FOTEČKY:  sachypravonin.rajce.idnes.cz/Novorocni_turnaj_v_Stritezi_2.1.2010/

VÝSLEDKY: chess-results.com/tnr28982.aspx?art=1&lan=5&m=-1&wi=1000

Článek od Ireny Ždychové:

NOVOROČNÍ ŠACHOVÝ FESTIVAL STŘÍTEŽ 2010

Na sobotu 2.1. jsme byli pozváni našimi kamarády z Dolních Kralovic na novoroční turnájek.

Zúčastnili jsme se ho už i vloni a moc se nám tam líbilo, proto jsme pozvání bez váhání přijali a vyrazili v hojném počtu. Ani tentokrát jsme vůbec nelitovali, turnaj se po všech stránkách vydařil.  Ráno nás sice zaskočilo nepříznivé počasí, cesta byla všelijaká, ale nás to neodradilo. Sešlo se zde kolem 40 hrajících + doprovod. Byla tam velice příjemná a přátelská atmosféra, všichni byli dobře naladěni a od toho všeho se odvíjel celý turnaj. Nechyběl ani tradiční bufet, tentokrát obohacen o točené pivo. Přinesené domácí cukroví ke kávě bylo také velmi milé a přišlo k chuťi.

Společně si zahráli malí-velcí, staří-mladí, zkušení-začátečníci, tatínci, maminky, dědové....bylo to zase úplně něco jiného. Podrobnější článek o turnaji a jeho výsledcích napíše určitě pan Mejzlík, tak já jenom pár slov o hráčích z Pravonína. Hned na úvod v prvním kole nám počítač vylosoval silné protihráče-všechny Pýchovi, Laloučka st., anebo derby Ždych-Ždych. Proto jsme se usmáli, šli do boje a nedělali si nějaké velké naděje a šance. V dalších kolech to bylo derby rodiny Filipů(táta-syn, potom mamka-tat'ka). Vznikali tam velmi zajímavé kombinace hráčů a leckdy s překvapivými výsledky. Nakonec, i přes počáteční obavy, se nám tam všem docela dobře dařilo. Kdo měl zájem mohl se během turnaje přihlásit i do bleskovky a na závěr na simultánku, kterou vedl Ondřej Mejzlík. Toho využily spíše děti - Vojta, Patrik, Dan, Tomáš. Hrálo se to až po vyhlášení výsledků hlavního turnaje. Finále bleskovky se sehrálo na velké šachovnici za pomoci zahradních šachů, dětem se to moc líbilo a velice se na nich vyřádily už během celého turnaje. Pan Mejzlík a jeho pomocníci se velice dobře zhostili přípravy a průběhu celého turnaje. Nikdo  ze zúčastněných neodešel s prázdnou, každý získal nějakou cenu. Byl to velice hezky strávený den a za to jim všem patří velké DĚKUJEME !!!

Celkem bodů: 6
Od Patrika standardní výkon. Velká pochvala za vítězství v turnaji.
Celkem bodů: 5,5 bodu
Od Vojty standardní výkon, pochvala za pěkné 2. místo. Škoda těch plichtiček.
Celkem bodů: 5  bodů
Dan si vedl velice úspěšně, získal jeden cenný "skalp", když porazil Míru Loloučka a i remízy s Jardou Pýchou a Pepou Zvárou jsou cenné.

Celkem bodů:  2,5 bodu
Marek má určitě rezervy a v prvním a posledním kole mohl uhrát alespoň remízu. Je třeba včas správně vyhodnotit situaci na šachovnici a přistoupit k této nabídce.

VE STŘÍTEŽI JSME PROŽILI HEZKÝ A PŘÍJEMNÝ DEN

Rok se s rokem sešel a 2.1.2010 vyrazili opět pravonínští šachisté (děti z šachového kroužku) a nešachisté (rodiče a prarodiče) na novoroční turnaj do Stříteže.

I když se zase ozvala paní zima a do rána napadl sníh, nic nebránilo tomu, aby se turnaje zúčastnil takový velký počet hráčů. Turnaje se zúčastnilo 40 šachistů.

A Pravonín opět zabodoval. Na prvním místě se se 6 body umístil Patrik Studnička a s 5,5 bodyem se na druhém místě umístil Vojtěch Filip. Ve své kategorii se s 5 body umístil též na 1.místě Daniel Ždych. Jinak byl celkově na pěkném 6. místě. Tomáš Filip skončil se 4,5 body na 10.místě a Marek Filip s 2,5 body až na 30.místě. Tomu se tentokrát moc nedařilo.

Turnaje se zúčastnili i rodiče Marka a Tomáše Filipovi a tatínek a dědeček Dana Ždycha. Ze začátku to vypadalo, že Filipovi odjedou domů s čistým kontem, ale nakonec se oběma rodičům podařilo uhrát 2,5 bodu a proto skončili na 31. a 32.místě. Tatínek Dana získal 3,5 bodu a skončil na 23.místě a dědeček p.Hejný skončil s 3,5 body na 19.místě.

Též se soutěžilo v tom, kdo z rodinných týmů uhraje nejvíc bodů. Samozřejmě podle očekávání na prvním místě skončili Pýchovi se 14 body a na druhém a třetím místě se se stejným počtem bodů 12 umístili Ždychovi s p.Hejným a Filipovi.

Turnaj se velmi vydařil a všichni odjížděli domů s dobrým pocitem.

Sepsala: Vlaďka Filipová

Diskusní téma: Novoroční turnaj ve Stříteži