O VÁNOČNÍHO KAPRA V PRAZE NA SMÍCHOVĚ 23.12.2017

23.12.2017 17:58

PROPOZICE: 17-12-23-Prop_KaprMGenWeiMiKu.pdf

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/O_vanocniho_kapra_Praha_-_Smichov_23.12.2017/

V sobotu23. 12. 2017 jsme se vypravili na  22. ročník šachového turnaje "O Vánočního kapra". Turnaj se konal v zasedacím
sále Úřadu MČ Praha 5 Smíchov. Hrálo se ve dvou kategoriích. Mladší žáci se sjeli v počtu 94, hráli 9 kol tempem 2 x 20 minut. Starších hráčů bylo 24. Hráli pouze 7 kol tempem 2 x 25 minut. Z náš klub reprezentoval jen Jan Veselý a hrál kategorii mladších.

Turnaj začal s mírným časovým zpožděním.  Organizátoři ale vše dobře zvládli a jednotlivá kola na sebe poměrně plynule navazovala.

K občerstvení jsme mohli využít bufet s milou obsluhou a širokou nabídkou dobrot a cukrovinek.

Také tu byl k dispozici šachový obchůdek, kde jsme si mohli vybrat mnoho různých suvenýrů a "šachové výbavy". Honzík v tomto obchůdku, jako jediný složil hlavolam - kostku, která se roztáhne do hada a opět se musí složit zpět. Za odměnu si mohl tuto kostku ponechat. Hodně ho to bavilo.

Vyhlášení výsledků proběhlo dle časového plánu, v 17 hodin. Prvních pět vítězů z každé kategorie si mimo cenu s sebou odnesli i živého kapra.

Honzík Veselý uhrál 6 bodů a skončil na 17. místě. Vzhledem k tomu, že byl 25. nasazený jeho výsledek byl považován za úspěch, hrál výkonem1357 a na své konto si připsal dva hodnotné skalpy, a to Filipa Andrleho (1358) a Jakuba Tesaře (1333).

Turnaj se nám velice líbil, užili jsme si příjemnou předvánoční atmosféru.

Zaznamenala: Jana Veselá

Diskusní téma: O VÁNOČNÍHO KAPRA V PRAZE NA SMÍCHOVĚ 23.12.2017