SILVESTROVSKÝ TURNAJ 11. ROČNÍK - 29.12.2019 - PRAVONÍN

29.12.2019 18:25

PROPOZICE: Propozice - Silvestrovský turnaj 11. ročník 29.12. 2019.docx

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÁ LISTINA:

= TURNAJ   A + B: chess-results.com/tnr501093.aspx?lan=5&art=1&rd=7

= TURNAJ C: chess-results.com/tnr502928.aspx?lan=5&art=1&rd=7

= TURNAJ D: chess-results.com/tnr502929.aspx?lan=5&art=1&rd=7

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/Silvestrovsky_turnaj_11._rocnik_29.12.2019_-_Pravonin/

 

PUTOVNÍ POHÁR Z LETOŠNÍHO SILVESTROVSKÉHO TURNAJE ZŮSTAL DOMA!

         Domácí Petra Píšová se postarala o to, že putovní pohár z 11. ročníku Silvestrovského turnaje v Pravoníně zůstal na domácí půdě. Podala přesvědčivý výkon a  získaný titul si zcela určitě zasloužila.

          Turnaj odehrálo 54 šachistů z 9 šachových oddílů. Dohromady hráli šachisté Turnaje A a B, kterých startovalo 12. Turnaj C odehrálo 17 šachistů, nejvíce obsazený byl Turnaj D, kde měřilo síly 25 dětí. Hrálo se podle pravidel FIDE pro rapid šach na 7 kol 2 x 20 minut.

          Hrálo se ve Spolkovém domě v Pravoníně 29.12.2019, ve velice pěkném prostředí a za podpory z Fondu hejtmanky Středočeského kraje. Funkci rozhodčích plnili Vladimír Horák, Petr Havelka, Lukáš a Vojtěch Filipovi. Turnaj přišla zahájit naše paní starostka Jana Lapáčková.

          Domácích dětí se do turnaje zapojilo 21! Tři šachisté startovali v Turnaji A a všichni také získali medailová umístění. První se umístila Petra Píšová se 6,5 bodem, druhé místo obsadil Štěpán Filip se 4,5 bodem a třetí místo pak Lukáš Zeman, který si uhrál 4 body. V tomto turnaji startovali 4 šachisté.

          Další tři naši kluci startovali v Turnaji B, kde hrálo celkem 8 šachistů a ti  už tak úspěšní nebyli. 5. místo Jan Veselý a 2,5 bodu, 6. Filip Kůra se stejným bodovým ziskem a František Jelínek 7. příčka a 2 body. Tento turnaj vyhrál Antonín Pešek z Čelákovice 5 bodů, 2. místo Lukáš Janda, rovněž z Čelákovic a 4,5 bodu a 3. místo obsadi Tomáš Dejmek z Kutné Hory se 3 body.

          Turnaj C jsme obeslali 5 šachisty. Trochu jsem doufala v medaili u Adama Slavíka, který se ale nakonec musel spokojit s 8. místem a 3,5 body (dvakrát ho zradil čas!), 9. místo obsadila se 3,5 body Kateřina Mrázková, a 3,5 bodu uhrál i Daniel Zeman. Patnáctou příčku obsadil Jiří Zeman, který uhrál 2,5 bod a 17. příčku se 2 body obsadil Michal Škaryd. Tento turnaj ovládla děvčata, kdy 1. příčku se 6 body obsadila Anežka Žilavá z Tábora, druhé místo s 5 body Müllerová Karin Nela z Čelákovic a 3. místo, rovněž s 5 body Adam Martinkovič z Tábora.

          V Turnaji D nám hrálo 10 dětí. Vyhrál Viktor Meca z Čelákovic se 7 body! Jako jediný nenašel dnes přemožitele a i druhé místo putovalo do Čelákovic díky Zuzaně Jandové, která uhrála pěkných 6 bodů. Třetí příčku obsadil Michal Blahoš z ŠŠ Stamat, který zaznamenal 5 bodů. Naši se pak zařadili až do druhé a třetí třetiny startovního pole. Nejlépe se vedlo Zdeňku Šťastnému 10. místo a 4 body. Stejně bodů a 11. místo uhrála Eliška Škarydová. Tříbodoví: 14. Tomáš Zeman, 16. Matěj Duda, 17. Martin Klusák (jeho první start na podobném turnaji a dokázal, že od nového roku už bude moci hrát pravidelně regionální žákovskou ligu), 18. místo Vít Duda a 21. Jakub Čáp. Na 22. místě končila Lenka Šťastná a 23. místě Tereza Slavíková - obě 2,5 bodu a na 25. místě Tomáš Brixí (jeho první start, poprvné hrál s cizími dětmi, musel řešit více nových situací a poradil si s nimi). Terezka Slavíková a Tomáš Brixí byli také nejmladšími účastníky turnaje a na památku obdrželi dárky, diplom a plakety.

          Šachisté za své výkony obdrželi krásné poháry, medaile, diplomy a věcné ceny. Po celý den fungoval kiosek, kde byl připraven široký sortiment občerstvení a stabilní osazenstvo se staralo o mlsné jazýčky nejen dětí, ale i dospělých doprovodů.

          Děkuji za zdárný průběh turnaje všem rozhodčím, děvčatům v kiosku, všem kdož pomáhali s přípravou sálů a pak s jejich úklidem. Děkuji sponzorům, rodičům, prarodičům a trenérům, kteří děti na náš turnaj doprovodili. Do nového roku přeji všem přátelům šachu pevné zdraví, štěstí, pohodu a radost z dobře vykonávané práce s dětmi a mládeží.

Zaznamenala: Marie Filipová

         

         

 

Diskusní téma: SILVESTROVSKÝ TURNAJ 11. ROČNÍK - 29.12.2019 - PRAVONÍN

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek