REGINÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIG 2023-2024 DOHRÁNA!

24.03.2024 10:37

ZNÁME NOVÉHO VÍTĚZE REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÉ LIGY V ŠACHU 2023-2024

Finálové, deváté kolo RŽL bylo odehráno 23.3.2024 v Sázavě. Absolutní vítězem je Michael Stein z Vlašimi s pěknými 63 body, následuje ho jeho oddílový kolega Daniel Zeman s 59 body a třetí příčku obsadil Milan Pešta ze Sázavy s 56 body. Z dívek byla nejlepší hráčkou Lenka Kváčová (29. místo) z Vlašimi a 34 body, 2. místo z dívek (celkově 38.) obsadila Tereza Dufková z Říčan s 27,5 bodem, 3. místo obsadila Veronika Žoudlíková (52. místo) ze Sázavy s 25,5 bodem. Souběžně s 9. kolem RŽL probíhala soutěž o "Věž sázavských mistrů sklářů", kterou získal Daniel Zeman z Vlašimi. Blahopřejeme!

Deváté kolo hrálo v Sázavě 88 šachistů. V turnaji A jsme měli zastoupení díky Janu Babickému, který skončil na 13. místě s 8 body. Tuto kategorii vyhrál Daniel Zeman z Vlašimi s 12 body, 2. místo obsadil Michael Stein z Vlašim, i on zaznamenal 12 bodů a 3. místo obsadil Milan Pešta ze Sázavy s 10 body.

Turnaj B vyhrál Vít Otomanský ze Stříbrné Skalice, 2. místo Fia Bao Dinh z Votic a 3. místo Ondřej Otomanský ze Stříbrné Skalice, všichni se 7,5 body, rozhodovalo pomocné hodnocení. Naši: 12. místo Michal Škaryd 6 bodů, výkon 1111. Je to jeho poslední působení v žákovských kategoriích a já mu děkuji za vzornou reprezentaci a za spoustu pěkných zážitků. Na 23. místě skončil Vláďa Michálek, tentokrát 5 bodů, výkon 1067. Dívky: 1. místo Tereza Dufková z Říčan 6,5 bodu, 2. Lenka Kváčová z Vlašimi 6,5 bodu a 3. místo Natálie Skolková s 5 body ze Stříbrné Skalice. Naše Kája Hrabánková končila na 31. místě se 4 body a výkonem 1027. V tomto turnaji hrálo 36 šachistů.

I v turnaji C hrálo 36 hráčů.Turnaj vyhrála Alžběta Jindráková ze Sedlčan se 6 body, 2. místo Barbora Šťastná z Říčan se 4 body a 3. místo obsadila Romana Žoudlíková ze Sázavy, rovněž se 4 body. Naše Lenka Šťastná končila z dívek 4., ale celkově na 14. místě a uhrála také 4 body. Ovšem velikou radost jsme měli v kategorii chlapců, kdy náš Jakub Čáp, startující z 9. místa, tento turnaj vyhrál s 5,5 body a výkonem 1155. Druhé místo obsadil Tomáš Zeman z Vlašimi, se stejným počtem bodů a 3. místo Josef Ježek ze Sázavy s 5 body. Další naši: Matěj Žížala, startoval z 22 pozice a končil s 5 body a výkonem 1083, šestý a Ondra Vilímek, startoval ze 4. místa, končil na místě devatenástém s 3,5 body. Kubovi velice gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

V přiložených přehledech si vyčtete postupy, kdy červeně označení mají přímý postup na Krajský přebor a zeleně označení si postupy uhráli v letošní RŽL. KP se bude hrát v termínu 22.-23.6.2024. Účast hlaste svým vedoucím, kteří zajistí vaše potvrzení účasti na Kraj. Od nás si uhrál postup Ondra Vilímek v kategorii HD 10. Vláďa Michálek v Kategorii HD 12 skončil na prvním nepostupovém místě (7), ale zkusíme pro něj požádat o divokou kartu. Ostatní, bohužel, štěstí na postupy neměli. Musí více trénovat a zkusit to v příštím školním roce. Dívky hrají KP jako Open, mohou se hlásit podle zájmu všechny, bez ohledu na to, jak skončily v RŽL.

Pro děti byla připravena veliká spousta pohárů, medailí, diplomů a hlavně cen. Vyhlašovali se výsledky nejen 9. kola RŽL, ale i všechny kategorie. Finálové kolo je pro pořadatele velice náročné, proto patří všem ze Sázavy veliký dík. Finále jaksi k Sázavě patří a je tam pořádáno již mnoho let.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA Z 9. KOLA RŽL: chess-results.com/tnr911402.aspx?lan=5&art=1&rd=4

VÝSLEDKOVÁ LISTINA ZA VŠECHNA KOLA RŽL - CELKOVÉ POŘADÍ: RZL_2023-6 (1).pdf

VÝSLEDKOVÁ LISTINA PODLE KATEGORIÍ: RZL_2023_kategorie-6 (1).pdf

Závěrem bych chtěla poděkovat všem dětem, které jezdily reprezentovat šachové kroužky Domečku Vlašim. Děkuji trenérům za jejich přípravu, dále velice děkuji všem, kdož děti na turnaje doprovázeli a povzbuzovali je.