Regionální žákovská liga 7. kolo Bystřice 11.2.2023

11.02.2023 21:29

Regionální žákovská liga v Bystřici 11.2.2023

Sedmé kolo RŽL se konalo tentokrát v Bystřici a pořádala ho Šachová škola Stamat. Ve třech turnajích soutěžilo 75 šachistů. V turnaji A 16, v turnaji B 30 a v turnaji C 29 hráčů.

Turnaj A:  Zde měla Vlašim 3 soutěžící. Nejlépe si vedl Michael Stein a uhrál 11 bodů, šestý skončil Jáchym Slánský s 10 body a na 14. místě se 7 body Vojta Břeský. V turnaji hráli jen chlapci a 1. místo obsadil Mikhail Artamonov z Říčan, 2. místo náš Michael Stein a 3. místo Jiří Petrášek z Brodců.

Turnaj B: Zde z Vlašimi nehrál nikdo, ale pro pořádek uvádím galerii nejlepších. Chlapci: 1. místo Michal Blahoš ze Stamatu, který uhrál 7,5 bodu, 2. místo Jakub Matěj Pejša ze Sedlčan také se 7,5 body a 3. místo Jan Rybáček ze Zvole se 7 body. Dívky: 1. Tereza Dufková z Říčan, celkově 4 se 7 body, 2. Alice Zelenková z Říčan, celkově 5. se 7 body a 3. místo Veronika Žoudlíková ze Sázavy, celkově 6., rovněž 7 bodů, zde rozhodovalo u všech tří pomocné hodnocení.

Turnaj C: V tomto turnaji hráli dva naši šachisté, a to Vladimír Michálek a Matěj Žížala. Vláďa startoval z 19.  místa a obsadil pěkné 8. místo se 4,5 body, stejné body uhrál i Matěj, startoval dokonce z 21. místa a skončil na 9. místě. Děkujeme za vzornou reprezentaci. Tento turnaj vyhrál Tobiáš Pospíšil z Říčan s 6,5 body, 2. místo Jan Krejcárek ze Sázavy s 5,5 body a 3. místo v chlapcích (celkově 4.) skončil Vojtěch Fiala ze Sedlčan. Nejlepší dívkou byla Marie Němcová (celkově 3.) s 5 body, 2. místo Valerie Sehnoutková z Říčan se 4 body a 3. místo (celkově 13.) Anna Kopecká z Říčan 4 body.

Od nás byla nízká účast způsobena tím, že někteří šachisté byli na horách a navíc byl u nás Masopustní průvod spojený s obecní oslavou, tak daly některé děti přednost této akci.

Děkuji pořadatelům za pěkný turnaj a rodičům děkuji za dopravu dětí.

Výsledky: Chess-Results Server Chess-results.com - 7. turnaj Regionální žákovské ligy 2022_23 - region SE Benešov.htm

Fotečky: sachypravonin.rajce.idnes.cz/Regionalni_zakovska_liga_7._kolo_Bystrice_11.2.2023/