REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA V ŠACHU 1. KOLO - 1.10.2022 - SEDLČANY

01.10.2022 22:23

RŽL SE ODSTARTOVALA V SEDLČANECH

První říjnovou sobotu 1.10.2022 se sjelo do Sedlčan 63 šachistů z regionu SE, aby zde odehráli první kolo Regionální žákovské ligy v šachu.

V turnaji „A“ startovalo 16 nejlepších šachistů.  Za nás zde startovali Michael Stein, Daniel Zeman, Jáchym Slánský a Vojtěch Břesky. Nejlépe se zadařilo Danielovi Zemanovi, který skončil na osmém místě. Michael Stein byl nasazen jako první, ale moc se mu nedařilo a po prvních dvou prohrách uhrál 2 body a skončil na devátém místě, hned za Danielem, který měl lepší pomocné hodnocení. Vojta Břesky si poprvé zahrál v turnaji „A“, kde získal 1 bod a umístil se na 13. místě. Z turnaje si Vojta odnesl určitě zkušenosti do dalších turnajů. Hned za Vojtou se umístil Jáchym Slánský.

V turnaji „B“, kde hrálo 24 šachistů a šachistek, jsme měli dvě děvčata a Tomáše Zemana. Za dívky hrály Lenka Šťastná a Natálie Štanderová. V turnaji si z našich šachistů nejlépe vedl Tomáš Zeman, který se umístil na 13. místě se 3 uhranými body. Z dívek se lépe vedlo Lence Šťastné, která se umístila na 15 místě se 3 body. Stejně bodů uhrála i Natálie Štanderová, která se kvůli horšímu pomocnému hodnocení umístila na 19. příčce.

„Medailových“ umístění jsme se dočkali v turnaji „C“, ve kterém hrálo 23 dětí. My měli v tomto turnaji hned 7 zástupců. Na 5. místě skončila s 5 body Karolína Hrabánková, která tímto umístěním získala i 2. místo – stříbrnou příčku – v dívkách. Kája sehrála pěkný turnaj na předních deskách.  Na 6. místě se 4 body se umístil Adam Němeček. Místo 9. náleží Rozárce Janatkové, která uhrála také 4 body, ale brala i 3. místo – bronzové umístění – v dívkách. Jak Adam, tak i Rozárka odehráli pěkný turnaj. Na Rozárce bylo vidět, že využila některých znalostí ze šachového kroužku. Matěj Žížala uhrál také 4 body, ale kvůli horšímu pomocnému hodnocení obsadil 12. místo. Dalšími našimi šachistky byly Barbora a Eliška Břesky a Lada Vopálková. Holky jely na turnaj sbírat hlavně zkušenosti a vyzkoušet si partie. Z této trojice nejlépe dopadla Bára, která získala 3,5 bodů. Eliška a Lada získaly dva body.

Pro úplnost vítězové jednotlivých turnajů získaný počet bodů do celkového hodnocení:

3. Janatková Rozálie (celkově 8.) z Domečku Vlašim 4 body

Za své výkony obdrželi šachisté poháry, medaile, diplomy, perník a drobné dárky.

Na turnaji byl v provozu i kiosek, v Sedlčanech se všem líbilo a poděkování zaslouží Petr Havelka, který turnaj pořádal.

Děkuji všem dětem za vzornou reprezentaci šachových kroužků Domečku, děvčatům děkuji za získané medailové umístění a děkuji Lukáši Filipovi za doprovod a vedení dětí a děkuji i rodičům, kteří děti doprovázeli.

1. KOLO 1.10.2022 - SEDLČANY: Regionální žákovská liga 1. kolo - 1.102022 - 22_23_1_RŽL_Sedlčany.pdf

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÁ LISTINA: TURNAJ A,B a C: chess-results.com/tnr680463.aspx?lan=5&art=1&rd=2

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/Regionalni_zakovska_liga_v_sachu_2022-2023_1._kolo_-_1.10.2022_Sedlcany/

Marie Filipová

PS: 2. kolo RŽL v šachu se koná 15.10.2022 u nás v Pravoníně: Propozice - 2. kolo Pravonín RŽL 15.10.2022.pdf

Diskusní téma: REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA V ŠACHU 1. KOLO - 1.10.2022 - SEDLČANY