O ŠACHOVÉHO KRÁLE A KRÁLOVNU HRADU LIPNICE 23.6.2019

23.06.2019 21:54

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/O_sachoveho_krale_a_kralovnu_hradu_Lipnice_23.6.2019

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÉ LISTINY: chess-results.com/tnr451590.aspx?lan=5&art=1

O ŠACHOVÉHO KRÁLE A KRÁLOVNU HRADU LIPNICE 23.6.2019

          Již dlouhou dobu jsme byli panem Václavem Paulíkem pozváni na tento šachový turnaj a také jsme se sem moc těšili. Termín se křížil s KP mládeže v Mělníce, tak byla vypravena  jen menší pětičlenná skupinka dětí. Nad turnajem převzal záštitu starosta obce Lipnice nad Sázavou Ing. Zdeněk Rafaj. Losováním byl pověřen Karel V. Brodina, který svoji funkci zvládal na jedničku.

           Na hradě Lipnici jsme byli všichni poprvé a museli jsme ocenit, že se tak veliké prostory postupně opravují a zpřístupňují veřejnosti. Hrálo se v sále, kam vedlo 70 schodů. Pořadatelé si pořádně "mákli", neboť jsem museli nastěhovat lavice a židle a lavičky zapůjčené v místní základní škole. Po celou dobu turnaje fungoval kiosek s běžným sortimentem zboží. Každý si našel své a myslím, že nikomu nic nechybělo.

           Za šachovnice zasedlo celkem 104 šachistů a šachistek. Hrálo se tempem 2 x 15 minut na 9 kol. Naše děti hrály zhruba na své možnosti, ale na turnaji se jim moc líbilo. Fanda Jelínek uhrál 5/9, Katka Mrázková 4,5/9, Natálka Štanderová 4/9, Zdeněk Šťastný 2,5/9 a Lenka Šťatná 2/9.

           Šachovým králem hradu Lipnice se stal Petr Brož z ŠK Světlá nad Sázavou s 8,5/9, šachovou královnou hradu Lipnice pak Julie Richterová z TJ Náměšť nad Oslavou s 6,5/9 bodů. Druhým v pořadí byl Tomáš Vojta s TJ Spartaku Vlašim 7,5/9 a třetím pak Vincze Roman z TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

           Za své výkony byli všichni hráči odměněni opravdu pěknými cenami. Cenový fond, který pořadatelé obstarali byl určitě nad očekávání hráčů.

           Děkuji velice pořadatelům, především panu Paulíkovi,  za uspořádání tak pěkného turnaje, zcela určitě se sem budeme rádi vracet. Děkuji řidičům za dopravu dětí.

Zaznamenala: Marie Filipová

          

Diskusní téma: O ŠACHOVÉHO KRÁLE A KRÁLOVNU HRADU LIPNICE 23.5.2019

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek