9. - ZÁVĚREČNÉ KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA V SÁZAVĚ 19.3.2016

17.03.2016 08:04

Vítězem Regionální žákovské ligy 2015-2016 se stal přesvědčivě a s velkým náskokem Jakub Vojta z Vlašimi. Blahopřejeme!


My, z našeho klubu jsme zaznamenali, že nejlepší šachistkou celého ročníku byla naše Petra Píšová. Velice se radujeme z tohoto úspěchu (Petra byla celkově na 3. místě!)


PROPOZICE: 15_16_9_RŽL_Sazava.pdf

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÁ LISTINA: chess-results.com/tnr211584.aspx?lan=5

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/RZL_2015-2016_19.3.2016_Sazava_-_finale/

VÝSLEDKY NÁPOČTEM PODLE KATEGORIÍ (NEJLEPŠÍCH 5 ZÁPASŮ ZA SEZÓNU): RZL_2015-2016_kategorie po 9. kole.pdf

VÝSLEDKY NÁPOČTEM (NEJLEPŠÍCH 5 ZÁPASŮ ZA SEZÓNU): RZL_2015-2016_celkem po 9. kole.pdf

....................................................................................................................


VÍTĚZEM REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÉ LIGY 2015/2016 JE JAKUB VOJTA


         K odehrání posledního kola se šachisté z regionu SE sjeli do Kulturního domu v Sázavě. Vše  probíhalo tradičně, příprava sálu, stavění šachovnice, okukování bohatého cenového fondu (tentokrát měl pan Kotzot připraveno velké množství pohárů a medailí). Připravovalo se vyhodnocení nejen 9. kola, ale i celého ročníku podle kategorií. Tradičně bez chyb a promtně losoval Petra Havelka. Áčko hrálo v patře v malé vinárničce a ostatní v přízemí v prostorném sále.

         Rázem čtrnácté hodiny bylo dohráno, celkem bez problémů. Rozhodčí řešili jen nemožné tahy, na vážnější problém nedošlo.

         Vyhodnocování mělo oproti tradičním zvyklostem trochu jiný ráz. Nejdříve byla oceněna nejlepší dívka celého seriálu turnajů a k naší radosti to byla Petra Píšová, která je organizována právě v Pravoníně. Péťa obdžela překrásný dort. Bez dortíku neodešel ani nejmladší šachista Jakub Mlýnek - dostal krásného ježka. Třetí dort si odnášel nejlepší domácí šachista Dominik Krykorka.

          Svižným tempem následovalo vyhodnocení 9. kola s předáním pohárů, medailí a diplomů. Následně si každý vybíral jednu z mnoha připravených cen.

          V turnaji "A" zvítězil s plným počtem bodů Richard Mládek, druhý skončil se 3 body David Zvolenský z Brodců a třetí příčku z hochů obsadil Jakub Vojta z Vlašimi, rovněž se 3 body. První z dívek (3. celkově) byla naše Petra Píšová rovněž se 3 body. Péťa "uloupila" bodík výhrou nad Vojtou Dudkem, měla z toho velkou radost. Dále remizovala s Vojtou Štěpánem a Michalem Pastrnkem. Druhou dívkou  byla Kristýnka Otrubová z Říčan a třetí Klárka Kocourková ze Sedlčan. V tomto turnaji, díky minulému vítězství v béčku startoval Lukáš Zeman a uhrál zde 1,5 bodu. Na druhý start v této skupině to bylo dost dobré. Remizoval s Honzou Hegerem a porazil Moniku Strnadovou.

            Za Turnaj "B" putuje do Pravonín zlatá pozice, a to díky Františku Jelínkovi, který zde uhrál 6 bodů. Prohrál jen s Michaelem Strnadem, a to díky zbrklé hře. Druhý v tomto turnaji skončil Tomáš Nykodem  a třetí Michael Strnad, oba z Říčan a oba po 5,5 bodu. Hezkého umístění dosáhl Adam Slavík, uhrál 4 body a oproti rozlosování si polepšil o 10 příček. Stejný počet bodů uhrál Filip Kůra, který hrál velice opatrně, oproti nasazení si pohoršil o 11 příček, získaný počet bodů mu na postup na KP stačil. Barunka Slavíková uhrála body 3, oproti nasazení si polepšila o 8 pozic, ale z dívek byla druhá, takže pro Pravonín další medaile.

            A slavili jsme i v Turnaji "C", kdy další stříbrnou přidal Honzík Veselý se 6 body, kterých dosáhl poprvé a to odehrál skoro celý turnaj se zvýšenou teplotou. Céčko vyhrál s plným počtem bodů (7) Jakub Mlýnek z Brodců a třetí skončil se 6 body Jan Hašek, rovněž z Brodců. Dívky v tomto turnaji: 1., resp. 13. Glasbergerová Lucie (4 body), 2., resp. 23. Myšková Veronika (3,5 bodu), obě z Říčan a 3., resp. 24. Tereza Burgerová - velké milé překvapení ze Sázavy (3,5 bodu).

             Pak následovalo vyhodnocení jednotlivých kategorií HD 8, HD 10, HD 12, HD 14 a HD 16. Každý obdržel další cenu, medaili a pak ještě skleněnou věžičku.

Výsledky:

H 8:

1. Mlýnek Jakub, Brodce

2. Zeman Matěj, Sedlčany

3. Zelenka Tomáš, Říčany


D 8:

1. Helebrandová Eliška, Vlašim

2. Čuříková Daniela, Stamat


H 10:

1. Šmolík Jáchym, Říčany

2. Čermák Filip, Zvole

3. Němec Jáchym, Říčany


D 10:

1. Pravdová Tereza, Říčany

2. Slavíková Barbora, Pravonín

3. Dudková Josefína, Brodce


H 12:

1. Vojta Jakub, Vlašim

2. Dudek Vojtěch, Brodce

3. Vasilev Dan, Brodce


D 12:

1. Strnadová Monika, Říčany

2. Patrnková Kateřina, Říčany

3. Havelková Anežka, Sázava


H 14:

1. Štěpán Vojta, Brodce

2. Heger Jan, Stříbrná Skalice

3. Kurek Pavel, Říčany


D 14:

1. Píšová Petra, Pravonín

2. Staněčková Andrea, Říčany

3. Novotná Eliška, Brodce


H 16:

1. Zvolenský David, Brodce

2. Pastrnek Michal, Říčany

3. Bohuněk Jan, Říčany


H 16:

1. Kocourková Klára, Sedlčany

2. Bartošová Hana, Říčany


          Poté následovalo vyhodnocení absolutního vítěze Regionální žákovské ligy SE ročníku 2015/2016, kdy pohár převzal vlašimský Jakub Vojta z Vlašimi z rukou rovněž vlašimského Richarda Mládka. Vítěž byl znám už několik kol dopředu. Kubík zvítězil náskokem 5 bodů před druhým v pořadí se ziskem 62 bodů! Srdečně blahopřejeme!POSTUPY ŠACHISTŮ Z NAŠEHO KLUBU NA KRAJSKÝ PŘEBOR:


H,D 10: měli jsme 2 zástupce a oba postupují, a to Jan Veselý a Barbora Slavíková

H,D 12: měli jsme 4 zástupce a postupují Štěpán Filip a Filip Kůra, 1. náhradníkem je František Jelínek, Adam Slavík je 7. náhradník

H,D 14: měli jsme 2 zástupce a postupuje Petra Píšová a Lukáš Zeman je 3. náhradník


         Myslím, že na jeden malý klub je to veliký úspěch, radujeme se z umístění všech našich šachistů a někteří udělali za uplynulý ročník veliký kus práce a ve svých výkonech se hodně posunuli.

         Z vlašimské "stáje" ještě postupuje v H 14 Kryštof Křížek a v kategorii H 10 Vojtěch Vopálka.

         Všem, kdož budou poměřovat síly na KP, zřejmě zase v Mladé Boleslavi koncem června, přejeme hodně úspěchů a budeme si přát co nejvíce postupů na Mistrovství Čech, kam mají z Vlašimi přímé postupy Richard Mládek a Jakub Vojta.

         Finálové kolo je vždy nejnáročnější, pan Kotzot a jeho pomocníci to zvládli výborně. Děkujeme.


Zaznamenala: Marie Filipová


 
     

Diskusní téma: 9. - ZÁVĚREČNÉ KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA V SÁZAVĚ 19.3.2016

Datum: 20.03.2016

Vložil: Jiří Kotzot

Titulek: Malá oprava

Chtěl bych upozornit na malinkou chybičku ve výsledcích - na 3. místě v turnaji C mezi děvčaty se umístila domácí Terezka Burgerová (velké překvapení!)
Jiří Kotzot

Datum: 20.03.2016

Vložil: Marie F.

Titulek: Re: Malá oprava

Opraveno, děkuji za upozornění.

Přidat nový příspěvek