CHESS LADY 4.1.2014 TÁBOR

03.01.2014 21:16

PROPOZICE: Chess_lady[1]2014 Tábor.doc

     V sobotu 4.1.2014 odehrála naše členka Petra  P í š o v á   v Táboře oblíbený dívčí turnaj Chess Lady a přivezla velice pěkné 3. místo ve své kategorii nejmladších (C). Uhrála 3,5 bodu ze 7 možných. Na podrobnější výsledky čekáme.

PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY: https://chess-results.com/tnr120779.aspx?lan=5&art=1&wi=821

FOTEČKY: https://sachyrakovnik.rajce.idnes.cz/Tabor_-_Chess_Lady_-_4.1.2014/#

Petruško, děkujeme za vzornou reprezentaci.

Chess Lady Tábor

 

                4. 1 2014, toho vcelku nevlídného sobotního rána se do klubovny ŠACHklubu Tábor sjelo na novoroční turnaj CHESS LADY pouze 17 děvčat.

                 Po počáteční obavě z neznámého prostředí a především z neznámých soupeřek se naše pravonínská hráčka Petruška Píšová docela rozkoukala, v prvním kole nasadila rázné tempo a nad soupeřkou Nikolou Jílkovou od  spuštění hodin udržovala převahu, za což jí oprávněně naskočil první bodík. V druhém kole však správný krok neudržela a přestože nebyly s táborskou protihráčkou Zuzanou Hůnovou materiálně daleko od sebe, Péťa se jednotahovému matu neubránila. Třetí kolo díky výhře nad Júlií Měřínskou ze ŠACHklubu Tábor přinesl do pravonínského kroužku druhý bodík, který nám dodal chuť k právě chystanému obědu. S plnými bříšky dívky zasedly ke čtvrtému kolu až okolo půl druhé odpoledne. Péťa však namísto bojovné pozice spíše kapitulovala, neboť tentokrát jí los vybíral starší a zkušenější hráčky, takže v dalších kolech končily partie výhrou ve prospěch Veroniky Vaňkové z ŠK Rakovník, Michaely Lorencové ze ŠACHklubu České Budějovice a remízou s Janou Pokornou ze Sokola Buštěhrad. Poslední kolo Petruška nehrála a tak jí přibyl bodík jen díky lichému počtu zúčastněných děvčat.

                  Konečné pořadí  přineslo jednoznačné vítězství táborským hráčkám. I tak ale, díky rozdělení do kategorií A, B, C dle data narození, se naše zástupkyně z Pravonína umístila v kategorii C na krásném 3.místě.

                 Turnaj proběhl v klidné a přátelské atmosféře, za což patří pořadatelům velký dík. Nezapomenutelný byl i závěr, kdy šachoví trenéři zapsali vítězky na balón štěstí a ten potom všichni pustili společně k nebi. Tak, děvčata, trénujte a zase příští rok nashledanou!

Zaznamenala: Zuzana Píšová

 

Diskusní téma: CHESS LADY 4.1.2014 TÁBOR

Datum: 04.01.2014

Vložil: Jarda P.

Titulek: výsledky z Tábora

Výsledky : https://chess-results.com/tnr120779.aspx?lan=5

Datum: 04.01.2014

Vložil: Marie F.

Titulek: Re: výsledky z Tábora

Díky

Přidat nový příspěvek