9.KOLO REGIONÁLNÍ SOUTĚŽ 13.3.2016 ŠK PRAVONÍN x JAVA BRODCE C

13.03.2016 16:23


JAK NA LÉKARNICKÝCH VAHÁCH SE PŘESOUVAL JAZÝČEK VAH SEM A TAM...

 

         to jednu chvíli vítězila zkušenost matadorů a za další chvilku se dralo do popředí mládí!

         Tak nějak, ale v přátelské a předvelikonoční atmosféře vypadalo 9. kolo Regionálsní soutěže v Pravoníně, kam dorazili odehrát své šachové partie kolegové z Brodců.

         Pravonínští tentokrát nevyužili služeb dětí, neboť byly všechny zaměstnány v jiných volnočasových aktivitách. To Karel Jukl dovezl děti hned čtyři. Mohu předeslat, že byli odehrány pěkné partie.

       

Sestavy:


1.  Lalouček Miroslav       0  :   1   Zvolenský David

2.  Filip Lukáš                     1/2     Jukl Karel

3.  Studnička Patrik         1  :   0   Dudek Vojtěch

4.  Pitra Karel                   1  :  0    Potůčková Eva

5.  Čáp Karel                     0  :  1    Zvolenský Václav


          Zahájili jsme na čas, ač měl Karel Pitra asi čtvrthodinkové ohlášené zpoždění, které díky nejistotě soupeřky brzy dohnal. První, kdo se dostal z našich do problémů byl  Karel Čáp. Narazil na již zmíněné mládí, kdy Václav vyvíjel své figurky pěkně podle teorie a jeho soupeř udělal dvě chyby v zahájení, pak přidal jednu ve střední hře a s tím si už mladíček z Brodců poradil a již v 11.05 hodin připsal na konto svého družstva první bod. Na předposlední šachovnici nabízela Evička Potůčková Karlovi Pitrovi remízu. Protože situace na ostaních šachovnicích nic neříkala, řekla bych, že si lépe stáli Brodečtí, dostal Karel povel hrát dál. Přesně ve 12 hodin se končilo smírem na druhé šachovnici. Hezkou partii odehrál Patrik Studnička s mladičkým Vojtou Dudkem. Měla jsem dojem, že Vojta Patrika "pěkně dusí", ale na Partika jsem dost spoléhala. Přece jen žákovském věku patřil za velkého stratéga a taktika a krátce po dvanácté hodině svého soupeře přehrál. Pár minutek po nich "zavěsil" další pravonínských bodík Karel, který hrál celou partii s kvalitou méně. Zbývala nám jen první šachovnice. Mirek dnes nebyl ve své kůži, říkal, že v časovce, kterou sice stihl,  udělal moc chyb. David Zvolenský hrál dobře a svůj bod uhájil.


FOTEČKY: https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/RS_9._kolo_Pravonin_x_Brodce_13.3.2016/


        

Diskusní téma: 9.KOLO REGIONÁLNÍ SOUTĚŽ 13.3.2016 ŠK PRAVONÍN x JAVA BRODCE C

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek