7.KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA V ČERČANECH 12.12.2015

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÁ LISTINA: chess-results.com/Tnr197998.aspx?lan=5

CELKOVÉ VÝSLEDKY NÁPOČTEM: RZL_2015_celkem po 7. kole.pdf

CELKOVÉ VÝSLEDKY PODLE KATEGORIÍ: RZL_2015_kategorie po 7. kole.pdf

DĚTI Z PRAVONÍNSKÝCH KROUŽKŮ DOVEZLI Z ČERČAN TŘI STŘÍBRNÉ....

V sobotu 12. 12. 2015 se konalo již 7. kolo Regionální žákovské ligy v šachu. Tentokrát jsme hráli v Základní škole v Čerčanech.

Sjelo se 116 šachistů, kteří hráli ve 3 samostatných turnajích. V nejprestižnějším Turnaji A hájili naše barvy Petra Píšová a Filip Kůra. Petra své kvality potvrdila a v šestnáctičlenné skupině hráčů skončila čtvrtá, ovšem z dívek byla druhá a ze stříbrné pozice měla velikou radost.

V Turnaji B hráli všichni naši ostatní, tedy 6 dalších našich dětí. Nejlépe si vedl Štěpán Filip, který po celou dobu turnaje atakoval první příčku. Druhý skončil jen díky druhému pomocnému hodnocení, neboť uhrál stejný počet bodů jako vítěz turnaje. A třetí oceněnou byla Barbora Slavíková, která si v tomto turnaji uhrála také 2. příčku v kategorii dívek.

Nyní už jsou turnaje velmi napínavé, neboť se blíží konec seriálu turnajů 2015-2016 a jen ti nejlepší postoupí na Krajský přebor, který se odehraje v Mladé Boleslavi.

3. Kocourková Klára - Sedlčany 10 bodů

Péťa podala moc hezký výkon. Největší radost měla ze skalpu Vojty Dudka z Brodců. Dále remizovala s jeho klubovým kolegou Vojtou Štěpánem a porazila v prvním kole Hanku Bartošovou z Říčan. Naopak porážku utržila v kole posledním od Míši Pastrnka. Péťa se v celé RŽL drží i mezi kluky na 3. místě, z dívek je první!

Díky vítězství v turnaji B v minulém kole si zahrál v áčku Filip Kůra, který byl 16. nasazený a také na posledním místě zůstal. Nebyl nějak ve formě, nedařilo se mu. Ztratil 38 bodů na elu. Jeho výsledek byl tak slabý (5 bonusových bodů), že propadl a do součtu se mu nepočítá, takto špatně nedopadl už dávno. Smůlu měl v posledním kole, kdy s Martinem Mužíkem, ač s věží navíc, spadl na čas. Druhou partii s Martinem Mačokem hrál velice dlouho (74 tahů), bojoval, ale bohužel prohrál. Filip musí v následujících dvou kolech hodně zabrat, aby se dostal na Krajský přebor. Za ním jsou abonenti, kterým chybí pátý turnaj a ti ho určitě přeskočí.

3. Staněčková Andrea - Říčany - 4 body

Štěpán Filip jel od začátku jako tank. Partie zodpovědně zapisoval. Neprohrál ani jednu. Pustil jen dvě remízy, a to s Kryštofem Mojdlem z Brodců a Pavlem Zemenem z Říčan. Odehrál pěkné partie, bojoval i s figurou méně a výhru doslova vydřel! Na elu si připsal pěkných 45 bodů (1365). Má už jistý postup na Krajský přebor.

Fanda Jelínek skončil na 16. místě (nasazen 28.), uhrál 6 bodů. Dvě partie uchvátal a zbytečně prohrál, však si také od tatínka, který byl přítomen, vyslechl ráznou domluvu! Porazil Davida Hampla (1323) a Tomáše Nykodéma (1303) oba z Říčan. Podlehl mu i klubový kolega Lukáš Zeman. U Fandy zaznamenáváme výkonnostní posun a na tomto turnaji si konečně uhrál 3. VT. Na elo konto si připsal 48 bodů, které mu zřejmě zajistí trvalý start v Turnaji B.

Již zmíněný Lukáš Zeman uhrál taktéž 6 bodů. Za dobrý výsledek lze považovat remíza s Davidem Hamplem (1323) a v posledním kole konečně porazil Robina Štětinu z Říčan, z něhož měl dlouhou dobu "komplex"! Lukáš porážel jen méně zdatné soupeře. Turnaj tentokrát pojal tak trochu rekreačně, ale končený bodový zisk není tak špatný, ale ztratil 6 elo bodů.

Barunka Slavíková skončila 26. (startovní č. 40.), z dívek byla druhá. Připsala si 37 elo bodů, zaznamenala 5,5 bodu. Odvezla si skalpík Tomáše Bláhy z Brodců (1205) a remizovala s Lukášem Smetanou (1209), zdá se, že s ní soupeři s elem kolem 1200 budou muset počítat. Ovšem ve dvou partiích byla na "zastřelení"! Zrovna jsem nad ní stála, když nechala stát nechráněnou figuru a nebo dokonce chybně táhla a figuru úplně nabídla! To jsou ty kalupy! Jinak Barča se začíná zlepšovat. Velice mě baví její komentáře, když hodnotí chyby soupeřů, ta si na nich teda dokáže pěkně "zgustnout"!

Adam Slavík skončil téměř tak jak byl nasazen. 5 bodů + 7 elo bodů. Hned v prvním kole porazil Vaška Zvolenského (1296), říkala jsem si, to bude dnes Adamův turnaj. Pak, ale jako by se plnilo přísloví: "První vyhrání, z kapsy vyhání!" Sebevědomí mu stouplo špatným směrem, byl roztěkaný, nedokázal se soustředit, stále někde poletoval, dělal hrubé chyby. Jako by se mu z hlavy vykouřily všechny poučky, chyboval i v koncovkách. Tak Adámku, příště to musí být lepší!

Honzík Veselý byl velice smutný, že byl posunut do béčka. Hrál na své. Připsal si 5 bodů. Porazil Pepi Dudkovou z Brodců, Jakuba Štěpničku ze Stříbrné Skalice a Andreu Staněčkovou z Říčan. Myslím si, že si v této stupině zahrál určitě lépe. Honzík nehraje šachy tak dlouho, zlepšení je vidět. Tak jen tak dál!

Jinak mám-li hodnotit všechny dohromady, tak když trošku přimhouřím očko, tak jsem byla spokojená. Děti už netrpí tou hroznou počáteční trémou, hrají uvolněně a ony se lepší výsledky budou dostavovat spolu s počtem odehraných partií. Na schůzkách pracují poctivě, trenéři je nenechají příliš lenošit. Stále jim připravují něco nového, schůzky obohacují různými soutěžemi. Lukáš Filip jim založil databáze a sleduje, jak trénují doma. Nakoupili jsme CD Fritz a oni si je nainstalovali do svých počítačů. Plánovali  si i  společné turnaje prostřednictvím počítače. Řekla bych, že je šachy baví čí dál více. Rýsuje se nám nyní v Pravoníně početná skupinka pracovitých šachistů.

V neposlední řadě děkuji všem, kdož děti dovezli a doprovodili na soutěž a strávili s nimi celý den.

Zapsala: Marie Filipová

Diskusní téma: 7.KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA V ČERČANECH 12.12.2015