SILVESTROVSKÝ TURNAJ - 10. ročník - 29.12.2018 - PRAVONÍN

PROPOZICE: Propozice - Silvestrovský turnaj 10. ročník 2018.docx

Turnaj A a B: Silvestrovský turnaj 10. ročník 29.12.2018 - Turnaj A a B.pdf

Turnaj C a D: Silvestrovský turnaj 10. ročník 29.12.2018 - Turnaj C a D.pdf

Celkové výsledky:

Turnaj A a B: chess-results.com/tnr403938.aspx?lan=5&art=1&rd=7

Turnaj C a D: chess-results.com/tnr403939.aspx?lan=5&art=1&rd=7

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/Silvestrovsky_turnaj_10._rocnik_29.12.2018/

VÍTĚZEM JUBILEJNÍHO SILVESTROVSKÉHO TURNAJE V PRAVONÍNĚ KRYŠTOF KŘÍŽEK

Čas letí neuvěřitelným tempem a my v Pravoníně jsme završili naše oslavy 10. výročí od založení Šachového klubu v Pravoníně jubilejním Silvestrovským turnajem. Ano 11.1.2019 už to bude 11 let, co se věnujeme práci s šachovou mládeží a věřte, že nás tato práce velice těší. I turnaje pořádáme rádi. Tradiční Rodinné dvojice, jedno z kol Regionální žákovské ligy, Silvestrovský turnaj, několikrát jsme pořádali KP dětí do 8 let a od letošního roku k tomu ještě přidali O krále a královnu mateřských škol. Nad Rodinnými dvojicemi se v nadcházejícím roce velice zamýšlíme, pokud je uspořádáme tak budou 2.3.2019, ale zcela určitě budou podstatně upravena pravidla účasti a změněny vyhodnocované skupiny. Slibuji, že do poloviny ledna 2019 bude rozhodnuto.

Silvestrovský turnaj byl takovým komorním turnájkem, probíhajícím v pohodě a příjemné sváteční atmosféře a v krásných prostorách Společenského domu Pravonín. Pamatuji doby, kdy ho hrály jen děti z našeho blízkého okolí, pak regionu, ale v posledních letech k nám zajíždějí, díky výborné spolupráci s ŠACHklubem Tábor (Jaroslavem Odehnalem) děti z jihu Čech a pak děti z Čelákovic. V této souvislosti děkuji panu Peteru Jandovi, se kterým si vyměňujeme zkušenosti v práci s mládeží delší dobu a on je také příčinou toho, že Rodinné dvojice v roce 2019 jsou zpět v jednání uvnitř našeho klubu.

Turnaj přišla zahájit paní starostka obce Mgr. Jana Lapáčková a v této souvislosti musím zmínit skutečnost, že Obec Pravonín podporuje naši činnost a my se zase snažíme její jméno prezentovat v širokém okolí.

Na Silvestrovském turnaji soutěžilo 59 dětí, z toho 31 z Vlašimi, a z toho 26 z Pravonína. Společně hráli šachisté Turnaje A a B a pak šachisté Turnaje C a D. V turnaji A byli zápsáni 4 účastníci, v Turnaj B 17 šachistů, v Turnaji C 13 šachistů a v D Turnaji 25 šachistů.

Vítězem se stal Kryštof Křížek z Vlašimi,  který neměl přemožitele, což dokazuje jeho 6,5/7, získal kromě poháru pro vítěze Turnaje A i putovní pohár. Druhé místo je pro naši Petru Píšovou a 3. místo pak pro Annu Zlámanou, také Vlašim. Obě dívky uhrály po 4,5 bodu, jen Péťa měla lepší pomocné hodnocení. Turnaj A tedy v režii "VLAŠIMÁKŮ"!

Turnaj B ovládli chlapci. Nejlepším Otto Fischer z Brodců 5 bodů. Druhé místo pro Adama Holuba z Unichess a třetí pro domácího Lukáše Zemana. Hoši na druhém a třetím místě po 4,5 bodu, rozhodovalo pomocné hodnocení. Náš Štěpán Filip na 4. místě také 4,5 bodu, ale zbyla na něj jen "bramborová" medaile. Další naši: Jan Veselý 10. místo a 3 body, Filip Kůra 15. a František Jelínek až 17. místo. Tito kluci se na domácí půdě moc nevyznamenali?

Turnaj C vyhrála Anežka Žilavá z Tábora, přesvědčivě se 6,5 body, druhé místo velice potěšilo Davida Studzinského ze Stříbrné Skalice s 5,5 body a třetí místo naše Barbora Slavíková s 5 body. Škoda, že si Barča nemohla užít okamžiky vyhlášení výsledků a přebírání cen (obstarala to za ni sestřička Terezka), neboť musela odjet na tenisový trénink.  Adam Slavík od nás 6. místo a také 5 bodů, 9. místo Kateřina Mrázková se 4 body, 11. místo Daniel Zeman s 3,5 body a hned za ním Zdeněk Šťastný a Adéla Janoušová se 3 body.

Turnaj D vyhrál opět šachista z Tábora, a to Adam Martinkovic s 5,5 body, za ním, k velké radosti Petra Havelky, který celou soutěž losoval, Jakub Zeman s 5 body. Musím ocenit Jakubovu statečnost, neboť se potýkal s mírnými zdravotními potížemi a přesto v turnaji obsadil stříbrnou příčku. Třetí místo patřilo Markétě Mácové z Tábora, která uhrála 4,5 bodu. Další naši: 5. místo Natálie Štanderová 4 body, 7. místo Tereza Slavíková také 4 body, 11. místo Michal Škaryd, hned za ním jeho sestra Eliška, dále Lenka Šťastná a Jakub Čáp - všichni 3 body. Tomáš Zeman 15. místo s 2,5 bodem, stejně bodů na 16. místě Nela Hejná. Od 17. místa pak se seřadili naši nejmenší, z toho pro 4 z nich šlo o první turnaj v životě. Soutěž si velice užívali, obešlo se to bez slziček, z atmosféry byli nadšení. Dva body pro Matyáše Kuklíka, Terezu Žížalovou, Jitku Kučerovou a Patrika Heřmánka. Půl bodíku vybojovala Marie Čápová a Martin Klusák.

Blahopřeji všem vítězům, těm nejmenším (byl zde i Vojtík Sedmihradský z Čelákovic) za statečnost a velice se těším, že se se všemi setkáme zase v příštím roce.

Nejmladší účastnicí byla Maruška Čápová a nejmladším účastníkem teprve "školkový" Jakub Čáp. Oba si odnesli pěkné poháry a malé  pozornosti. Mimochodem na turnaji sejim moc líbilo.

Cenový fond byl financován z vlastních prostředků, z prostředků Středočeského kraje - Fond hejtmana a Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi. Všem moc děkujeme.

Děkuji všem rozhodčím Petru Havelkovi, Vladimíru Horákovi, Lukáši Filipovi a Vojtěchu Filipovi. Dále děkuji všem pořadatelům, tzn. děvčatům v kiosku (všimla jsem si, že zde bylo i vánoční cukroví na ochutnávku) a dozoru v klubovně, kam odcházely děti po odehrání svých partií a hrály si zde deskové hry. Děkuji všem za přípravu prostor a pak jejich úklidu.

Zaznamenala: Marie Filipová

Diskusní téma: SILVESTROVSKÝ TURNAJ - 10. ročník - 29.12.2018 - PRAVONÍN

Datum: 08.12.2020

Vložil: Urbarmene

Titulek: cialis 20m k ytt ohje Neestasty

comprar viagra contrareembolso zaragoza Absepe <a href=https://xbuycheapcialiss.com/>buy cialis on line</a> souspiguts cialis tadalafil tabletas