REGIONÁLNÍ SOUTĚŽ "E" 10. kolo - KOSTELEC N.Č.L. x ŠK PRAVONÍN

19.03.2017 13:22

VÍCE O SOUTĚŽI: https://db.chess.cz/soutez.php?sid=1712


       V neděli 19.3.2017  naši šachisté zajeli odehrát 10. kolo RS "E" do Zásmuk, kde hráli s Šachovým spolkem Kostelec nad Černými lesy.


VÝSLEDKY:


Kostelec n.Č.L.          2  :  3    Pravonín 


1. Pecák Ivan             0 : 1     Lalouček Miroslav

2. Bug Julius              1 : 0     Filip Lukáš

3. Švec Stanislav       0 : 1     Zeman Lukáš

4. Mirkovič Miroslav  1 : 0     Slavík Adam

5. Troníček Luboš      0 : 1     Slavíková Barbora       O hodnocení se podělili Mirek Lalouček a Lukáš Filip.

       První z naší pětice dotáhla do vítězného konce svoji partii Barunka, která tak po patnácti minutách hry získala dámu a soupeře doslova "převálcovala", tento se  vzdal.

       Mirkův soupeř přehlédl ztrátu jezdce a brzy na to také kapituloval.

       Lukáš hrál vídeňku, získal sice pěsce, ale měl mírně horší pozici. Nebylo čím hrát, nechtěl opakovat tahy a smířit se s remízou, kterou mu soupeř nabízel. Tak to "lámal přes koleno", až "to přehnal"a prohrál!

       Adam vyšel ze zahájení bez jedné figury, pak poměnil co se dalo, ale ta figura ze zahájení mu chyběla a prohrál. V této době byl stav 2 : 2 a tíha dobrého výsledku ležela na třetí šachovnici.

       Lukáš Zeman hrál právě tuto šachovnici. Zodpovědně přijal rozhodující funkci, zaslouží opravdu velkou pochvalu za to, že hrál trpělivě, přesně. Nejdříve získal pěšce, pak kvalitu a dalšího pěšce a v 65 tazích dotáhl svoji partii do vítězného konce a pro nás 3 pěkné body.

       Zajímavostí zápasu je 100 % úspěšnost hráčů s černými figurami.Diskusní téma: REGIONÁLNÍ SOUTĚŽ "E" 10. KOLO - KOSTELEC N.Č.L. x ŠK PRAVONÍN

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek