ŠACHOVÝ TURNAJ - ČESKÝ BROD - MEMORIÁL PROFESORA JAROSLAVA PELIKÁNA - 5.5.2018

PROPOZICE: Turnaj v Českém Brodě 5.5.2018.pdf

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÁ LISTINA:

Starší žáci: chess-results.com/tnr350804.aspx?lan=5&art=1

Mladší žáci: chess-results.com/tnr350803.aspx?art=1&lan=5

FOTEČKY:

V sobotu 5.5.2018 se konal 21. ročník šachového turnaje mádeže - Memoriál prof. Jaroslava Pelikána v Českém Brodě. Zúčastnili se ho sourozenci Zemanovi. Lukáš hrál v kategorii starších žáků a celkově obsadil 2. místo a uhrál 5,5 bodu. Moc pěkné umístění. V této kategorii soutěžilo 22 šachistů.

V kategorii mladších žáků soutěžili Daniel a Tomáš Zemanovi, kteří si vedli velice pěkně a oba uhráli po 4,5 bodech. Dan končil na 12. příčce výkonem 1164 a Tomáš na 14. příčce výkonem 1199. Oba zaznamenali pěkný výsledek, zvláště pro Tomáše vynikající úspěch. V této kategorii se za šachovnice posadilo 50 dětí.

Jak viděla turnaj Dana Zemanová:

MEMORIÁL PROFESORA JAROSLAVA PELIKÁNA V ČESKÉM BRODĚ

V sobotu 5.května 2018 uspořádal šachový klub ŠK Český Brod 21. ročník turnaje mládeže - Memoriál prof. Jaroslava Pelikána. Turnaj se konal při ZŠ Žitomířská ve školní jídelně. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, 2x20 minut na partii. Ve skupině mladších žáku - H,D 10 a H,D 12 startovalo 50 dětí a ve skupině starších žáků H,D 14 a H,D 16 + junioři se sešlo 22 účastníků.

Lukáš uhrál 5,5 bodu a ve skupině starších žáků celkově obsadil krásné druhé místo, Daneček ve skupině mladších žáků skončil na 12. a Tomášek na 14. místě, oba uhráli shodně 4,5 bodu. Nejvíce musím pochválit Tomáška, který mě úplně šokoval svým přístupem i hrou. Škoda losu do 6. kola, kdy Daniel s Tomášem museli zasednout k šachovnici proti sobě. Oba bojovali statečně a výsledkem byla fantastická remíza. Na šachovnici zůstali jen králové + Danův pěšec na sloupci A.

Organizátoři zajistili barely s pitím a malé občerstvení v podobě napečené bábovky a perníku. V čase oběda měl každý možnost objednat si pizzu v rámci hromadné objednávky.

Vzhledem k menšímu počtu účastníků byly prostory dostačující, turnaj probíhal plynule a bez zbytečného zdržování. Díky tomu jsme si mohli užít krásné slunečné odpoledne v Poděbradech a dopřáli si za odměnu luxusní zmrzlinový pohár na lázeňské kolonádě.

Zaznamenal: Dana Zemanová

Diskusní téma: ŠACHOVÝ TURNAJ - ČESKÝ BROD - MEMORIÁL PROFESORA JAROSLAVA PELIKÁNA - 5.5.2018