REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2023-2024 1. KOLO - SEDLČANY 23.9.2023

23.09.2023 19:59

REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2023-2024 ZAHÁJENA!

První kolo se hrálo tradičně v Sedlčanech. Sjelo se 66 šachistů, kteří byli rozděleni do 3 turnajů (A,B,C).

V turnaji A hrálo nejlepších 16 TOP šachistů, my měli v tomto turnaji také zástupce, a to Vojtu Břeského. Hrála se 4 kola švýcarským systémem na 2 x 30 minut + 10s./tah. Výsledky turnaje A jsou započítávána na rapid ELO. Turnaj vyhrál Artamonov Mikhail z Říčan, urhrál 3,5 bodu, resp. 12 bodů. Druhé místo obsadil Milan Pešta ze Sázavy a uhrál 3, resp. 11 bodů a 3. místo obsadil Jáchym Slánský z Vlašimi a uhrál stejný počet bodů jako druhý v pořadí, jen měl horší pomocné hodnocení. Náš Vojta Břeský obsadil 10. místo a uhrál 2 body a do celkového pořadí regionální tabulky si zaznamená 9 bodů. V tomto turnaji A hrál z Vlašimi i Daniel Zemna, který obsadil 6. místo a měl stejné bodové hodnocení jako náš Vojta, ale měl lepší pomocné hodnocení.

V turnaji B hrálo 24 šachistů. Hrálo švýcarským systémem se 7 kol, kdy 1.a2. se hrálo 2 x 20 minut, 3. a 7. kolo 2 x 25 minut. Měli jsme zde 5 šachistů z našich šachových kroužků. Turnaj vyhrál Kozbert Filip a uhrál 6,5 bodů, resp. 8,5 bodu, 2. místo obsadil náš Jan Babický s 5, resp. 7 body a 3. místo obsadil Petr Hroník z Říčan se stejným bodovým ziskem. Další z našich se seřadili ve výsledkové listině takto:

15. Štanderová Natálie 3 body, resp. 5 bodů, z dívek byla druhá v tomto turnaji

20. Čáp Jakub 2,5 bodu, resp. 4,5 bodu, Jakub se k šachu vrátil po delší odmlce, věříme, že příští výsledek bude lepší

23. Žížala Matěj uhrál 1,5, resp 3,5 bodu

24. Šťastná Lenka uhrál 1, resp. 3 body

V tomto turnaji startoval z Vlašimi i Tomáš Zeman, který se umístil na 22 příčce a uhrál 2, resp. 4 body.

V turnaji C hrálo 26 šachistů a naše kroužky reprezentovali čtyři šachisté. Hrálo švýcarským systémem se 7 kol, kdy 1.a2. se hrálo 2 x 20 minut, 3. a 7. kolo 2 x 25 minut.Turnaj vyhrál Adam Pejřimovský  s 6,5 body, 2. místo obsadil Ota Jindrák se 6 body a 3. místo obsadil Michal Podzimek s 5,5 bodem. Všichni ze Sedlčan. Z našich byl nejlepší Vladimír Michálek, který obsadil 7. místo a uhrál 4,5 bodu, na 16. místě skončil Ondřej Vilímek se 3 body, 19. místo obsadila Eliška Břeská se 2,5 body a 21. místo získala Barbora Břeská také se 2,5 body.

Za své výkony obdrželi první v turnajích poháry, všichni tři diplomy a všichni šachisté drobné ceny. Celkem nás reprezentovalo 10 šachistů, a to ještě nehráli všichni, kdož by na soutěž jet mohli. Děkuji rodičům za dopravu a Lukášovi a všem dospělým přítomným za dozor.

Výsledková listina: chess-results.com/tnr821287.aspx?lan=5&art=0&turdet=YES