PELHŘIMOVSKÝ TURNAJ MLÁDEŽE 23.1.2016

23.01.2016 17:48

PROPOZICE: Propozice_LVM_PE_2015-2016.doc

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/Pelhrimovsky_sachovy_turnaj_pro_mladez_23.1.2016/

V sobotu 23. 1. 2016 se konal Pelhřimovský turnaj mládeže. Zúčastnilo se ho 97 dětí z různých krajů, nejen z Vysočiny, ale i jinýcg zemí. Jedna účastnice byla ze Slovenska z Žiliny. Turnaj se konal v budově Vyšší odborné školy a Střední školy hotelové Pelhřimov. Hrálo se celkem na dvou místech. V prostotách jídelny byly stoly s čísly 18 až 48 a ti nejlepší šachisté hráli v nedaleké místnosti, v učebně školy. Novinkou byl pro nás systém hry, všichni šachisté  hráli společně, aniž by byli rozděleni zvlášť do skupin. Časový rozvrh všech devíti kol byl předem daný a až na menší zdržení ( 5 - 10 minut) se ho dařilo plnit. Po pátém kole následovala pauza na oběd pro ty, kteří si ho se značným předstihem objednali. Pořadatelé měli vše pěkně připravené a zorganizované. Byli jsme moc zvědaví na slíbené překvapení po konci turnaje. A opravdu. Po devátém kole se na chodbě, hned vedle bufetu s cukrovinkami, konala ukázka bojového umění v "kickboxu". Dva borci s trenérem, jen v trenkách a naboso , předváděli různé výkopy a údery. Podle potlesku soudím, že se všem zajímavé zpestření  dne líbilo. Pak už následovalo vyhlášení výsledků v prostorách jídelny. Vítězové byli vyhlašováni dle jednotlivých kategorií. Z naší pravonínské výpravy získal nejvíce bodů Fanda Jelínek - 6 bodů, celkově 13.místo a bronzová medaile v kategorii H12. Honzík Veselý získal 5 bodů, celkově 30.místo a stříbrná medaile v kategorii H10 (pro nás velmi příjemné a nečekané překvapení). Adámek Slavík získal 5 bodů, celkově 38. místo. Kluci hráli rozvážně a svědomitě, někdy byla hra opravdu náročná, když měli proti sobě o hodně staršího soupeře. Myslím, že zodpovědně reprezentovali svůj tým a ani na Vysočině ostudu neudělali.

Vyhlašování skončilo až kolem 17.hodiny. V Pelhřimově jsme prožili pěkný den. Kluci jistě získali další cenné zkušenosti a nové zážitky.

Zaznamenala: Jana Veselá

Diskusní téma: PELHŘIMOVSKÝ TURNAJ MLÁDEŽE 23.1.2016