RS E ŠK PRAVONÍN x SOKOL STRUHAŘOV B 10.1.2016

10.01.2016 13:47

VÝSLEDKY: https://db.chess.cz/soutez.php?sid=1552

FOTEČKY: https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/RS_5._kolo_Pravonin_x_Struharov_10.1.2016/


PŘESVĚDČIVÉ VÍTĚZSTVÍ

       V neděli 10.1.2016 jsme se po vánoční přestávce vrátili k regionální soutěži a odehráli s kolegy ze Sokola Struhařov B 5. kolo.

       Hrálo se tradičně v klubovně Spolkového domu v Pravoníně a vše probíhalo jak má. Funkci rozhodčího plnila Marie Filipová, která přivítala hosty a seznámila všechny s pravidly a vytyčila hrací místnosti. Nechybělo tradiční pohoštění, které zpříjemnilo šachovou neděli.


       Šachisté hráli v tomto složení:

   PRAVONÍN         4 : 1             STRUHAŘOV


1. Filip Lukáš                 0 : 1               Ježdík Karel

2. Studnička Patrik       1 : 0               Křišťan Petr

3. Píšová Petra              1 : 0               Kurel Miroslav

4. Kůra Filip                   1 : 0               Kurel Radoslav

5. Jelínek František      1 : 0               Kratochvíl Pavel

        V dnešním utkání jsme byli favority a také to tak dopadlo. Jediný bod soupeřům daroval Lukáš, který končil svoji partii sice jako poslední, ale po 20 tahu ztratil figuru po špatném propočtu, snažil se bojovat dlouho, ale soupeř svoji převahu přetavil v bod.

         Po dlouhé době se k šachu vrátil Patrik Studnička, nic nezapomněl, partii dovedl do ostré pozice a po přesně vedených tazích zaslouženě vyhrál.

         Na dalších třech šachovnicích hrály děti, které své soupeře poměrně hladce přehrály. Petra Píšová získala pěsce, které uplatnila ve věžové koncovce. I Filip Kůra převedl svoji partii do věžové koncovky a vyhrál ji. Fanda Jelínek v úvodu získal 2 pěsce a i on převedl svoji partii do věžovky a vyhrál. Fanda končil jako první, pak Petra a Filip.

         Všem děkuji za odehraný zápas, příště zajíždíme 21.1.2016 do Říčan, hrajeme s družstvem G, tam budeme mít podstatně zdatnější soupeře.

 


Diskusní téma: RS E ŠK PRAVONÍN x SOKOL STRUHAŘOV B 10.1.2016

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek