MIKULÁŠSKÁ, PŘEDVÁNOČNÍ, POVÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ NABÍDKA ŠACHOVÝCH TURNAJŮ

30.11.2009 21:54

 

NA  VÁNOČNÍ  ČAS  JE NABÍZENO  NEPŘEBERNÉ  MNOŽSTVÍ  ŠACHOVÝCH  TURNAJŮ, VYBERTE SI:

 

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA 7.ročník (PRAHA) 5.12.2009: sksmichov.wz.cz/web/files/31_Prop_Mikulas_2009+m.doc

Článek o účasti sepsal Zdeněk Hejný (děkujeme):

       V sobotu 5.12.2009, po Danově týdenní nemoci, jsme vyrazili do Prahy na "Mikulášskou nadílku", která byla pořádána ŠK Praha - Smíchov,  konala se v nádherném prostředí radnice městské části Prahy 5. Atmosféra turnaje byla velice pěkná, děti mohly přijít v maskách čerta, mikuláše nebo anděla, kdy v závěru celého turnaje byla vyhodnocena nejhezčí maska.
     K samotnému turnaji: Zaregistrovalo se 60 dětí do 12 let, ti hráli 9 kol a 20 dětí do 14 let, ti odehráli 7 kol. V samotném začátku byl trošku chaos, bylo málo šachových souprav, ale nakonec se vše vyřešilo a mohlo se začít. U Dana se střídala výhra, prohra. Porazil Karin Němcovou, Davida Pavlíčka, Šimona Brejchu, Jakuba Voříška a Jirku Klepla. Remizoval s Jirkou Soukupem, kdy měl partii  vyhranou a potom ale udělal chybu a partie skončila patem. Prohrál s Michalem Žegklicem, Ondřejem Dunderem a Lukášem Daňhelem-celkovým vítězem turnaje. Zde Dan bojoval, měl dokonce možnost vyhrát. Lukáš udělal chybu, za kterou se chytal za hlavu, ale bohužel si toho Daniel nevšiml, nevyužil chyby protihráče a v koncovce prohrál. Soupeř si velice oddechl a i přes vítězství pochvalu od svého trenéra nedostal, ba naopak.
      Celkově tedy Dan uhrál 5,5/9 a skončil na 17.místě.
     Turnaj byl velice hezký, pro děti byly připraveny nádherné poháry. Pořadatelé se svých úkolů zhostili velmi dobře, přímo na jedničku s hvězdičkou. Byl to příjemně prožitý den, a proto se velice těšíme na 19. 12. 2009, kdy se chystáme, bojovat o VÁNOČNÍHO KAPRA...............

---------------------------------------------------------------------

 

ČERTOVSKÝ TURNAJ 5.ročník (TÁBOR)  6.12.2009: www.sachklub.cz/souteze-druzstev/naseturnaje/certi2009.html

Článek o účasti sepsal Lukáš Filip (děkujeme):

 TAK JSEM TO BRÁCHOVI POKAZIL.......

sepsal: Lukáš Filip


     Pátý ročník Čertovských šachů proběhl v Domě armády v Táboře. Využili jsme pozvání ŠACHklubu Tábor. Utvořili dvě dvojice a přesunuli se v neděli odpoledne 6.12.2009 do Tábora. Turnaj řídil pan Jaroslav Odehnal a pomáhal mu pan Vladimír Doležal.


     Jednu dvojici tvořil Vojta Filip a já (Lukáš Filip). Ve druhé hráli Tomáš Filip a Daniel Ždych. V hrací místnosti jsme se potkali ještě s dalšími "vlašimáky", otcem a synem Helebrandovými.
     Před zahájením se vehnali do sálu čerti s mikulášem a andělem a pěkně vystrašili některé malé šachisty (docela trapný). Z perníku byly i hlavní ceny, to můžete vidět na fotkách.


     Nezapřeme, že jsme s Vojtou chtěli uhrát pěkný výsledek. Po dnešku mohu napsat, že na Tábor mám smůlu. Můj první turnaj byl o Bambiriádě v roce 2008 a odvezl jsem si "bramborovou" medaili. Hrál jsem stále na předních deskách, ale poslední zápas rozhodl, že na lepší, než 4 příčku nedosáhnu.


        První zápas jsme hráli s Vlachovými, já vyhrál, Vojta jen remizoval, měl jsem na brachu vztek (chtěl jsem mu dát přes "hubu", protože partii nedotáhl k vítězství. Ale kdybych věděl, co na mě v dalších kolech čeká, tak bych raději mlčel.  

       Druhé kolo s dvojicí Šourek, Dolanský jsme remizovali. A nyní začala série mých proher.

       Dvořáčka z Tábora jsem ve třetím kole neporazil, to Vojta jen kroutil očima, co na šachovnici dělám za kraviny. Přesto jsme byli po třetím kole na 5. místě s 5 body.

       Čtvrté kolo Žilavý a Sovadina z Tábora, no a já zase prohrál. To už Vojta nadával. Měli jsme sice 6 bodů a posunuli se na 4. místo, ale nepřejte si slyšet jak Vojta řádil!!!

        A páté kolo dopadlo úplně stejně, to proti nám zasedli Rýc a Knotek. Udrželi jsme sice 4. místo, na to ještě našich 7 bodů stačilo.

        V šestém kole hrál Vojta s Novákem, kterého ještě nikdy neporazil, ale dneska ano. Já hrál s Ladou Doležalovou a také jsem konečně vyhrál.

        Nyní nám bylo jasné, že do posledního zápasu nám los přidělí Pavlíčka s Krčilem z Humpolce, kteří od třetího kola byli v čele turnaje. Vojta se dostal do pěšcové koncovky a prohrál. Ani já svoji koncovku nezvládl, a tak nás nakonec tato pořážka odsunula až na 7. příčku!

     Ve dvojici Tomáš Filip a Daniel Ždych byl úspěšnější Dan. Tomášovi se nedařilo, byl docela otrávený, chytil se až v čtvrtém kole, ale hned v pátém kluci hráli s Helebrandovými a oba prohráli, v šestém zase oba vyhráli a v posledním bodoval jen Tomáš, ale nakonci 15. místo bylo dobrým úspěchem, protože se stále pohybovali kolem místa dvacátého.

       Asi v polovině turnaje vyhlásil pan Odehnal, že mimořádnou cenu dostane ta dvojice, která se umístí na patnáctém místě, a to se naší druhé dvojici podařilo.


       Musím se zmínit i o Helebrandových, ti se stále pohybovali mezi 8.-13. místem a v závěru jim remíza se Šourkem a Dolanským a výhra s dvanáctými Šustrovými vynesla 6. místo.


       Naše výsledky nic moc, určitě jsme měli navíc, hlavně já mohu upřímně napsat, že jsem
to bráchovi pokazil!
Sorry!!!!

---------------------------------------------------

 

TÁBORSKÝ HOLANĎAN 2009 1.ročník (TÁBOR) 19.12.2009: www.sachklub.cz/souteze-druzstev/naseturnaje/holandan2009.html

MEMORIÁL VOJTĚCHA BOŘÍKA 29. ročník (TÝNEC NAD SÁZAVOU) 19.12.2009:  www.sachyvlasim.cz/download/Borik_propozice_2009.doc

O VÁNOČNÍHO KAPRA 14. ročník (PRAHA) 19.12.2009: sksmichov.wz.cz/web/files/32_Prop_Kapr_2009+m.doc

MEMORIÁL STANISLAVA VOJTY 25.ročník (CHOTÝŠANY) 26.12.2009: www.sachyvlasim.cz/download/propoziceKopecek2009.pdf

TÁBORSKÁ VĚŽ (TÁBOR) 27.12.2009: www.sachyvlasim.cz/download/Taborska_vez_2009.doc

 

   Do diskuze pište kam by jste chtěli jet!

Diskusní téma: MIKULÁŠSKÁ, PŘEDVÁNOČNÍ, POVÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ NABÍDKA ŠACHOVÝCH TURNAJŮ

Datum: 11.12.2009

Vložil: Jarda P.

Titulek: článek

Tak nějak se pořád nemůžu dočíst toho článku co sepsal Lukáš Filip o turnaji v Táboře :-) .

Přidat nový příspěvek