VÁNOČNÍ TURNAJ V ŠACHU - UHLÍŘSKÉ JANOVICE 27.12.2016

28.12.2016 08:10

PROPOZICE: Vánoční turnaj Uhlířské Janovice 2016.doc

VÝSLEDKY:

Blahopřejeme Lukášovi  Zemanovi ke 3. místu v kategorii ŽÁCI (narození 1.9.2001 a mladší).

Turnaje v Uhlířských Janovicích, který každoročně pořádají manželé Monika a Vladimír Závůrkovi, se zúčastnilo 53 šachistů. Jedná se o hezkou společenskou akci a mohu-li posuzovat podle fotografií, tak i letošní ročník se povedl a vládla zde přátelská atmosféra.

Turnaj v rapidu vyhrál IM Radoslav Doležal z Prahy-Pankrác, 2. místo obsadil Tomáš Vojta z Vlašimi a třetí příčku Jakub Vojta z Vlašimi. Lukáš Zeman (1464) skončil na 35. místě se 3 body ze 7 možných. Vánoční turnaj hrál i jeho děda Milan Pomezný, který uhrál 2 body a obsadil 49. příčku.

Lukáš využil příležitosti a zahrál si i bleskovku, které se zúčastnilo 13 šachistů a Lukáš obsadil 11. příčku a uhrál 3 body. Ovšem do svého pomyslného deníčku si připsal dvě pěkné remízky, a to s Tomášem Kopeckým (1916)  a pořadatelkou Monikou Závůrkovou (1823). Podařilo se mu porazit druhého z pořadatelů Vladimíra Závůrku (1708). V hlavním turnaji oceňuji remízu v prvním kole s Radoslavem Doležalem (1928) z Kostelce nad Č.l., v kole 4. se mu podařilo porazit dobře známého kolegu z RŽL Václava Bartoše (1554) z Říčan a v kole posledním také pěkná remíza s Milanem Rabou (1527) z Prahy.

Nejcennějším umístěním z tohoto turnaje je pro Lukáše 3. místo v kategorii žáků. První byl Jakub Vojta z Vlašimi, druhý Michael Strnad z Říčan.