REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA V ŠACHU 2023-2024 5. KOLO 16.12.2023 ŘÍČANY

17.12.2023 14:12

ZLATÉ A STŘÍBRNÉ UMÍSTĚNÍ DOVEZLI NAŠI ŠACHISTÉ Z ŘÍČAN

Další, již 5. kolo Regionální žákovské ligy v šachu bylo odehráno, za přítomnosti rekordního počtu 114 šachistů v sobotu 16.12.2023, v Říčanech.

Šachové kroužky z Domečku Vlašim reprezentovalo 10 našich šachistů. Jako v předešlých kolech, byly odehrány tři turnaje A, B a C. Hrálo se v Kulturním zařízení Labuť v Říčanech, turnaj pořádal domácí šachový klub.

V turnaji A jsme tentokrát neměli žádného zástupce. Hrálo zde 16 nejlepších šachistů, plus tři postupující z minulého kola. 1. místo obsadil Michal Stein se 13 body, druhé místo Jáchym Slánský s 11 body a třetí příčku Daniel Zeman s 10 body, všichni z Vlašimi. Nejlepší dívkou se stala Nikola Kůsová, celkově 12. s 8 body.

V turnaji B hrálo 48 šachistů, našich pět. Slavili jsme vynikající úspěch, kdy 1. příčku obsadil Jan Babický s 8 body a 2. místo získal Vojta Břeský se 7,5 bodem. Z jejich výsledku máme radost a oba si v dalším kole zahrají v turnaji A! Třetí místo obsadil Michal Blahoš se 7,5 bodem, také z Vlašimi. Z dívek: 1. místo Linda Štěpánková (celkově 4.) z Kralup a 7,5 bodu, 2. místo Lenka Kváčová (celkově 11.) z Vlašimi a 6,5 bodu, 3. místo Veronika Melicharová (celkově 13.), z Lysé n./L. a 6 bodů.

V turnaji C nám hrálo také 5 šachistů. Nejlépe si vedl Matěj Žížala, obsadil 9. místo a uhrál 5 bodů, Vladimír Michálek 3,5 bodu a 25. místo, Lenka Šťastná 3 body a 34. místo, Eliška Břeská 37. a 3 body a Bára Břešká 40. místo se 2,5 body. V tomto turnaji soutěžilo 50 šachistů. Turnaj C vyhrál domácí šachista David Hartman se 7 body, 2. místo Eliáš Vilinger se 6 body z Vlašimi a 3. místo Radim Lomoz z Brodců, také se 6 body. Dívky: 1. místo Alžběta Jindráková, Sedlčany, 5 bodů (celkově 4.), 2. místo Laura Fuxová, Stamat, 5 bodů (celkově 7.)a 3. místo Kateřina Mikešová z Říčan a také 5 bodů (8.).

Máme radost, že „vlašimská líheň“ v Říčanech uspěla a začíná se blýskat na lepší časy.

Děkuji touto cestou všem, kdož děti doprovázeli a dětem se celou sobotu věnovali.

VÝSLEDKY: chess-results.com/tnr860997.aspx?lan=5&art=1&rd=4