PŘEDPOSLEDNÍ KOLO, HRANÉ O CENY, DOHRÁNO.

26.04.2021 21:40

Sedmé kolo bylo, co do termínu konání, trochu zmatečné. Potkal nás problém se serverem (Chess.com) a turnaj musel být přeložen na neděli 25.4.2021.

Hrálo 45 šachistů, přece jen se změna termínu odrazila v počtu účastníků. Z našich šachistů hrálo 12 dětí. A jak to dopadlo?

Na první příčku se vrátil Denis Martínek z ŠK Bohnice s plným počtem (7) bodů. Druhé místo obsadil Patrik Kohm z OAZA Praha se 6 body a náš Štěpán Filip uhrál 5,5 bodu a obsadil 3. místo v celkovém pořadí. Následovali je čtyři pětibodový šachisté. 4. místo Pepi Dudková, 5. místo Edvard Kolář z Říčan, 6. místo Filip Vopálka, 7. místo Vojta Břeský a jen o půl bodu méně na 8. místě Adam Slavík.

Co se celkového pořadí týká (za odehraných sedm kol – výběr 5 nejlepších), je na 1. místě Denis Martínek z ŠK Bohnice se 34,5 body, 2. místo Štěpán Filip z MěDDM Vlašim s 27,5 body a na 3. místě je také náš šachista Michael Stein s 27 body.

Dnešní turnaj byl o ceny, proto po odehrání poslední šachové partie a zpracování výsledků, následoval maraton vybírání cen. Organizátoři jej moderovali v diskusi na www stránkách, kdy byly děti postupně vyvolávány podle umístění a oslovený účastník si napsal o vybranou cenu. Ceny byly nafoceny a zveřejněny předem na Rajčeti. Poměrně dost účastníků se o své ceny nepřihlásilo, takže nám zbydou do následujících soutěží.

V posledním kole budeme ohodnocovat nejen výherce 8. kola, které se bude hrát 1. 5. 2021, ale i výherce všech 5 kategorií. Výherci na prvních třech místech obdrží pěkné poháry a zároveň i hodnotné ceny. Též se vyhodnotí absolutní vítěz online ligy Domečku Vlašim Vol.3.

Zastavím se ještě u průběžného pořadí v kategoriích.