STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÉ LISTINY:

V SOUSEDNÍM REGIONU NAŠI OBSTÁLI!

V sobotu 28. 1. 2017 se konal devátý ročník šachového turnaje KOUŘIM OPEN 2017.

Město Kouřim nás přivítalo v mrazivém ránu.  Dorazili jsme s mírným předstihem a brzy
potom se areál Městského úřadu "Na Střelnici" začal rychle plnit. Celkem dorazilo 91 šachistů, rozdělených do tří skupin. Mladší žáci, těch přijelo 49, junioři, ti byli pouze tři, a proto byli sloučeni do kategorie starších žáků, celkem tedy 42 hráčů. Hrálo se tempem 2 x 20 minut, 7 kol. V 9:30 proběhlo slavnostní zahájení paní starostkou města Kouřim a v 9:45 se již hrálo první kolo. Pořadatelé měli vše dobře zorganizované a tak se dařilo plnit časový plán jednotlivých kol. V poledních hodinách proběhla i delší pauza na oběd. Někteří účastníci a jejich doprovody navštívili nedaleké restaurace a jiní se občerstvili v místním bufetu. Odpoledne turnaj pokračoval a v 15:10 odstartovalo poslední sedmé kolo. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo od 16:00. Byly předány ceny v jednotlivých kategoriích, cena pro nejmladšího účastníka, jeden hráč dostal dort, protože ten den slavil narozeniny. Každý účastník obdržel tašku s cukrovinkami a pamětní list. V kategorii mladších žáků reprezentoval Jan Veselý. Přestože byl čtvrtý nasazený na startovní listině, bojoval s virózou a nakonec uhrál 5 bodů, celkově páté místo. V kategorii starších žáků reprezentoval Lukáš Zeman.  V silné konkurenci uhrál 4,5 bodu a celkově deváté místo.

V Kouřimi jsme strávili pěkný den a turnaj se nám moc líbil.

Zaznamenala: Jana Veselá

Já oběma klukům děkuji za vzornou reprezentaci, oba se pohybovali v horních patrech startovních listin. Honzík byl po prvním a třetím kole dokonce na bronzové pozici, ovšem viróza sehrála svoji roli, ale i tak pěkný výsledek. I Lukáš si vedl pěkně a jeho 9. místo je dobré.

Diskusní téma: OPEN KOUŘIM 28.1.2017