REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2. KOLO - 19.10.2019 - PRAVONÍN

PROPOZICE: Propozice - 2. kolo RŽL 2019-2020.doc

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÁ LISTINA: chess-results.com/tnr476152.aspx?lan=5

PRŮBĚŽNÉ CELKOVÉ VÝSLEDKY RŽL 2019-2020:

- PODLE KATEGORIÍ: RZL_2019_kategorie.pdf

- CELKOVÉ: RZL_2019.pdf

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/Regionalni_zakovska_liga_2019-2020_2._kolo_19.10.2019_Pravonin/

REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA V PRAVONÍNĚ ZA PŘÍTOMNOSTI DVOU "DVOUTISÍCOVEK"!

Překrásné počasí přilákalo do Pravonína 19.10.2019 na 2. kolo Regionální žákovské ligy  86 šachistů. Velice jsme si považovali přihlášek Rudy Juna z Chotěboře (2209) a Jakuba Vojty z Vlašimi (2086). Všem bylo jasné, že v áčku půjde o kvalitní partie. Snažili se i ostatní, i když ani jeden z favoritů nedal ostatním spoluhráčům šanci ani na půlčičku! V této skupině hráli z našich hráčů Štěpán Filip, Honza Veselý a Vojta Vopálka a tak trochu Filip Vopálka, který k nám chodí do kroužku, ale je pro tuto sezónů "Brodečák".  V Pravoníně se Kubovi většinou daří a bylo tomu i tentokrát a obsadil 1. místo, za ním se stejným počtem bodů se umístil Rudolf Jun a i třetí náš Štěpán Filip (prohrál s Kubou) obhájil startovní pozici a obsadil třetí místo. Bramborová pro Filipa Vopálku, který prohrál právě se Štěpánem. Ostatní naši šachisté skončili na 14., resp. 16 místě.

V "béčku" jsme měli prvního nasazeného Adama Slavíka, moc se mu nedařilo, končil na místě 14. se 4 body. Tuto skupinu vyhrál Jiří Rybáček ze Zvole, 2. místo obsadil Ondřej Hrabě z Vlašimi (oba 6 bodů) a 3. místo obsadil Elias Dudarec ze Sokola Vyšehrad. Ovšem v dívkách jsme brali medaili. První z dívek se umístila s 5 body (celkově 6.) Alice Zelenková z Říčan, druhé místo náleželo naší Barboře Slavíkové za 4 body (celkově 16.místo) a 3. Natálie Skolková ze Stříbrné Skalice. Z našich šachistů hrál tuto skupinu ještě Daniel Zeman 18. místo a 3,5 bodu, Michal Škaryd 25. místo a 3 body a stejný bodový zisk zaznamenala i Terezka Slavíková celkově na 29. místě. V tomto turnaji celkem hrálo 36 šachistů.

V "cečku" zvítězila Veronika Žoudlíková ze Sázavy se 6 body a dala na frak klukům, kteří se umístili až za ní. Z chlapců 1. místo Filip Valenta ze Sedlčan 5,5 bodu, 2. Filip Žvejkal z Říčan 5 bodů a stejně bodů měl i 3. Matěj Prix. Dívky: 2. místo Karolína Skolková 5 bodů (celkově 8.) ze Stříbrné Skalice, 3. místo naše Eliška Škarydová se 4 body (celkově) 13. místo. V tomto turnaji hrál Tomáš Zeman a uhrál pěkné 4 body a skončil na 16. místě, o jedno místo před prvním nasazeným Zdeňkem Šťastným, který uhrál jen 3,5 bodu. Turnaj jsme obeslali i našimi začátečníky, kteří shodně uhráli po 3 bodech a moc se snažili. Terezka Žížalová skončila na 21. místě, Jakub Čáp na 24. místě a Nela Hejná na 25. místě. Turnaj hrálo cekově 34 šachistů.

Dále už jen v kostce. Cenový fond díky sponzorům a Městskému domu dětí a mládeže ve Vlašimi velice pěkný. Vítězové si odváželi pěkné poháry, medaile, diplomy a věcné ceny. Příjemné prostředí Spolkového domu v Pravoníně jen podtrhlo kvalitu šachového turnaje. Přítomnost paní starostky Jany Lapáčkové na zahájení turnaje mu zase vtiskla patřičnou vážnost a děvčata v kiosku připravila pro děti i jejich doprovody opravdu bohatý sortiment, který přispěl ke spokojenosti všech. Bezchybné losování Petra Havelky a výkon ostatních rozhodčích bez chybičky, tak nějak to v Pravoníně probíhalo.

Velice děkuji všem, kdož čímkoliv přispěli k uspořádání tradičního šachového turnaje (trenéři a starší děti - příprava sálů před turnajem, sehraný tým v kiosku a stejný tým, který zajišťoval úklid všech prostor).

Zaznamenala: Marie Filipová

PS: Příští RŽL 9.11.2019 v Jílovém u Prahy: 19_20_3_RŽL_Jílové-1.pdf

Diskusní téma: REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2. KOLO - 19.10.2019 - PRAVONÍN