O POHÁR MĚSTA SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU - 15.2.2020

PROPOZICE: Propozice-Světlá- 15.2. 2020.pdf

MLADŠÍ ŽÁCI: chess-results.com/tnr515986.aspx?lan=5&art=1&rd=8

STARŠÍ ŽÁCI: chess-results.com/tnr515989.aspx?lan=5&art=1&rd=8

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/O_pohar_mesta_Svetla_nad_Sazavou_15.2.2020/

O POHÁR MĚSTA SVĚTLÁ NA SÁZAVOU

Tentokrát, bohužel, bez medaile! Malá skupinka dětí z šachových kroužků MěDDM Vlašim se 15.2.2020 vypravila po třech letech na šachový turnaj pořádaný ve Světlé nad Sázavou. V poslední době se termín konání překrýval s naší RŽL, ale letos to vyšlo! Turnaj odehrál Štěpán Filip, František Jelínek, Jan Veselý a Vojtěch Břeský. Z našeho regionu se zúčastnila ještě Josefína Dudková z Brodců.

Přátelské přijetí ředitelem turnaje Ing. Zdeňkem Fialou a hlavní rozhodčí Simonou Suchomelovou není nic neobvyklého. Ve Světlé se vždy cítíme velice příjemně. Hrálo se v prostorném sále Společenského domu, doprovodům byla k dispozici celá městská kavárna, přístupná přímo z hracího sálu a zde mohli zájemci i poobědvat. Jídelníček nabízel dvě jídla. Po celý den byl k dispozici i běžný sortiment nápojů. Neomezené připojení k internetu, takže bylo možné sledovat on-line přenos z 24 šachovnic, které byli bezdrátové a na turnaji proběhlo jejich testování externí firmou.

Velice kvalitní cenový fond (veliké dřevěné figury, spousta odborné literatury, poháry, šachové soupravy, plakety, přívěsky, hrnečky a další)  byl zase velkým tahákem pro všechny děti a vítěz bral ještě putovní pohár. Hrálo se švýcarem na 8 kol, tempem 2 x 15 minut na partii s přídavkem 5 vteřin na tah. Děti byly rozděleny do dvou kategorií: starší  a mladší žáci. Vyhodnocováno pak bylo i podle kategorií H,D 16, HD 14, HD 12, HD 10 a HD 8, a to za první tři místa. Vítězové ze všech kategorií obdrželi pohár, diplomy a věcnou cenu.

Vítězem a majitelem putovního poháru se stal se 7 body David Kučera z Gambitu Jihlava, druhé místo obsadila, rovněž se 7 body Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře a třetí příčku Tomáš Vokoun z Náměšti n. Oslavou se 6,5 bodem. Nejlepší z mladších žáků byli 1. Jan Bara z Prahy, 2. místo Martin Policar z Pelhřímova, oba uhráli 7 bodů a 3. místo se 6 body obsadil domáci Daniel Srba.

Naši šachisté si nevedli špatně, ale přece jen mé očekávání bylo poněkud větší. Štěpán Filip v kategorii H 16 uhrál 6 bodů z 8 možných, a to stačilo jen na 4. příčku v kategorii (celkově ve starších žácích byl 7.. Fanda Jelínek v téže kategorii uhrál 5 bodů, obsadil 25. místo, v kategorii H 16 pak to byla 9. příčka. V kategorii H 14 soutěžil Jan Veselý, který uhrál 5,5 bodu, tj. 13. místo a v kategorii H 14 pak 5. místo. Zkušenosti sbíral náš nováček, který absolvoval svůj druhý turnaj a první mimo region Votěch Břeský, který byl hodnocen v kategorii H 12, uhrál 3 body, celkově byl na 62. místě a v kategorii H 12 se umístil na 18. příčce. Pro pořádek ještě informace o Pepi Dudkové, které se turnaj vydařil, celkově skončila na 14. místě, ale v kategorii D 12 s 5,5 bodem byla "zlatá"!

Celkově soutěžilo ve starších žácích 83 šachistů a mladších hrálo 41 dětí. Mile jsem byla překvapená jak obratně Simona Suchomelová zvládala losování. Je potěšující, že tak vynikající šachistka má i toto nadání. Závěrem velice děkuji pořadatelům za hezký šachový turnaj, rodičům děkuji za bezpečnou dopravu a dětem děkuji za vzornou reprezentaci šachu.

Závěrem ještě připojuji odkazy na naše působení ve Světlé nad Sázavou. Nezbývá nic jiného, než konstatovat, že nám ty děti nějak rychle rostou!

Zavzpomínat mohou nejen rodiče, trenéři, ale i děti.

Zaznamenala: Marie Filipová

Diskusní téma: O POHÁR MĚSTA SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU - 15.2.2020