MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY DĚTÍ DO 8 LET - 10.-11.5.2014 - TÁBOR

10.05.2014 11:18

PROPOZICE: 10.-11.5.MCR_2014_HD8_propozice.doc

Mistrovství České republiky dětí do 8 let dohráno. Hrálo se v Táboře   Jižních Čechách.

Celkem hrálo 18 děvčat. Vítězkou se stala Lucie Fizerová z Beskydské šachové školy Frýdek-Místek, druhá skončila Natálie Szusciková z téhož oddílu a třetí příčku obsadila Daniela Nagyová z Českých Budějovic.

Chlapců zasedlo za šachovnice 81. Zvítězil Richard Stalmach s plným počtem 9 bodů z Bezkydské šachové školy Frýdek-Místek, druhý byl Lukáš Petříček z ŠK Kuřin a třítí příčku obsadil Patrik Řezníček ze Zbrojovky Vsetín. Náš klub reprezentoval Vojtěch Vopálka, doprovázel ho po oba dny Vojta Filip. Náš šachista uhrál 3,5 bodu z 9 možných. Celkově se umístil na 62.místě. Partie mu Vojta Filip zapisoval a bude jistě co rozebírat a poučit se z chyb, které Vojtík zahrál. První den byl velice náročný na tak malé děti, hlavně přestávky mezi koly byly dlouhé. Druhý den měl Vojtík neuvěřitelnou smůlu. Ale i o tom šachy jsou. Každopádně mu blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

PS: V loňském roce se hrálo toto mistrovství ve Vyškově a připomeňme si, že odtud Jakub Vojta z Vlašimi dovezl bronzovou medaili a Filip Kůra uhrál 5 a Štěpán Filip 3 body, a to ho celé tři dny zlobil bolavý zoubek.

Diskusní téma: MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY DĚTÍ DO 8 LET - 10.-11.5.2014 - TÁBOR