PROPOZICE: PropoziceVCHB-20170301 22.4.2017.pdf

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/Pribinacek_22.4.2017_Havlickuv_Brod/

VÝSLEDKY:

NA PRIBINÁČKU SE NAŠI BLÝSKLI

V sobotu 22.4.2017 vyrazila čtveřice hráčů pod hlavičkou TJ Spartak Vlašim na turnaj Pribináček -Velká cena Havlíčkova Brodu. V mladších žácích hráli Honza Veselý /nasazený jako třetí/ a Bára Slavíková  /8.nasazená/. Honzík si vedl velice dobře, ve druhém kole sice trochu zaváhal a vyhranou partii a nabídnutou remízu odmítl, soupeř Michal Edr získal převahu, měl dva bílé pěšce na 7. poli, ale tlačil ho čas a tak přijal nabídnutou remízu.V sedmém kole narazil na celkového vítěze Roberta Juna, který vyhrál všech 9 partií. V posledním kole svedl los proti sobě oba pravonínské hráče a Honza vyhrál a skončil druhý v mladších žácích i v kategorii H10. Bára Slavíková hrála také výborně, v 6.kole prohrála s vítězem Robertem Junem a v posledním Honzou Veselým. V mladších dívkách byla na1.místě, celkově 5. se sedmi body, kdy o pořadí rozhodovalo pomocné hodnocení.

Ve starších žácích hráli Fanda Jelínek /9.nasazený/ a Adam Slavík /17. nasazený/. Fanda s přehledem vyhrál první tři kola, ve 4.kole před obědem narazil na celkově druhého Tomáše Zeleného, a vyhranou partii svou zbrklostí prohrál a také obrečel.V osmém kole vyrovnanou partii  s Michalem Blažkem prohrál a v posledním kole přijal takticky remízu s Ondřejem Zeleným a skončil celkově na 6.místě a kategorii H12ztískal 2.místo a zaslouženou medalii a diplom.  Adam Slavík měl  střídavé výsledky, dvě výhry,dvě prohry,tři výhry a nakonec dvě prohry. Měl i střídavě za soupeře dívky a chlapce. Skončil na 30.místě s pěti body.

Zaznamenal: Jiří Jelínek

Já přidám jen telegraficky a co nezaznělo:

1. mladší žáci: 2. místo Jan Veselý (1265), 7,5/9, výkon 1389 (H 10)

5. místo, ale z dívek 1. místo Barbora Slavíková (1167), 7/9, výkon 1331 (D10) , porazila Josefínu Dudkovou z Brodců (1292)

- hrálo 83 šachistů a do posledního kola, se potkal Honza s Barčou!, to je ke vzteku, že se z tolika dětí potkají hráči ze stejného klubu! - Honza vyhrál

2. starší žáci:  6. místo František Jelínek (1414), 6,5/9, výkon 1377, ale ve své kategorii H 12 - 2. místo