Steinová (celkově 3.místo) ze Stamatu se 7,5 bodem, druhá Lucie Glasbergerová se 6,5 bodem a třetí Laura Sehnoutková se 6 body - obě z Říčan.

V cečku nastoupilo 41 šachistů, od nás 5. Nejlepším hochem byl Denis Martínek z Kobylis, který uhrál 6,5 bodu, druhý se umístil Jiří Rybáček ze Zvole s 5,5 bodem a na třetí příčce končil Lukáš Machyán s 5,5 body z Vlašimi. Dívky si rozdělily umsítění takto: 1. místo Natálie Skolková ze Stříbrné Skalice s 5 body, druhá, k naší velké radosti naše Natálie Štanderová se 4 body a i Gabriela Vodičková z Říčan, která se umístila na 3. příčce uhrála 4 body. Další naši: Michal Škaryd 16. místo a 4 body, Tomáš Zeman 26. místo a 3 body, Eliška Škarydová 28. místo a 3 body a Lenka Šťastná tentokrát 33. místo a 2,5 bodu.

Jak už jsem výše uvedla hrálo se v prostorném sále, mimochodem velice pěkné prostředí pro takovýto turnaj. Pořadatelé turnaj velice dobře organizačně zvládli. Po dobu celého turnaje byl k dispozici kiosek se širokým sortimentem zboží.  Děti měly k dispozici s velké prostory mimo sál, kde se mohly proběhnout a odreagovat. My jsme jim na posilněnou dopřáli pizzu, takže dětem nic nechybělo.

Na závěr, za své výkony byly pro děti připraveny poháry, diplomy a pěkné ceny. Každý si domů odvezl nějakou památku a cenu za svůj výkon. Pořadatelům moc děkujeme za uspořádání pěkného turnaje.
        Děkuji za doprovod trenéru Lukáši Filipovi a za dopravu rodičům, které děti na turnaj doprovodili.

Zaznamenala: Marie Filipová

Diskusní téma: 7. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2018 - 2018 23.2.2019 TÝNEC NAD SÁZAVOU