PÉŤA PÍŠOVÁ NAŠÍ NEJLEPŠÍ REPREZENTANTKOU

11.09.2016 08:46

Petra Píšová naší nejlepší reprezentantkou.

V našich šachových kroužčích v Pravoníně pracuje hodně šikovných dětí, které dosahují výborných výsledků na okresní, regionální, krajské, ale i republikové úrovni. Bezesporu nejlepší z nich je Petra Píšová, která v současné době navštěvuje 6. třídu základní školy.

Chci veřejnosti sdělit, že právě tato dívka se o prázdninách zúčastnila Mistrovství Evropy mládeže v šachu, které se letos konalo v Praze ve dnech 17. - 28.8.2016. Petra startovala v dívčí kategorii G12. V Praze hrálo 1316 šachistů ze 49 zemí v šesti chlapeckých a v šesti dívčích kategoriích. Hrálo se "švýcarem" na 9 kol 1,5 hodiny na 40 tahů + 30 minut na dohrání s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah. V kategorii, kde hrála Petra bojovalo 100 dívek a naše talentovaná šachistka skončila na 51. místě. Uhrála 4,5 bodu z 9 možných. Na evropské úrovni je to moc hezký výsledek a my Pétě děkujeme za vzornou reprezentaci.

Z Vlašimi dále hráli: Jakub Vojta B12 71./157 4,5 bodu, Richard Mládek 55./141 5 bodů, Jakub Voříšek G14 128./141 3 body, Jiří Rýdl B18 28./110 5,5 bodu, Anežka Vlková G16 43./93 5 bodů a Nela Pýchová G 18 29./60 4,5 bodu.

Dále o víkendu 10.-11.9.2016 hrála Petra Píšová v Klatovech Mistrovství České republiky v rapid šachu. V této soutěži slaví Vlašim vynikající výsledky již od roku 2010. Právě v tomto roce získal ve stejném věku bronzovou medaili i jeden z trenérů šachových  kroužků MěDDM Vlašim, které vedeme v Pravoníně a kam Péťa dochází. A "naše" Péťa veze domů také bronzovou medaili. Skončila na překrásném  3. místě z 21 účastnic a uhrála 6,5 bodu z 9 možných.

Z Vlašimi dále hráli: Jakub Vojta H12, který obsadil ve své kategorii 2. příčku, uhrál  7  bodů z 9 možných a v jeho kategorii hrálo 44 chlapců. Hrál i Richard Mládek H14, kde se utkalo 46 šachistů a Ríša skončil 21. se 4,5 body a Jakub Voříšek také H14, kterému se dařilo podstatně lépe a skončil na pěkném 5. místě a uhrál 6 bodů.

Zaznamenala: Marie Filipová

Diskusní téma: PÉŤA PÍŠOVÁ NAŠÍ NEJLEPŠÍ REPREZENTANTKOU