KLATOVY OD 4. DNE

08.07.2009 05:47

Vzhledem k tomu, že došlo k nějaké poruše a už se nemohu dostat do předchozího článku, otevírám nový.

DEN ČTVRTÝ 7.7.2009:

Jako první dnes ukončila vítězstvím svoji partii Nela. Blahopřejeme. Následoval ji Jirka a Patrik S., k těmto dětem přidal, po více jak pětihodinovém boji celý bod i Ondra. Remizovali Patrik P. a Lukáš a prohráli David s Vojtou. Dnes tedy pět bodů, to je pěkné. Podrobně se jistě k partiím vyjádří Ondra, proto čtěte diskuzi na www.sachyvlasim.cz u článku o Klatovech www.sachyvlasim.cz/?p=3348&cpage=1#comment-21437.

Zítra čekají všechny šachisty soupeři, kteří jsou papírově lepšími,  půjde o velice tuhé boje. Proto na všechny naše hráče myslete a držte jim palce! A Vy v Klatovech, bojujte! Myslíme na Vás!

DEN PÁTÝ 8.7.2009:

Dneska musím naše kluky pochválit a nejen je! Po včerejších pěti bodech, dnes naši šachisté dohromady uhráli  4 body. Celkem již mají na svém kontě 19 bodů.

Z našich (Pravonínských) si nejlépe vede Patrik S. Po pěti kolech zisk 3 bodů, Rtg 1616. Na svém kontě má poražené elisty 1414, 1339, a dnes 1640. Patrikovi se v Klatovech daří, tak jen tak dál a nepolevit!

Lukáš uhrál po pěti kolech 2,5 bodu. Průměrné Rtg. má 1660 a porazil elistu 1575 a remizoval s 1707, 1715, a 1711. Je to jistě pěkná sbírka do přepočtu na jeho elo. Ještě nějaký bodík to chce uhrát!

Vojta, nejmladší z našich má zatím  2 body, po pěti kolech průměrné Rtg 1620, remizoval s elisty 1673, 1847, 1598 a 1711! Já myslím, že je to na jedenáctiletého kluka pěkný výkon (s ohledem na to, jak dlouho se šachům věnuje). S nějakým bodem ještě počtítáme!

Průběžné výsledky:

Jirka Rýdl                   3 body   průměrné Rtg po 5 kolech    1488

Patrik Studnička         3 body                                            1616

Nela Pýchová             2,5 bodu                                          1707

Lukáš Filip                  2,5 bodu                                          1660

Ondra Matějovský       2 body                                             1871

David Zvára                2 body                                             2039

Vojta Filip                  2 body                                             1620

Patrik Pýcha               2 body                                             1585

-----------------------------------------------------------------------------------------------

C e l k e m :            19   bodů

Za dosažené výsledky všem moc děkujeme. Podle fotek je vidět, že si prázdninový turnaj děti užívají, a to je jen dobře. Dík Ondrovi a Petrovi za hlídání dětí.

Zítra se odvážně pusťte do dalších bojů, držíme všem palce, myslíme na Vás a přejeme všem hodně štěstí!

DEN ŠESTÝ 9.7.2009:

Dnes dopoledne se naši kluci spolu s Ondrou a Jirkou zúčastnili turnaje v superblickách. Celkem soutěžilo 31 šachistů. Velký úspěch zaznamenal Ondra Matějovský, skončil na 9. místě se ziskem 9 bodů. Z našich dětí se nejlépe vedlo Vojtovi, který skončil 16. se ziskem 7,5 bodu, hned za ním Patrik S., který měl také 7,5 bodu, ale ten měl jeden bod z odstoupení. Sedm bodů uhrál Lukáš a skončil na 21. místě a za ním Jirka, který uhrál o půl bodu méně.  Výsledková listina: www.chess-results.com/tnr23683.aspx?art=1&lan=5&turdet=YES&flag=30&m=-1&wi=1000

O co lépe se Vojtovi dařilo dopoledne, o to větší měl smůlu v odpoledním turnaji. Prohrál s Františkem Strossem (1560), jeho dosavadní Rtg je 1545 a stále má jen 2 body, stejně jako v áčku Ondra. Lukáš remizoval s Petrem Novotným (1643), jeho dosavadní Rtg je 1657 a celkem má 3 body.  Nejvíce se dařilo a stále daří Patrikovi S., který má 4 body, což je nejvíce z celé vlašimské výpravy! Jeho turnajovým kolegou byl dnes Wiessner Johann z GER (1680) a Patrikovo Rtg po dnešním dni je 1692! Moc blahopřejeme!!!

V áčku dnes vyhrál David, celkem má 3 body. A další v béčku Jirka prohrál, celkem má 3 body, Nela remizovala, celkem má 3 body, Patrik P. vyhrál a celkem má 3 body. Na celkové konto jsme si dnes připsali  4 body a celkem jich tedy máme 23.

PRŮBĚŽNÉ VYHODNOCENÍ PODLE VĚKOVÝCH SKUPIN:

D 10: (soutěží 3 děvčata)

1. Nela Pýchová 3 body

H 12: (soutěží 12 chlapců, první má o bod více a druhý má též 3 body, 4. též 3 body)

3. Jirka Rýdl 3 body

5. Patrik Pýcha  3 body

8. Vojta Filip 2 body (před ním 7. a 6. mají 2,5 b.)

H 14: (soutěží 8 chlapců, první má jen o půl bodu více a druhý má také 4 body)

3. Patrik Studnička 4 body

H 16: (soutěží 7 chlapců, 1.-3. mají 4 body - na 3. místě je Ondra Hataš, pak jsou tříbodový)

5. Lukáš Filip 3 body

V áčku je H 16 7 chlapců a David je se 3 body na 5. místě.

Bodové rozdíly jsou tak malé, že lze ještě lecos zachránit. Tak se snažte!!!

A zítra???

Patrik S. x Kocandová (1668)                                  David x Cmiko (2100)

Jirka x Mareška (1627)                                           Ondra x Rmoutil (2012)

Lukáš x Vaško (1668)

Nela x Binder (1725)

Patrik P x Wiessner (1680)

Vojta x Simon

Doufám, že se zítra smůla, která se drží Vojty a Ondry, prolomí a i oni uspějí!!! Tak nejen jim, ale všem hodně a hodně štěstí!

DEN SEDMÝ  10.7.2009:

Dnes vyhrál Vojta, prohráli Patrik S. a Lukáš, všichni ostatní remíza! Celkový zisk 3,5 bodu. Celkový bodový zisk 26,5 bodu, tj. plnění na 47 %!

Celkem má nejvíce bodů z celé výpravy Patrik Studnička, a to 4, plní na 57 %, pak David, Patrik P., Jirka, Nela mají po 3,5 bodech, tj. plnění na 50 %, Lukáš s Vojtou mají po 3 bodech, plní na 43 %, Ondra zatím uhrál 2,5 bodu a plní na 36 %.

Nela obhájila prozatímní 1. místo v kategorii D 10, následuje ji Lada Doležalová, která ztrácí za Nelou půl bodu. Největší zastoupení máme v kategorii H 12, zde si Jirka polepšil a je na 2. místě, Patrik P. si také polepšil a je na 4. místě a i Vojta se posunul na 6. místo. První v této kategorii má 5 bodů. V kategorii H 14 bojuje Patrik S. a je stále na 3. místě a na prvního ztrácí jen půl bodu, druhý má stejně jako Patrik S. 4 body. Kategorii H 16 zastupuje Lukáš, ale nedaří se mu a jeho 3 body stačí v této kategorii na předposlední 6. místo. Na prvním a druhém místě mají jeho kolegové po 5 bodech.V áčku v H 16 bojuje David a se svými 3,5 body je také na předposledním 6. místě, v jeho skupině má první, druhý i třetí soupeř po 4,5 bodu.

Prozatímní celkové umístění:

Áčko: David 51. místo, Ondra 86. místo.

Béčko: Patrik S. 34. místo, Nela 54.místo, Jirka 59.místo, Patrik P. 60. místo, Lukáš 69. místo a Vojta 79. místo. Zatím je to jako na houpačce. Bodové rozdíly jsou tak malé, že i remíza posune či odsune šachistu i o 10. pozic v pořadí.