8. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA KAMENICE 5.3.2016

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/RZL_2015-2016_8._kolo_Kamenice_5.3.2016/

VÝSLEDKY NÁPOČTEM CELKOVÉ: rzl_2015_celkem po 8. kole.pdf (32,1 kB)

VÝSLEDKY NÁPOČTEM PODLE KATEGORIÍ: rzl_2015_kategorie po 8. kole.pdf (40,4 kB)

MOC HEZKÉ VÝSLEDKY ZE ŽÁKOVSKÉ V KAMENICI

O první březnové sobotě 5.3.2016 a ve stínu MČR mládeže, které se začalo hrát v Koutech nad Desnou, vyrazila početná skupina vlašimských šachistů do Kulturního střediska v Kamenici. Ještě nikdy jsme v tomto sále nehráli a hned v úvodu musím konstatovat, že se jednalo  o vynikající prostory pro konání této soutěže. Áčko hrálo v klídku na balkoně, málokdo odhalil cestu k nim a tím šachistům pořadatelé vytvořili perfektní podmínky pro hru. I ve velikém prostorném sále se pohodlně rozplynulo 99 dětí hrajících turnaje B a C. Oddělené prostory pro doprovody v přísálí i na galerii, v ústraní kiosek a přilehlá restaurace, vytvořily podmínky pro nás nehrající na vysoké úrovni, ale hlavně nebyly děti v sále nikým rušeny.
               Zahájeno bylo na čas, žádná mimořádná situace se nekonala. Jen snad za zmínku stojí konstatovat, že hrálo veliké množství "drobotiny", a to jsem postrádala začátečníky ze Stamatu.
                Výsledky Turnaje "A":  Hoši: 1. místo Pastrnek Michal (1561) - Říčany  3,5 bodu, resp. 12 bodů.   2. místo Štěpán Vojtěch (1571) - Brodce 3 body, resp. 11 bodů. 3. místo Zvolenský David (1804) - Brodce 3 body, resp. 11 bodů. Dívky: 1. místo (celkově 8.) Kocourková Klára (1559) 2 body, resp. 9 bodů, 2. místo (celkově 15.) Pastrnková Kateřina (1315) 1 bod, resp. 7 bodů.
   Další naši: vynikající 5. místo Filip Štěpán (1361) 2,5 bodu, resp. 10 bodů. Štěpán hrál zodpovědně, velice se snažil o co nejlepší výsledek, partie hrál dlouhé a i ty které prohrál se poctivě snažil nedat zadarmo. Na velice pěkném 9. místě skončil v áčku při  svém premiérovém startu František Jelínek (1312), uhrál 1,5 bodu, resp. 8 bodů. Fanda se v poslední době hodně zlepšil a je na něm vidět domácí příprava, nespoléhá jen na to, co získává na shůzkách. Hrál také bojovně a zodpovědně. Kluci v áčku reprezentovali náš klub opravdu pěkně.
                 V Turnaji "B" velice mile překvapil Lukáš Zeman (1216), byl sice 14. nasazený, ale od prvního kola sbíral jeden bodík za druhým a dnes se v této skupině šachistů nenašel nikdo, kdo by ho porazil. Lukáš až v posledním kole dal taktickou remízu, kdy už jeho první místo bylo zcela jasné, uhrál 6,5 bodu, resp. bodů 8. Druhé místo obsadil Patrik Čížek ze Zvole 5,5/7,5 bodu, 3. místo Ondřej Novotný ze Sedlčan, rovněž 5,5/7,5 bodu. Dívky: 1. Anežka Havelková (celkově 32.) 4/6 bodů, 2. Barbora Slavíková (celkově 36.) 3/5 bodů a 3. místo Andrea Stanečková (celkově 47.) 1,5/3,5 bodu. A jak  se dařilo dalším šachistům? První nasazený Filip Kůra (1310) skončil až na 5. místě, uhrál 5, resp. 7 bodů. Neprohrál sice ani jednou, ale jeho  čtyři remízy na mě dělaly dojem jakési nejistoty. 7.místo Kryštof Křížek (1298) 4,5/6,5 bodu. 15. místo Adam Slavík (1117) 4,5/6,5 bodu. Adam si oproti nasazení polepšil o 8 příček. Největší radost měl z vítězství v poslední partii, kdy porazil Lukáše Smetanu. Spokojen se svým výsledkem jistě nebyl ani Filip Vopálka (1276), který skončil na 20. místě a nasezen byl devátý, uhrál 4/6 bodů. O dvě příčky za ním skončil jeho bratr Vojtěch (1140) a z Kamenice si odvážel stejný bodový zisk jako Filip. Již zmíněný Lukáš Smetana (1192) skončil na 23. místě (16. nasazený) se 3,5/5,5 bodu. V turnaji "B" hrálo 50 šachistů.
                   Do Turnaje "C" nasoupilo 49 dětí. Z hochů první příčku obsadil Tomáš Dejmek z Kolína se 7 body, 2. místo Jiří Bouda z Kamenice 5,5 bodu, 3. místo Jan Rybáček ze Zvole 5,5 bodu. Dívky: 1. Stella Vavříková ze Sázavy 5,5 bodu, 2. místo Josefína Dudková z Brodců 5 bodů a 3. místo Lucie Glasbergerová z Říčan se 4,5 body. Z našeho klubu v tomto turnaji hrál Jan Veselý, který byl 39. nasazený a turnaj dohrál na velice pěkném 5. místě s 5 body. Honzík měl dnes opravdu bojovnou náladu a jednu ze zbytečných remíz dokonce oplakal. Poprvé startoval na RŽL Jiří Zeman, který skončil na pěkném 26. místě se 3,5 body. Jiřík, bohužel, ve dvou případech "naletěl" začátečníkům na "Šustráky", i když byl na ně upozorněn, tak je neuhlídal. Zcela určitě se mu to při dalším turnaji už nestane, ještě na turnaji říkal, že je musí nastudovat!
                   Řidičům děkuji za bezpečnou dopravu a dětem děkuji za reprezentaci, úspěšným děkuji za velice pěkné výsledky a ostatním se to, ovšem za předpokladu pilné domácí přípravy, podaří příště. Nyní už nás čeká poslední 9. kolo, které se bude hrát 19.3.2016 v Sázavě. Další vhodný turnaj, na který si vás dovoluji upozornit se uskuteční 2.4.2016 v Neratovicích: KP_Rapid_2016.doc (60 kB).
          Pořadatelům, především Dance Dudkové (s kolektivem) a Karlu Juklovi děkuji za hezký turnaj. Jménem dětí děkuji za poháry, diplomy, medaile pro vítěze kategorií a za ceny, které měli připraveny pro každého soutěžícího.

Diskusní téma: 8. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA KAMENICE 5.3.2016