O POHÁR MĚSTA KLATOV - FIDE OPEN 29.6. - 7.7.2024

02.07.2024 18:48

ŠACHOVÝ TURNAJ V KLATOVECH - FIDE TANY OPEN - B TURNAJ

V Klatovech byly odehrány hned 3 šachové turnaje s velkou účastí 172 šachistů z celé republiky. V Klatovech se hrál open A, B, C, dále rapid mládeže, rapid open, rapid seniorů a bleskový turnaj.

Z Vlašimi vyrazila  početná skupina šachistů, ve které byl i náš Jan Babický. Účastnil se turnaje B - TANY OPEN, kde soupeřilo 92 šachistů. Honza byl nasazen na 57. místě, nakonec končil na velice pěkném 38. místě s 5 body. Doposud má mezinárodní ELO 1542, hrál výkonem 1740 a + 90,8 rtg. Moc mu blahopřejeme. Dokázal remizovat s hráči s elem 1777 a 1875 a přehrál hráče s elem 1609, 1732 a 1710!

Z Vlašimi v tomto turnaji hrál ještě Jáchym Slánský, který skončil na velice pěkném 5. místě s 6,5 body a Radek Vojta, který uhrál 6 bodů a obsadil 13. místo.

Tento turnaj vyhrál Jirí Kadeřábek ze Sokola Bakov n.J. se 7,5 body, 2. místo obsadil Jakub Beran z tého oddílu se 7 body a 3. místo Barbora Mojžíšová ze Sokola Vyšehrad se 7 body.

Protože byli kluci v Klatovech více jak osm dnů, měli se svými doprovody spoustu času na mimošachový program. Navštívili spoustu památek a prošli si i Klatovský okruh. Z fotogrrafií je vidět, že si pobyt opravdu užili.

Děkujeme za vzornou reprezentaci.

Napsal pan Milan Fürbacher z Klatov:

Turnaj O pohár města Klatov je minulostí.

První cenu si odvezl mezinárodní mistr Vojtěch Straka z oddílu SK OAZA Praha jakožto vítěz A turnaje – Rodenstock open. Celkově získal 8b a o celé dva body za sebou nechal FM Petra Kučeru (ŠK Zikuda Turnov, z.s.) a Ondřeje Skýpalu (TJ Kobylisy).

Turnaj B – TANY open vyhrál Jiří Kadeřábek (Sokol Bakov nad Jizerou, 7,5b) před oddílovým kolegou Jakubem Beranem (7b). Třetí místo vybojovala Barbora Mojžíšová (ŠK Sokol Vyšehrad, 7b), která senzačně v posledním kole černými kameny porazila Jáchyma Slánského, jenž dlouho atakoval vedoucí pozici vítězného Kadeřábka.

Seniorský turnaj C – Memoriál Jaromíra Nováka ovládl FM Pavel Kopta (TJ Kobylisy, 7,5b), druhý skončil Jaroslav Záhorbenský (Sokol Bakov nad Jizerou, 6,5b) a na třetí příčku proklouzl na poslední chvíli Jindřich Korsa (TJ Bohemians Praha, 6b).